Jump to content

530i E60


Acero99

Recommended Posts

am si eu nevoie de un favor din partea unui coleg din Arad , daca are 1 ora timp sa vada pentru mine o masina , nu prea e funny sa fac 1200km degeaba daca nu este de luat , daca este cazul il si platesc pentru timpul acordat
Link to comment
Share on other sites

am si eu nevoie de un favor din partea unui coleg din Arad , daca are 1 ora timp sa vada pentru mine o masina , nu prea e funny sa fac 1200km degeaba daca nu este de luat , daca este cazul il si platesc pentru timpul acordat

 

deci puteti apela cu incredere la urmatorii colegi de forum:

 

in Arad: Christiann (0748.081.509)

Link to comment
Share on other sites

Pai credeam ca astea se cunosc deja.

 

 

Exista doua variante de deleari de la care merita sa iei: reprezentante si dealeri nemti mai mari care ofera garantie. Cei din categoria dealeri multi-marca nemti, seriosi au si showroom-uri destul de faine, pe masura serviciilor oferite.

 

Ramane si varianta de la privat (tot neamt). Nu dai gres nici acolo, dar nu stiu cati se complica la nivelul asta sa puna anunt pe net, sa fie sunati etc. Prefera sa dea masina la un dealer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vuv, masina aia e 24275 fara tva. Eu inteleg ca se poate face smecheria asta, dar nu cred ca la valoarea asta se face fara ca samsarul sa castige macar 6-700e. Mai ai transport, timbru..ajungi lejer la 26.000. Dar masina e foarte misto, asta e clar.
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

in general taxa intermediarilor este de 5% din valoare masinii + costul avionului la dus + benzina la intoarcere ( rovinieta la austrieci si la unguri ) + numerele de zoll + mancare / hotel daca e cazul , cred ca la final scutesti cam 8-10% din pretul brut

 

nu e panica , mai am rabdare pana luni/marti daca nu se finalizeaza nimic la noi intru pe fir cu un intermediar care poate cumpara la pretul Netto si ma duc sa caut

Edited by Acero99
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

la 4 dim plec spre Arad , inca o data trebuie sa ii multumesc lui Brandex , m-a pus in legatura cu un super mecanic din Arad care o sa isi rapeasca din timpul lui liber sa ma ajute sa verific masina

succes . Sper ca a vazut cineva masina inainte si e ok de data asta .

Link to comment
Share on other sites

nu a vazut nimeni masina , am verificat doar istoricul dupa VIN si este totul in regula , plecam oricum in directia Fagaras - Sibiu pentru ca am ceva treaba acolo si am zis ca daca tot fac 60% din drum sa merg si in Arad sa vad masina , masina asta nu mai e asa de misterioasa ca aia din Valcea , omul cu care am vorbit este unicul proprietar in Romania , el a adus masina din Germania , toate interventiile sunt la BMW Arad , omul este notar , cel putin din discutiile purtate pare 100% in regula
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.