Jump to content

0-100km ora ar trebui sa prinda un 316i 1.9


zaky2006

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciupanezu vezi ca nu prea ai haz :blink:

masinile astea mai noi au si ele optional o chestie numita navi prof. aceasta din urma are un cronometru si pe cronometru ala 0-100 mi-a iesit in 8 secunde alta data abtinete de la comentarii aiurea

Edited by Allex18
Link to comment
Share on other sites

Daca masina ta are 0-100 km/h in 10 sec, date oferite de producator, cum oare poti tu sa faci in 8 cu un motor de 127 de cai si un raport de greutate 88.5 bhp/tona??

Suta in 8 secunde la masina ta e I M P O S I B I L A de atins....Deci tu chiar nu ai haz :blink:

In al doilea rand nu e nevoie sa-mi zici tu mie ca modelele astea mai noi au ceva numit navi-prof pe care ai cronometru pt ca am si eu cronometru pe dispay-ul headunit-ului meu de pe E39 si in al doilea rand tu nu prea stiai cum se verifica nivelul de ulei la masina ta asa ca nu te da cunoscator ca nu esti :)

Ca sa intelegi de ce e imposibil sa faci suta in 8 sec am doua argumente....primul e ca BMW nu ar da date gresite despre performantele unui model BMW.... al doilea argument e ca la un raport de greutate atat de prost e imposibil sa faci suta asa de bine....

Uite un link sa te convingi: http://www.carfolio.com/specifications/mod...-specifications

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

nu ma dau cunoscator........stiam sa verific uleiu ca e electronic dar nu stiam 100% daca am joja sau nu :blink: hai ca n am chef de polemica

 

cu 0-100 in 8 secunde sau in 10 tot aia e ca eu nu mi am luat masina pt viteza :) daca vroiam viteza imi iau 330i :)

Edited by Allex18
Link to comment
Share on other sites

2 sec e enorm :blink: Tu te laudai cu "performantele masinii" nu eu asa ca ti-ai luat masina si pt viteza...Diferenta de 2 sec inseamna pe 400 de metrii cateva masini distanta...

L.E. Nu am nimic cu tine insa incearca sa nu scrii povesti d-astea pescaresti pe forum...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

nu e ma poveste pescareasca :blink:) de cate ori sa iti spun m am dus si eu pe soarelui sa merg si eu mai tare si eram cu inca 2 si ma intreaba " ma in cat ia 100" eu le zic ca in carte scrie 10 ei au zis ca mai rpd si am dat pe cronometru si mi-a iesit 8 secunde :-?? uite tata mai are un passat v6 4 motion 2.8L v6 tiptronica 200 cai ........si in carte scrie ca prinde suta in 10 secunde :)
Link to comment
Share on other sites

nu aveau de ce sa minta si sa puna in plus de la ei niste timpi, nu crezi?

o chestie oarecum similara se facea doar la viteze maxime intr-o vreme, fabricantul declara ceva mai putin pentru ca in multe tari se lua viteza maxima ca si criteriu pentru selectarea grupei de asigurare (de aceea sunt atat de multe masini care au declarat 195 dar chiar merg cu 210 fara probleme).

Link to comment
Share on other sites

multumesc  :)

e multumitor 9.8 :)

191867[/snapback]

9.8 scrie si in cartea mea .Eu nu ma pot lauda cu capacitati de Schumacher dar am un prieten care a scos cu un 320 pisica 150cp nemodificata 7.3. Acum daca m-a mintit sau daca nu a cronometrat cum trebuie tzeapa lui .

Eu unu cu a mea 150 cp nemodificata deloc am scos 11 sec ... (am dat cu mila in ea :blink:

Link to comment
Share on other sites

suta in 13 secunde cu 318IS?? :))) atat luam cu vectra de 75 de cai hahaha.

 

318-ele meu de 143cp ia suta in 9 secunde. cu benzina 99+ de la petrom.

 

P.S.: cand vrei sa scoti un timp bun 0-100 la start de pe loc. apasa pedala pana la podea :PP

249593[/snapback]

Imi cer scuze dar te contrazic : pentru un start cat mai bun masina trebuie sa patineze pe asfalt (sau ce o fi suprafata de rulare)cat mai putin .Asta se face asa: inainte de start mentii turatia acolo unde cuplul este maxim.Apoi dai drumu la ambreiaj la start si schimbi in punctul unde puterea e maxim in fiecare treapta.

Cat despre Logan am un dci de la munca am facut 30000 de km si inca mai merge :blink:

La performante sportive l-as numi mult zgomot pt nimic

Cel putin slava domnului ca e full (adica geamuri si aer:P)

Edited by bogdankirk
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
nu stie ma tata decat sa puna muzica :blink:)) 335i pt manuala - 335d pt automata inca nu stiu ce vreau dar cum am zis e timp :) o sa incerc sa fac un test drive ....adik imposibilu la noi ....dar o sa fac o tura pana in germania sa iau ceva si poate iese ceva pe acolo :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.