Jump to content

e46 vs e90 vs e36


bara_ac

  

173 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 years later...

am votat e46-e90-e36 (asta in cazul in care in clasa e90 nu intra si coupe-ul e92...atunci se mai schimba treaba :) )

 

e46 mi se pare o masina extrem de reusit ca design exterior si interior...e pur si simplu o masina care si acum, dupa 10 ani de existenta inca atrage priviri, motorizarile sunt inca satisfacatoare fata de concurenta...iar fiabilitatea si-a spus cuvantul.

 

nu pot sa spun acelasi lucru si despre e90, care inca de la inceput a avut un design controversat. facelift-ul e mai frumos la exterior, insa interiorul nu te cucereste cu nimic...motorizarile sunt categoric superioare si seria asta mai are un plus prin tractiunea integrala x-drive

 

e36-ele nu mi-a placut niciodata...e o chestie de gust personal

 

ca idee, poate ar trebui bagat si e30 in poll <_<

Link to comment
Share on other sites

Eu am votat d.e90-e36-e46 !

Bineinteles ca e90-ul e o masina noua si are tehnologie de ultima generatie (ma refer la cele 3 tipuri enumerate).

Sunt sigur ca toti daca am avea posibilitatea sa alegem dintre cele 3 modele, am alege E90-ul.

Si E36 e pe locul 2, pentru ca detin una si desi e un model vechi, inca atrage priviri (cel putin a mea <_< ) !

E30-ul nu cred ca isi are locul in comparatie, deoarece mi se pare ca este alta masina ca design.

Link to comment
Share on other sites

E46, E90, E36.

Dar cred ca datorita varstei E46-ul o sa-si piarda din imagine in urmatorii ani, cand o sa fie tot mai ieftin, si implicit or sa fie cat mai multe in stare deplorabila.

E90 cred ca se aseamana la un anumit nivel cu E36: nu ma dau in vant dupa ele; partea cea mai buna = motorizarea, dar un model bine dotat n-are cum sa nu-ti placa.

E46 insa chiar daca e un 316 chel e cu fruntea sus (valabil si pt e39, E38).

Link to comment
Share on other sites

/../

Sunt sigur ca toti daca am avea posibilitatea sa alegem dintre cele 3 modele, am alege E90-ul.

/../

 

Eu nu. Am avut aceasta posibilitate si totusi am ales E46. Sigur, depinde de persoana. Eu am considerat ca E46-le arata foarte bine si deasemenea am considerat ca tehnologia motorului 325I asociat lui este buna pentru mine. Asta nu inseamna, bineinteles, ca eu consider ca aceasta tehnologie este buna sau indeajuns de buna pentru toata lumea.

 

Marius

Link to comment
Share on other sites

ce sa mai..clar C dar sa nu uitam de unde si cu ce a plecat BMW

consider e36 cel mai reusit model la vremea lui cu tehnologia de atunci ..cine avea asa ceva era mandru

iar e46 a fost o continuare cu tehnologie mai moderna

acum e90 nu prea da clasa celorlalte marci tinand cont de tehnologia care exista competitia este foarte stransa

BMW a pierdut mult in ultimi ani ..de la succesul X5 cam slabut dar sa speram in bine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.