Jump to content

Bmw E39 cu pretentii de M


matiu13

Recommended Posts

eu prima data am vazut masina anul trecut prin martie, cand am cumparat niste jante de la acelas baiat. o avea in garaj, daca nu ma insel chiar atunci ii montase pachetu de M.

In legatura cu pretul, nu vreau sa iti stric afacerea.

 

Stai linistit! Nu-mi strici nimic! Nu sunt afacerist sa fac afaceri pe forum-uri de bmw cu un bmw,dar nu am luat masina la 2900 sau la un pret apropiat,ca sa fie dublu pretul cerut! Daca omul a cerut si alte preturi pe ea,asta nu stiu...Eu te rugasem doar daca sti masina sau istoricul ei sa-mi zici si mie! Public,aici pe forum,nu stau sa ma ascund,nu sunt genul sa umblu cu chestii de genul,dar macar asa stiu daca mi-am luat eu vreo teapa sau nu!! Ca in viata daca nu sti sa te uiti prea bine la ce cumperi ti-o mai si iei!

 

Era pacat sa te abtii daca stii atatea lucruri despre masina.

Poate asa cineva nu-si va mai lua teapa.

Daca are si probleme cu actele, e clara treaba.

Parca e o tipologie ca masinile cu numere de Italia sa nu aiba actele in regula.

 

Acelasi lucru l-am zis si eu! Sa-mi zica daca stie lucruri adevarate despre masina,ca asa pot afla si eu istoricul ei! Macar asa stiu sa nu mai circul cu ea,sau sa circul,sa o dezmembrez,sau sa o vand!

Credeti ca daca stiam ce a zis el mai sus bagam masina la vanzare si pe forum de bmw?Nu sunt bisnitar de masini,nu ma ocup cu smechereli la masini!Din aceasta cauza vreau sa aflu si eu cat mai multe despre masina daca cineva o stie cu adevarat si public aici,nu sa aflu doar eu!

Link to comment
Share on other sites

da,exact aia este masina!

 

Astept cu nerabdare sa-mi zica inga-Alex mai multe despre masina,mai ales ca acum am vazut ca ne stim de ceva timp-virtual de pe alte forumuri,de pe messenger si am incredere in ce zice omul daca zice din ce stie el,nu din auzite!!

Edited by matiu13
Link to comment
Share on other sites

poate daca nu erai asa arogant ma abtineam .... din pacate pt tine masina asta a trecut prin multe maini si a suferit mult la viata ei ! deci din respesct pt oameni de pe acest forum dintre care multi imi sunt prieteni .... masina sta ca asa!

 

1.moarta in bot de 3 ori...de unde a rezultat ambele lonjeroane taiate

2.moarta in cur...de unde se explica si de ce o roata din spate sta mai bagata ca si cealalta

3.moarta din tot ce inseamna bucsaraie deoarece au fost rebuscssate la nea-ion in curte

4.moarta la tot ce tine de plasticaraie care lipesc cu desavarsire

5.motor .... no comment e facut si redesfacut din bucati

6.evacuare....avion nu gluma.. numa uitate sub ea sa vezi tigania

7.soft si prosteala cu pretentii de M5 e de toata jena

8.acte valabile ? hai sa fim seriosi ....masina are 4 ani numa in Tm de unde ai luat-o...acte xerox mai cinstit zis

 

Nu raspund mai departe la jigniri sau alte polemici ....ma repet ! Pe acest forum sunt unii oameni care sunt chiar pasionati si poate chiar sor fi ganfit sa cumpere ceva de genu....Bafta cu ea la 5800 o sa ai nevoie!

 

deci am mirosit eu bine fata lovita...

text: "radiator M5 pt o racire mai buna" ...

 

si daca te uiti cati o lauda.... si maine daca vroiai sa vinzi una din asta la pret mai mare pt ca e "in mintile ei", te luau toti in ras si ti-o dadeau exemplu...

