Jump to content

0-100km ora ar trebui sa prinda un 316i 1.9


zaky2006

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu zic ca-i cam nasol .Si eu tot 316 din 2000 am si sa ma faca unu cu supernova as da-o in primul sant! :blink:

185223[/snapback]

 

 

Lol....cum adica sa te faca ?..in ce sens te referi !...sa te faca la ce ..la kilogramele masinii poate ! :)

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca-i cam nasol .Si eu tot 316 din 2000 am si sa ma faca unu cu supernova as da-o in primul sant! :blink:

185223[/snapback]

 

 

Asha e... E nasol... Stiu ca si eu aveam 318IS si soteam suta cu ea cam in 13 secunde... :) Nashpa rau. Daca mai eram cu cineva in mashina sigur mi-o furam de la d-astia cu supernova... :) Aveam un prieten taximetrist si erau cam pe-acolo mashinile... Bine ca s-a partziit motorul si l-am schimbat cu un 2,5... :)

Link to comment
Share on other sites

da dar sa mergi cu super nova sau logan cu 180km/ora 20 - 30 de km ii fierbe si apa sau ii sar pistoanele prin capota dece bmw e bmw chiar si 316 :blink:

185331[/snapback]

 

 

Poate nu 20-30 de Km dar sigur in 6 luni e terminata mashina aia.... In nici un caz nu or sa tzina loganurile cat tin BMW-urile...

Link to comment
Share on other sites

Poate nu 20-30 de Km dar sigur in 6 luni e terminata mashina aia.... In nici un caz nu or sa tzina loganurile cat tin BMW-urile...

185335[/snapback]

 

nici o sansa ..lool..dar se bucura ca " intretinerea e mai ieftina "...si stau in scaunele alea de Dacie ..desi au Renault....iar masina se preteaza la multe sorcoveli din Vitan !..

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Asha e... E nasol... Stiu ca si eu aveam 318IS si soteam suta cu ea cam in 13 secunde... :blink: Nashpa rau. Daca mai eram cu cineva in mashina sigur mi-o furam de la d-astia cu supernova... :) Aveam un prieten taximetrist si erau cam pe-acolo mashinile... Bine ca s-a partziit motorul si l-am schimbat cu un 2,5... :)

185267[/snapback]

nu stiu ce 318 is ai avut tu, ca si eu am avut asa ceva si nici nu se punea problema sa ma depaseasca unu cu supernova, oricum scotea sub 13 sec suta sigur

Link to comment
Share on other sites

Lol....cum adica sa te faca ?..in ce sens te referi !...sa te faca la ce ..la kilogramele masinii poate ! :blink:

185243[/snapback]

trebuie sa recunosti ca te face un logan 1.6 16v 105 cp...asta ia suta in 10.5 secunde si 316 ele tau in 12 si :)

 

LE: 12,4 sec

Edited by lucian1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.