Jump to content

530i E60


Acero99

Recommended Posts

am iesit si eu pe a1 pt dpf am intrat direct la spalat cu ea au iesit imediat mustele probabil nu s.au uscat . inainte de drumuri lungi eu ii trag o ceara ca am observat ca se poate zgaria si de la jetul spalatoarelor de parbriz la viteza iti intinde tot nisipul pe capota
Link to comment
Share on other sites

am iesit si eu pe a1 pt dpf am intrat direct la spalat cu ea au iesit imediat mustele probabil nu s.au uscat . inainte de drumuri lungi eu ii trag o ceara ca am observat ca se poate zgaria si de la jetul spalatoarelor de parbriz la viteza iti intinde tot nisipul pe capota

 

Cred ca la spalatoarele de far te referi. Eniuei, am renuntat sa-mi mai fac nervi in legatura cu asta. Am vopseaua de pe lip-ul de sub spoiler ciuruita de praf/pietricele. La un moment dat o sa revopsesc spoilerul cu tot si gata. Nu vad o alta rezolvare. Nici folie transparenta nu cred ca se poate pune in zona aia...

Link to comment
Share on other sites

si la mine bara + capota sunt destul de ciuruite , cand o sa mi se puna pata o sa le vopsesc , rotile OEM sunt pe 19 pentru seria 5 si X3 si pe 21 pentru X5/X6 si seria 7

 

daca exista protectie pe masina si o speli imediat dupa ce te intorci de la drum ar trebui sa fie oke , dar in cazul meu atunci am fost Bucuresti - Sibiu - Fagaras ( 1 noapte ) fara sa spal masina ( era sambata si lumea in Ardeal e mai chill , nu era nici o spalatorie deschisa ) si retur Fagaras - Sibiu - Transalpina - Valcea - A1 - Bucuresti

Link to comment
Share on other sites

si la mine bara + capota sunt destul de ciuruite , cand o sa mi se puna pata o sa le vopsesc , rotile OEM sunt pe 19 pentru seria 5 si X3 si pe 21 pentru X5/X6 si seria 7

 

daca exista protectie pe masina si o speli imediat dupa ce te intorci de la drum ar trebui sa fie oke , dar in cazul meu atunci am fost Bucuresti - Sibiu - Fagaras ( 1 noapte ) fara sa spal masina ( era sambata si lumea in Ardeal e mai chill , nu era nici o spalatorie deschisa ) si retur Fagaras - Sibiu - Transalpina - Valcea - A1 - Bucuresti

 

la spalatoarele de faruri ma refer , am patit cu E46 m-am intors cu capota zgariata exact cum a aruncat jetul de apa pe capota la viteza aveam doar zgarieturi fine , m-a luat capul direct la polish am plecat cu ea .

Link to comment
Share on other sites

@feitosak1 - nu cred ca ii dadeam fum , aspirat vs turbo , masina noua vs masina de 8 ani , dar oricum sunt cam pe acolo la performante

 

@criss07 - da modelul asta de jante ( style 128 ) vin in setupuri diferite pentru mai multe modele - pe 19 pentru E60 si X3 si pe 21 pentru X5/X6 si seria 7 ; masina sta in garaj subteran de cand o am , CIC inca nu sunt hotarat , pentru ca nu stiu cat o sa mai tin masina si nu stiu daca se merita sa dau inca 1200-1300 pe CIC

Link to comment
Share on other sites

Lasa ca multi viteji se arata acum , e frumos cand admiri , cand platesti vrei mai ieftin , vrei sub pretul de achizitie mai ales pe forum e greu sa primesti o cotatie corecta , teoretic trebuie sa te incadrezi tu pe piata , chiar daca ai cheltuit destul sa redai viata unei masini . ..e si normal esti un pasionat ai bani de aruncat si ceva sacrificii sunt normale . :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.