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

uite nu e asta? My link

 

 

M-am uitat si omul a investit o gramada de bani in ea, a schimbat mai tot la ea.Deci nu cred ca masina este chiar varza, acum cu actele mai e problema si daca a fost facuta dauna totala, asta se poate verifica usor.

Am vazut ca avea jante de m5 e39 cum am zis eu ca ii statea mai bine:D.

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat si omul a investit o gramada de bani in ea, a schimbat mai tot la ea.Deci nu cred ca masina este chiar varza, acum cu actele mai e problema si daca a fost facuta dauna totala, asta se poate verifica usor.

Am vazut ca avea jante de m5 e39 cum am zis eu ca ii statea mai bine:D.

 

Acelasi lucru l-am vazut si eu si dupa cum am zis,m-am uitat pe sub ea si are diverse piese noi,deci nu mai inteleg nimic,de asta astept raspunsul lui Alex...ca el zice ca stie masina bine si ca a fost omorata de 3 ori in bot,de nu stiu cate in spate,piese lipsa,etc...eu avand masina,uitandu-ma si mergand zilnic cu ea am vazut altceva!Da adevarat,poate nu-mi dau seama sa ma uit eu de lonjeroane taiate,ce a zis el,dar o sa merg la verificat.In schimb,lovita spate,eu cred ca se vedea,ca nu vad cum sa repari un spate atat de bine sa nu se vada nicaieri!Plastice lipsa,am mai zis,nu stiu unde zice ca masina exterior e absolut completa,interior,in afara de scrumiera si cateva cleme din portbagaj,la fel-completa!de motor nu ma pot pronunta ca nu stiu ce s-a intamplat cu el in trecut,ideea e ca acum merge bine,nu scoate fum,trage bine(nu am mai avut 4400 sa fac comparatie,dar dupa mine merge bine).Tobele a zis Alex ca sunt o taranie,repet,sunt imediat dupa cele 2 catalizatoare,sudate,prinse bine,nu vad tigania!Cat despre bucsi nu am auzit ca se pot face pana acum,dar cele de pe masina pe partea fata arata ca unele noi,deci nu stiu ce nea Ion a lucrat prin curte...cat despre acte,nu pot baga mana-n foc ca asigurarea si itp-ul sunt valabile ca nu stiu unde sa le verific,ce stiu doar ca Targa si actul de proprietate sunt originale,nu facute la xerox! Chiar sunt extrem de curios de la un om care stie masina sa-mi zica istoricul ei,dar nu vorbe auzite,ci lucruri vazute-stiute ca asa vorbe...Pana la urma din tot ce a zis Alex nu pot baga mana in foc pentru lonjeroane taiate ca eu nu le-am vazut si asigurare si itp ca nu le pot verifica! in rest avand masina in fata ochilor zilnic,mergand cu ea zilnic,restul sunt povesti!

Link to comment
Share on other sites

vad ca esti bine intentionat...

1.masina a avut o viata grea...dat fiind multele maini prin care a trecut! o fost lovita in bot de 3...din care de 2 ori rau de tot! spatele de asemenea sa lasat cu punte rupta , brate strambe ! stiu toate astea deoarece am vandut piese pt repararea ei si am vazut progresul masini!

2.evacuarea zic ca e tiganie deoarece nu ai cum sa faci coturi de de 180 de grade si sa tai teava drept....fai o poza si o sati explic

3.plascticuri ma refer ...aparatori...canale de aer...scuturi etc! nu sunt ca nu sau gasit second....noi erau f scumpe

4.ce am mai uitat sati zic...masina avea telescoape pe gaz...lucru caare nu mai exista

5.alta tiganie care sati dea serios de gandit ca poti ajunge in sant.....e diferentialul sudat (care probabil tu il stii de autoblocant)

6.masina sa cumparat pe 2 mii asa cum o vezi tu dar fara roti ....iar de dat...tu nu ai dat mai mult de 3 mii pe ea sau 3500 nush exact! dar de cerut clar poti sa ceri cat vrei

7.vezi ca tot ce tine de airbaguri si etc nu functioneza...

