Jump to content

dragoste la prima vedere


mihai800

Recommended Posts

Am asteptat, am sperat si pana la urma l-am luat! Dupa aproximativ 5 luni de folosinta, mi-a confirmat toate asteptarile. O singura retinere mai aveam in legatura cu anotimpul de iarna. Ce pot sa spun, bmw-ul - iarna, este o masina stabila si mult peste alte marci cu tractiune fata ( ce e drept am luat anvelope noi. Inainte am avut wv si skoda....:)) care s-au dovedit o gluma proasta pe langa bmw.

E46 316i 2000 105cp, 227 mii km - direct de la un impatimit al marcii din Hamburg.

Din pacate acesta este singurul loc unde pot vb, ori imi pot exprima punctul de vedere despre bmw, avand in vedere ca de cand il am, amicii mei manifesta o adversitate acuta in legatura cu marca respectiva :))

Sa auzim de bine, sarbatori fericite si mai ales linistite !

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Am asteptat, am sperat si pana la urma l-am luat! Dupa aproximativ 5 luni de folosinta, mi-a confirmat toate asteptarile. O singura retinere mai aveam in legatura cu anotimpul de iarna. Ce pot sa spun, bmw-ul - iarna, este o masina stabila si mult peste alte marci cu tractiune fata ( ce e drept am luat anvelope noi. Inainte am avut wv si skoda....:)) care s-au dovedit o gluma proasta pe langa bmw.

E46 316i 2000 105cp, 227 mii km - direct de la un impatimit al marcii din Hamburg.

Din pacate acesta este singurul loc unde pot vb, ori imi pot exprima punctul de vedere despre bmw, avand in vedere ca de cand il am, amicii mei manifesta o adversitate acuta in legatura cu marca respectiva :))

Sa auzim de bine, sarbatori fericite si mai ales linistite !

 

sunt invidiosi, nu-i asa?

Link to comment
Share on other sites

"DA mai dar e veche....are tractiune spate......e pe benzina....., a mea e mai buna ca am dat 20 mii si nu am jumatate din dotarile tale... :))" O fi invidie.

 

 

Daca la un amarat de e46 316i de 100 de cai (nu fac referire la a ta ;) ) ajunge lumea sa fie invidioasa, pai daca aveai vreun e92 335i de vreo 300 de cai si fuul de full, ce faceai? cred ca te luau la bataie de invidie...:laugh:

Edited by Catalin BMW
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu mi-am luat BMW pentru ca nu am avut bani de... Logan!!!

Vorbesc serios!

Abia aparuse Logan-ul si cel mai "chel" pleca de la 7.200 de euro.

Eu am avut doar 6.000 de euro.

Am dat pe "pisi" vreo 4.500 la vremea aia.

Am luat-o cu A/C, trapa, servofrana, geamuri electrice pe fata, proiectoare, inchidere centralizata si bineinteles,

un motor mai mare decat are un Logan.

Recunosc, am mai bagat bani in ea, dar de cand am luat-o, in nicio iarna nu am lasat-o acasa.

Chiar daca a fost acoperita de zapada, sapam dupa ea si plecam la serviciu impreuna.

Impreuna ne si intorceam! Impreuna mergem si acum!

Amandorura ne place zapada!

Link to comment
Share on other sites

Ati observat cu totii ca cei care se plang de tractiunea spate pe zapada sunt cu preponderenta cei care nu au condus niciodata asa ceva.

 

Sunt in a doua iarna pe tractiune spate, la al doilea e46. Primul a fost un 318i 143cp, acum sunt mandru proprietar al unui 325ti 6 in linie pur sange.

Cu mana pe inima o spun ca doar cu un Porsche as schimba BMW'ul.

Edited by Costi9b
Link to comment
Share on other sites

e de inteles reactia initiatorului daca a avut Skoda Felicia sau VW Golf II....imi inchipui ca e doar invidia ce-i roade pe prietenii lui care au dat 20k pe masina si nu au nici jumate' din dotarile unui E46 316i din 2000, la care climatronicul si geamurile electrice spate era optiune la vremea aceea :). Intr-adevar iarna nu ai probleme cu tractiunea spate atata timp cat ai cauciucuri bune si conduci precaut, la fel ca si cu orice alta masina in anotimpul asta! Sarbatori fericite!
Link to comment
Share on other sites

n

Majoritatea celor care fac accident iarna, au tractiune fata!

Tractiunea fata nu inseamna frane mai bune pe zapada sau gheata!

Dar deh, ""tractiunea fata" asa crede!

 

 

Nu, se spune ca daca ai tractiune fata iesi mai repede din zapezi fata de tractiunea spate...cea din urma cica te impotmolesti si acolo ramai. Absolut toti cei care n-au condus niciodata o masina cu tractiune pe spate, vor spune asta.

Link to comment
Share on other sites

Am mers cu tractiunea spate pe drum inghetat mai bine decat toate skodele si loganurile. cauciucuri noi de iarna, Nokian, doi oameni in spate si bagaje. majoritate cel cu tractiune fata si incarcate erau ridicate de bot si pierdeau usor aderenta in rampa. Este adevarat ca majoritatea celor care vorbsec ca e periculos cu tractiune spate sunt cei care nu au condus asa ceva.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.