Jump to content

Accident 325ti vs asta G


Costi9b

Recommended Posts

Sambata seara ora 19:00 ieseam din parcarea Cora Lujerului pe bl. Iuliu Maniu si am fost lovit in spate de un Opel Astra G condus de o domana.

Eu am doar bara spate putin infundata iar opelul are bara fata, faruri, capota, armatura si radiatoarele...

Are asigurare la Carpatica, nu am facut amiabila ci am mers la politie.

 

Unde imi recomandati sa imi repar masina?

Edited by Costi9b
Link to comment
Share on other sites

La fel am auzit si eu despre ei, nu am avut niciodata de a face cu vreun eveniment, sper sa se rezolve totul...

 

Senzorii functioneaza bine dar cred ca am si armatura, la cum e lovit opelul...

Edited by Costi9b
Link to comment
Share on other sites

Aiurea Costi, intai trebuie sa gasesti un service care sa lucreze cu cei de la Carpatica; tu ai Casco?

 

In alta ordine de idei, ce s-a facut asa praf opelul si a ta nu pare sa aiba mare lucru? Ai turnat ciment in bara :pirate:

Edited by DYC88
Link to comment
Share on other sites

Cel mai important e sa afli exact ce piese sunt afectate si trebuie inlocuite - o constatare corecta ( la reprezentnta sau cineva de incredere).

 

Poti sa te interesezi la o reprezentanta BMW cat ar costa piesele si sa te intelegi cu cei de la Carpatica sa iti repari masina in regie proprie ( o sa iti dea mai putini bani dar important e sa iti repari masina ca lumea eventual la cineva de pe forum).

 

E de umblat dar pana la urma e dreptul tau sa iti repari masina ca lumea chiar si cu un minus la capitolul nervi pentru tine.

 

PS: Am un prieten in aceeasi situatie, pana la urma o sa o faca la un service agreat din Cluj de catre cei de la ASTRA( are o cunostinta care vopsit alta masina deci pe scurt o sa o faca asa cum trebuie). Masina in cauza e un E90, bara fata afectata in parcare.

Link to comment
Share on other sites

Eu il recomand pe colegul Changing de pe forum.

 

nu cred ca e cazul cu carpatica , aia nu platesc pur si simplu. PEnibilitate maxima cu carpatica . Si totusi ar fi interesant de facut un sondaj sa vedem pe unde sunt asigurate masinile userilor

Link to comment
Share on other sites

iti spune fratele cum faci

te duci la mai multe service-uri si intrebi daca au contracte cu carpatica

si la aia care au intrebi in cat timp iti fac masina, si daca tb sa astepti pana vireaza saracii aia banii pe raparatie ca sa-ti recuperezi masina

uni o sa zica ca da ca altefl nu-ti dau actele si masina inapoi, altii o sa zica in 3 zile maxim vii si o iei, si de banii de la carpatica se ocupa avocatul firmei, unii st foarte amabili cu clientii si asa e si normal, cu ce este de vina clientul ca nu vireaza aigurarile banii, de asta se ocupa avocatul, st firme cu milioane de recuperat de la asigurari..... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Singura sansa sa fie totul ok,este sa apelezi la un service BUN care are contract cu infectii de la Carpatica.In mod normal service se ocupa de tot si esential este sa iasa lucrarea bine si tu sa iesi din toata treaba multumit.

Nu pot dezvolta subiectul pt ca nu vreau sa spun cum se procedeaza in astfel de cazuri si cine si in ce mod castiga bine din toata treaba.Poate ai pe cineva cunoscut la un service sau poate gasesti un coleg de forum care lucreaza in domeniu si te ajuta. ;)

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut "noroc" de doua ori vara asta, prima oara a intrat in mine din spate la semafor tot un astra g, s-a facut praf masina lui, a mea a avut bara o crapatura si armatura a cedat, in rest nicio problema. Asigurare la Euroins, inca astept sa-mi recuperez banii de la ei.

 

A doua oara m-a zgariat pe bara spate, proaspat inlocuita, unul cu aigurare la Carpatica. M-am dus, mi-au oferit 400 de lei pentru retus, fara scandal, amanari sau complicatii.

 

Concluzia experientei mele: nu cred sa ai mai mult de bara si armatura de inlocuit. Si Carpatica sunt mult mai ok decat Euroins. Strict din experienta mea.

 

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Azi am fost la politie si am luat procesul verbal din care rezulta ca nu sunt vinovat, cea care m'a lovit s-a prezentat abia ieri seara tarziu, atat de tarziu incat au trecut cele 24 de ore si i'au suspendat permisul si dat amenda de 560 lei...

 

Da asta o sa fac in continuare, am intrebat la 3 serviceuri si am primit doar raspunsuri negative. Toata lumea ma sperie, aud doar ca nimeni nu lucreaza cu carpatica iar cine lucreaza sunt serviceuri de doi bani care lucreaza foarte prost...

 

O sa ma duc la contatare cu masina si acolo o sa ma interesez unde pot gasi un service care lucreaza cu ei.

Link to comment
Share on other sites

Azi am fost la politie si am luat procesul verbal din care rezulta ca nu sunt vinovat, cea care m'a lovit s-a prezentat abia ieri seara tarziu, atat de tarziu incat au trecut cele 24 de ore si i'au suspendat permisul si dat amenda de 560 lei...

 

Da asta o sa fac in continuare, am intrebat la 3 serviceuri si am primit doar raspunsuri negative. Toata lumea ma sperie, aud doar ca nimeni nu lucreaza cu carpatica iar cine lucreaza sunt serviceuri de doi bani care lucreaza foarte prost...

 

O sa ma duc la contatare cu masina si acolo o sa ma interesez unde pot gasi un service care lucreaza cu ei.

 

chiar daca sunt unii care lucreaza cu ei ai spus si tu ...sunt serviceuri praf , disperate care oricum poate nu-ti vor reusi revopsirea , asta am patit eu cu unii Euroasig cu cativa ani in urma . Parerea mea ar fi sa evaluezi lucrarea la un service serios sa afli preturile reale la care ai putea sa rezolvi si sa ceri regie proprie .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.