8.actele...poti simplu verifica daca sunt ok !

 

te salut si sincer stiu ca masina iti ia ochii....dar e departe de a fii ce ar trebui sa fie!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Masina daca ar fi in regula oricum n-ar face peste 3500 euro, asta daca ar fi inmatriculata.

E39-urile nu mai valoreaza prea multi bani, iar pretul e chiar mai mic in cazul celor cu motor mare pe benzina.

Pe Italia, tot in regula, sa zicem ca ar face in jur de 2500 euro.

 

Dar daca e in starea de care zice Inga, face cam cat valoreaza piesele care inca sunt bune pe ea.

 

Probabil ca cineva si-a mai luat teapa pe ea si a dat-o mai departe, iar actualul vanzator, daca e intr-adevar de buna credinta si chiar nu stie de starea ei, probabil s-a gandit ca face o afacere daca o vinde pe mai mult.

Edited by Ciupanezu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pfai sa-mi bag picioarele, cum plm sa sudezi frate diferentialul ca sa-l faci LSD :)))))) ma uitam siin descrierea pe 4tuning, zice acolo :

 

geamuri blindate

parbriz si luneta a termince heliomate si incalzite

Link to comment
Share on other sites

Da, e un fel de autoblocant pentru rednecks. :)

 

Practic e blocat tot timpul.

Pana la urma cedeaza.

Se sudeaza coroana de pinionul de atac. Prea bun. Prea ca la tara! :laugh:

 

 

Totusi nu poate fi blocat tot timpul pentru ca asta ar insemna ca la o curba mai stransa s-ar putea sparge diferentialul :frantics: .

Link to comment
Share on other sites

eu ce sa mai zic de masina dupa cate mi-a zis Alex care o cunoaste...asa se intampla cand nu esti atent si cand nu te pricepi si cand iti ia ochii...rog sa se si inchida anuntul ca nu are rost sa-l mai tin deschis! Tin sa-i multumesc lui Alex ca mi-a zis istoricul masinii!!!
Link to comment
Share on other sites

actele nu-s praf,adica targa-cartea masinii si certificatul de proprietate sunt originale! Varza sunt probabil asigurarea si itp-ul-xerox,deci masina merge bagata pe bulgaria,dar pana la bulgaria,trebuie vazuta de cineva bine sa zica daca merita investitie in problemele zise mai sus!

 

Nu-ti pot spune un ultim pret pentru ca nu se mai vinde masina! O sa ma duc zilele urmatoare cand o sa-mi fac timp la cineva bun in Bmw din zona mea sa-mi zica ce merita masina-facuta sau dezmembrata! Sper ca facuta,dar intai sa sper trebuie sa vad ce probleme reale are!!

 

Deci,se poate inchide aici!!! ne mai auzim probabil pe la probleme,tehnice,etc etc

Va salut!

Link to comment
Share on other sites

actele nu-s praf,adica targa-cartea masinii si certificatul de proprietate sunt originale! Varza sunt probabil asigurarea si itp-ul-xerox,deci masina merge bagata pe bulgaria,dar pana la bulgaria,trebuie vazuta de cineva bine sa zica daca merita investitie in problemele zise mai sus!

 

Nu-ti pot spune un ultim pret pentru ca nu se mai vinde masina! O sa ma duc zilele urmatoare cand o sa-mi fac timp la cineva bun in Bmw din zona mea sa-mi zica ce merita masina-facuta sau dezmembrata! Sper ca facuta,dar intai sa sper trebuie sa vad ce probleme reale are!!

 

Deci,se poate inchide aici!!! ne mai auzim probabil pe la probleme,tehnice,etc etc

Va salut!

 

Daca vrei sa aflii mai multe informatii despre masina ta,am mecanic un prieten care este cel mai bun din zona noastra si il cheama Mihaitza.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.