Jump to content

DIY AUX input cable BMW Business CD E46


Trask

Recommended Posts

Ms de informatie, ma gandeam ca funtioneaza, si cred ca ar exista posibilitatea sa functioneze si pe cass un cablu asemanator ca are pinii necesari in spate, acum nu stiu daca a fost proiectat astfel, ar fii util daca stie vreun coleg ceva legat de el si imi cer scuze daca is offtopic aici dar eram interesat sa ii adaug si eu un AUX In si nu vroiam metoda aia de a lipii fire pe integrat direct ... Multumesc!

Radiocasetofonul nu suporta AUX nativ. O alta solutie este sa folosesti o interfata (emulator). Daca ai magazie de CD uri legata la aparat, am eu un cablu care merge 100% si asigura AUX.

Link to comment
Share on other sites

Radiocasetofonul nu suporta AUX nativ. O alta solutie este sa folosesti o interfata (emulator). Daca ai magazie de CD uri legata la aparat, am eu un cablu care merge 100% si asigura AUX.

 

 

daca sunetul ramane la fel ca cel de pe magazie m-ar interesa, sau daca ai si schema pentru cablu respectiv si esti binevoitor sa ma ajuti cu ea as incerca sa il fac eu. Merci!

Link to comment
Share on other sites

daca sunetul ramane la fel ca cel de pe magazie m-ar interesa, sau daca ai si schema pentru cablu respectiv si esti binevoitor sa ma ajuti cu ea as incerca sa il fac eu. Merci!

 

salut

 

Mai are cineva un cablu facut? :)

Mersi!

 

Dragos

Sunt din Buc

0741888845

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Nu confectioneaza nimeni cabluri pentru HU pana in 09/2002?

Nu ai ce confectiona atata timp cat unitatile nu sunt compatibile AUX. Pentru anumite tipuri de casetofoane se pot face modificari pe placa de baza dar si pentru toti cei ce au si magazie e cd-uri prezenta pe masina pot face eu cabluri AUX.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

am cumparat un cablu aux si l-am montat pe un cdplayer bussines,volumul este mai mic fata de radio si basul este slab

cum cresc volumul si basul?basul este la maxim si tot se aude slab,ar trebui sa reglez din setarile care apar cand apas butonul "m" al cdplayer-ului?

De la mp3-playerul sau telefonul pe care le folosesti

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

un tutorial foarte bun, complet, cu absolut toate detaliile necesare, in cateva zile ma apuc de treaba

oare merge si pe business navigation? casetofon cu navigatie mica 4:3, masina e fabricata in 2004, octombrie.

multumesc anticipat

post-66384-0-43890500-1423424179_thumb.jpg

Edited by dete
Link to comment
Share on other sites

oare merge si pe business navigation? casetofon cu navigatie mica 4:3, masina e fabricata in 2004, octombrie.

multumesc anticipat

 

Salut

Am incercat si eu sa pun aux pe un casetofon la fel si nu am reusit, eventual am cumparat un cdplayer fabricat in luna a 10-a 2002. Ca sa poti folosi auxiliar corespunzator, din cate stiu, trebuie sa ai un cdplayer oem cu buton mode fabricat dupa septembrie 2002.

Am pus o imagine sa vezi cum arata casetofonul la care merge aux..post-59133-0-80304200-1423426446_thumb.jpg

Plus ca ce ai tu este navigatie monocrom nu 4:3.

 

Daca te mai pot ajuta cu ceva posteaza aici.

Edited by Visan nicolae
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Buna seara

 

Am facut si eu acest cablu cu componentele descrise mai sus, adica 2 condensatori de 0,22uf si o rezistenta de 300kohmi, functioneaza "perfect", adica trece in functia Aux, dar se aude foarte foarte slab si fara bass. Acest cablu l-am folosit pe un CD player cu functie mode. Stie cineva care ar putea fi problema. multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salutare. Daca mi-as cumpara asa ceva merge garantat pe HU produs inainte de 2002? In anunt scrie ca e plug & play pt. e46 1998-2005.

 

http://www.ebay.de/itm/USB-SD-MP3-Wechsler-CD-AUX-In-Adapter-17pin-Rund-BMW-E31-E38-E39-E46-uvm-/400892856166?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5d57138766

Edited by Alexandru Catalin
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 8 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.