Jump to content

Combaterea inmatricularii in BG - intre mit si manipulare


kosfunny

Recommended Posts

Pentru ca pe Romania nu ar fi avut sanse sa o inscrie. Nu se merita ca e rabla.

 

 

Majoritatea tot rable sunt.

 

 

In opinia ta, un x6 e rabla???:wacko: Vulpea cumva????:blink:

 

Macar rapciugile de pe RO se prea poate sa aiba asigurarea valabila !

 

Jos masinile pe BG !

 

 

Da da, si sus taxa de timbru!!! Eventual dublarea lui...:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Adevarul e ca e plin de X6 pe BG ! Cataline, mai poti abera mult ?

 

Ce are sula cu prefectura, recte, unde am scris eu ca sunt de acord cu taxa de timbru ? Inca o data, mai aberezi mult ?

 

 

Nu aberez deloc, odata ce nu esti deacord cu bg alte alternative nu sunt, si automat esti pt plata taxei... spune tu o alternativa fara plata taxei si fara a inscrie masina pe bg.

Link to comment
Share on other sites

Alternativa e ca nu e obligatoriu ca toata lumea sa detina o masina, cu atat mai putin de lux sau cu motor mare ! Bine, nu vad pe nimeni in strada sa protesteze pentru taxa de timbru, deci, avem bani, asa ca, de ce ne cacam pe noi cu BG ? E un pic deplasat rationamentul, dar, din moment ce acceptam fara sa miscam in front taxa de timbru, inseamna ca avem bani. Daca avem bani, ce plm cautam sa le umflam buzunarele bulgarilor ?
Link to comment
Share on other sites

@ELNA Pai da normal. Daca si-ar face RAR-ul treaba, n-am mai vedea rable. Dar intr-o tara corupta, falimentara, condusa de hoti ce vreti...

 

De nu stiu cat timp, itp-ul pt masini pe BG se poate face si in Romania. Isi fac treaba spagarii astia? Eu sper ca da, dar numai sper.

Edited by P.I.M.P.
Link to comment
Share on other sites

Nu e plin de masini de lux pe BG, dar ele exista tocmai pentru a evidentia ca nu trebuie sa nu ai bani pentru a evita o taxa de cacat sau un timbru de cacat, sau un impozit aberant.

Am vazut si eu un M5 F10 cu numere de bg, dar ghici ce ... ERA BULGAR! Mai taiati din astea cu masinile de lux inmatriculate la bulgari, nu cred ca exista 10 in toata tara ... KIP are mare dreptate, MAJORITATEA sunt niste cazane obosite. Nu credeti, veniti in CT sa va convingeti. Nu mai spun daca mergi undeva pe la Negru-Voda, unde nu gasesti 1 masina cu nre de romania.

Edited by rain
Link to comment
Share on other sites

Ba rain, ai dreptate, vin la mine in SB in prostie bulgarii. Bineinteles in vizita la cumnatii romani. Eu vad un X6 de BG saptamanal. Cel cu pachet M de care am zis.

 

Auzi ca nu exista 10 in toata tara :))))

 

 

LE: Tu stai in cta, unde proportia trebuie sa fie mult mai mare masini pe BG, si bineinteles ca mai sunt si cetateni bulgari. In centrul si nordul tarii, nicio sansa.

Edited by P.I.M.P.
Link to comment
Share on other sites

E suficient sa iesi pe strada ca sa vezi ca majoritatea masinilor cu numere de BG sunt niste mega cazane ! Unde vezi tu generalizarea, macse ?

 

PIMP, i-ai dat degeaba plus lui macs, X6-le ala al tau e un caz ultra mega giga izolat !

Edited by KIP
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mai oameni buni,am si eu o intrebare: ce-aveti fratilor cu mine daca eu am masina inscrisa la bulgari cu ITP valabil facut pe bune (fara spaga) cu asigurare valabila (nu deaia de imprimanta), masina fiind intretinuta corespunzator cu piese noi si de calitate, cu mana de lucru la service-uri autorizate (nu la coltul blocului), cu totul in regula? cu ce va deranjez eu?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

deci la o simpla privire iti dai seama de starea discurilor de frana, a placutelor, a directiei, a noxelor, a suspensiilor etc? wow :goodjob: de asigurare nu mai zic. cred ca au un sticker mare pe spate toate, STAY THE FUCK AWAY FROM THIS CAR! :laugh: Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

La o simpla cautare pe autovit din 500 de masini inscrise in Bg, 250 sunt fabricate din anul 2000 incoace, adica jumate. Aici sunt incluse Opel Astra, Vectra, Ford Focus, Mondeo, Renault Laguna, E46, e39, X5, E60, Audi A6, S Class, CLS, Cayenne S samd. Oare astea toate sunt cazane?
Link to comment
Share on other sites

Ma, voi ati vazut ce rapciugi sunt inscrise pe Bulgaria ? Cum dracu de sunteti si impotriva acestei initiative ?

 

hai sa fim seriosi.. tu ai vazut ce rapciugi sunt inscrise in Romania ?

 

 

Ca sa nu vorbim de X5 in august cu gume de iarna, sa nu intram la cum se ia ITP-ul in Romnia, DPF taiat complet no problem.. etc etc etc..

anunturi aici pe forum : caut gume pentru e90 cu carnita pe ele : .. :)

 

 

si da cand am mers la inmatriculat acolo erau masini vechit de 2-3 ani la coada romanai veniti cu ele, gen X5 de 3-4 ani, range rover etc etc...

doar nu sunt nebuni sa plateasca impozit anual de 50 de mil ...

 

 

dar lasa ca le vede Kip din ochi asa, astea cu numere romanesti sunt sigur in regula :) .. ca nu trece ITP-ul pe bune una mai veche de 4 ani garantat.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Tu cu cine plm vorbesti bai nea caisa cu ASTIA ?

 

macse, dar-ar unu de BG in aripa ta spate ! Na ! Sa te vedem atunci ce faci cu asigurarea aia facuta in paint !

 

O data la luna vad una mai rasarita cu numere de BG !

 

DOMI, era vorba de cele pe BG. Sunt mult mai multe rable inscrise in RO dar nu despre alea era vorba aici ! Si da, pot sa-mi dau seama din ochi despre multe masini saca sunt rable sau nu ! Plm, o fi si greu la cate cazaturi sunt la noi pe strazi !

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.