Jump to content

BMW e46 cu un motor mare


Tunin6

Recommended Posts

:LMAO: pfuuuu....bag pl, iar un topic de dorul pe..ului??? nu-i mai cantati fratilor in struna unui adolescent...apropo tinere, ce varsta ai????

Tu realizezi ce vis vrei sa se faca realitate????:rofl: e un fel de "si cu pl-n cur si cu sufletu-n rai", cam asta vrei tu.:bye:

 

Am destui...daca tot ai adus in discutie varsta...dar spre deosebire de altii eu incerc cel putin sa fac ceva care sa-mi faca viata mai frumoasa...nu ma culc pe o ureche si spun k nu se poate sau privesc cu ochiul critic in loc sa vin cu ceva constructiv sau macar sa argumentez ce scriu pe forum...cu alte cuvinte daca cineva vine cu o idee....fie ea si proasta, visatoare, geniala sau cum vrei tu sa-i spui...nu inseamna ca nu poate iesi ceva bun...

 

Eu am vrut de fapt sa stiu daca un motor BMW se potriveste pe un alt model BMW....suporti, conducte, bateria daca mai are loc sub capota sau trebe mutata, s.a.m.d. Avand in vedere faptul ca au aceeasi capacitate cilindrica...teoretic se poate monta...practic...depinde...si aia am vrut eu sa ma lamuresc...

 

Si daca nu-ti place ce citesti..esti liber as cauti alt topic...pe care sa critici si sa jignesti subtil ...ok?

 

omul e dator sa viseze.

 

tunin6 mai da niste detalii.

 

n ai merge mai bine pe un dizel mare,gen 3000.are cuplu mai bun

 

 

Diesel....nu ca nu ma incanta, am mers cu cineva care are 320d in 6 trepte...e superb...dar motorina proasta, injectoarele, turbo... prefer benzina....e mai "sigura" plus ca eu am un e46 318i din 2002 care se apropie de 190.000 si sunt multumit de el..dar vreau mai multi cai...

M-am gandit si la kompressor sau un kit turbo....dar n-am vazut niciun e46 318i cu kit turbo...mai ales k trebe umblat in motor daca pun turbo...

 

adica unde "la noi " ?

Pai tu in ce tara traiesti?

 

Dar mi-a scris cineva pe forum cum k e 7000...

 

la liceu

Poate la liceul din orasul unde locuiesti tu...la mine in liceu nu existau taxe de genul....

Edited by Tunin6
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ba a dreq treaba,doar eu din toata tara asta am auzit de cinci sute de ori ca se maresc impozitele pe proprietati cu 16,02% de la intai ?? wtf

 

 

pai se pare ca doar tu n-ai auzit ca impozitul auto nu se indexeaza, iar celalalte impozite pe proprietati sunt la cheremul autoritatilor locale...

 

 

on: poate un compresor sau turbo (dupa preferinte) te-ar coafa mai bine, desi si alea cica ar trebui omologate, crde ca iesi mai ieftin.

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

 

de ce nu-ti iei un 330 si gata. te complici prea mult...si ca sa nu mai platesti impozitele pune-o pe bulgari si gata, mai bine asa, de cat sa schimbi motorul.

Nu va sfatuiesc la bulgari sau triplat asigurarile, iar daca ala sau firma care imatriculezi masina a avut accidente, iti iei adio de la asigurare, exemplu: Fiat Ducato 1998 2,5 cm cubi = 1890 euro - proprietarul bulgar are 12 masini din care 2 au avut evenimente

Renault Megane 1,6 cm cubi 860 euro proprietarul are 6 masini si 3 cu accident si mai pot continua exemplele.

S-a terminat si cu visul bulgaria.

Link to comment
Share on other sites

Da..eu voiam sa maresc capacitatea cilindrica...dar sa platesc k si pentru un 320...tot peste 2000 cmc dar na...pentru ca alea au 6L... si teoretic...cu ochiul liber e greu sa-ti dai seama daca e de 2200 cmc...sau de 3500 cmc...atata timp cat e 6L...
Link to comment
Share on other sites

Tocmai de aia nu ma incanta ideea cu bulgaria....si din cat am citit pe aici pe forum....e mai rentabil sa-ti iei masina direct cu motorul potrivit....decat sa-l modifici tu ulterior... :)

Pai atunci ti-ai raspuns singur la intrebare. Cumpara o masina cu motorul pe care ti-l doresti de 2500, 3000, 7000 de cmc si lasa improvizatiile.

Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.