Jump to content

xenon pe proiectoare ?


Recommended Posts

doamne ce forum aveti.......sunteti toti niste clasici................omu a intrebat de ce i se opreste motorul si voi o ardeti ca va orbesc proiectoarele..................

 

facem si noi educatie , poate mai vad 10 pe forum asta care se cred cool si inteleg ca bagam ceva in ele de proiectoare cu xenoane care doar deranjeaza . Uite ca am avut 2 in seara asta , mai si ningea el avea xenoane , unul batea si in pom , hai sa traiasca pulitia romana , eu le-as lua talon instant

Link to comment
Share on other sites

Pai sa le dea jos daca nu merg, e clar ca droserele sunt naspa, si mie mai imi facea figuri turometrul cand aprindeam xenoanele aftermarket (puse pe far cu lupa), sarea putin de la turatia normala fara sa se simta diferenta de turatie la motor, probabil ca bruiaza sistemul electric. Asa au facut dupa ce le-am montat o perioada, acum vad ca nu mai face.
Link to comment
Share on other sites

Eu am xenon pe proiectoare cu becuri 3000k,sunt foarte folositoare pe ceata,pe ploaie cand carosabilul e ud si nopatea cand vizibilitatea este redusa ma ajuta sa mai ocolesc si din gaurile din asfalt...eu unul doar in cazurile acestea le folosesc.

 

Deranjant pentru ceilalti conducatori nu este pentru ca le-am reglat sa imi bata in jos iar proiectoarele la e46 fl au geamul cu niste striatii care estompeaza destul de mult din lumina...

 

Le am de 1 an si nu am primit niciodata pana acum flash-uri de la ceilalti conducatori auto.

 

 

Proiectoarele cu lumina de 3000k nu cred ca deranjeaza pe nimeni daca sunt folosite corespunzator si numai pentru a te ajuta la vizibilitate,oricum culoarea luminii nu este una de fite cum sunt becurile de 5000K pana la 12000k...

 

Mult mai grav mi se par masinile cu instalatii de xenon pe faruri normale fara lupa,acelea te orbesc!

Link to comment
Share on other sites

deacord , dar raspundetii si lu' colecu cu problema ca pe el nu il intereseaza de aia cu xenon....

pai i-am raspun fratzie,acuma-s cateva ceasuri.Greu cu cititu' ,huh ? :read: .Postul 9 pe pagina cealanta

 

Eu am xenon pe proiectoare cu becuri 3000k

te-ai autosifonat! Sa vezi ce te cearta Kip.Sa speram ca nu vede :ninja: da asta e greu de crezut .

Link to comment
Share on other sites

deacord , dar raspundetii si lu' colecu cu problema ca pe el nu il intereseaza de aia cu xenon....

Doar ii stii, sar ca din galeata sa verse cand e ceva ce nu le convine.

Bine ca nu-s toti de pe forum ca ei ca altfel se inchidea pana acum ori iesea revolutie.

Si de fiecare data raspund aceleasi persoane recalcitrante.:)

Link to comment
Share on other sites

mai, va repet, sa nu de sfantu' sa prind odata unul. la orice drum de noapte pe care l-am facut am gasit cel putin vreo 10 l...gii din astia care nu deranjeaza cu nimic.

 

crucea mamii voastre de nenorociti, pai va spun eu cum deranjati, sunt cateva secunde in care cel care vine din directia opusa nu mai vede nimic, asta pentru bucuria voastra paduchioasa de-a mai avea o luminita aprinsa in bord. tartanilor.

 

evident, nu e cazul aici, pe forum, aici toti is baieti seriosi, au stat ei in masinile din fata si au vazut ca ale lor nu chiorasc.

 

asa ca nu va faceti probleme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

stiti cum sunteti ma, astia de nu deranjati cu nimic? mai rai ca pensionarii imbecili, in care infrunzeste cancerul, la volanul unui harb infect ca matzele din ei, ratati inainte de-a se naste, care STIU sa ocoleasca INSTINCTIV opritoarele la vreo trecere de pietoni, intrand pe contrasens impasibili, pentru ca nu cumva sa-si deranjeze rugina din amortizoare.
Link to comment
Share on other sites

Sa nu ii pocneasca vreo vena la cap saracu :))) Daca taranul{sateanul,dorelul} si-a pus xenoane pe proiectoare, le tine aprinse 24/7 sa vada lumea ce caruta smechera are. Si mie imi vine sa ma dau jos sa iau un ciocan si sa le dau fix in "proiector".

VIVA DOREL! VIVA ROMANIA!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.