Jump to content

E60 M LCI 520D


WKF

Recommended Posts

Eu as exculde varianta cu taierea unuia din tips , arata ca dracu apoi:)

 

Sunt multe modele la Pilot cred ca putei gasi unul potrivit pentru masina voastra dar asta pe care il am montat cred ca se potriveste cel mai bine.

 

O sa le pozez si va spun si ce scrie pe ele.

 

ai stat langa ei cand ti l-au montat?esti sigur ca nu ti-au taiat 0.5 cm din cel dinspre roata?

Link to comment
Share on other sites

Am stat acolo , nu s-au atins de ele , tot reglajul s-a facut din sudura , o sa vezi in poze ca daca tai din ele nu mai au acelasi finiasj si arata nasol.

 

Asa este modelul, nu sunt la aceeasi linie.

Edited by WKF
Link to comment
Share on other sites

Am stat acolo , nu s-au atins de ele , tot reglajul s-a facut din sudura , o sa vezi in poze ca daca tai din ele nu mai au acelasi finiasj si arata nasol.

 

Vezi pozele mele, pe prima pagina jos...au taiat unu ca sa fie decalate si apoi l-au sudat la loc. Se vede ceva? :)

 

bucata incercuita se taie,se sudeaza si nu se vede nimic

 

Exact asa s-a procedat la mine.

Link to comment
Share on other sites

Nu au facut asa ceva am stat acolo.

 

Daca te uiti atent in poze si astea sunt putin diferentiate, nu sunt pe aceeasi linie.

 

Mai pun o poza poate se vede mai bine...

 

E posibil sa fie cum zici tu , facute inainte sa le cumpar, dar eu le-am luat direct de pe stand si nu taiat sau sudat acolo unde ai incercuit.

post-54129-0-40764400-1364315504_thumb.jpg

post-54129-0-32433100-1364315508_thumb.jpg

Edited by WKF
Link to comment
Share on other sites

Bala, tu ai condus E60 M47? Eu am condus. Si pot spune ca nu se evidentiaza prin nimic N47. Poate doar prin silentiozitate...

Acelasi consum mediu, aceeasi putere (ma refer la senzatia soferului). Doar ca nu se aude distributia, ci motorul. :D

Link to comment
Share on other sites

Bala, tu ai condus E60 M47? Eu am condus. Si pot spune ca nu se evidentiaza prin nimic N47. Poate doar prin silentiozitate...

Acelasi consum mediu, aceeasi putere (ma refer la senzatia soferului). Doar ca nu se aude distributia, ci motorul. :D

 

Am condus si mi se pare ceva mai rafinat N47 (mai liniar, mai linistit si cu suntet mai frumos la turatii mari).

 

N47 am condus pe X3, E60, E90, X1 iar M47 pe E90 si X3. Aceiasi parere indiferent de masina condusa :)

Link to comment
Share on other sites

M47 pe E90 am condus si eu. Nu e acelasi lucru. :)

Ala chiar mi s-a parut galagios, nu se poate compara cu E60 N47.

Dar E60 M47N2 asta mie personal mi-a lasat o impresie super placuta. Ba chiar imi lasa o senzatie de masina mai fasneata decat cu N47. Acum... poate si placebo lucreaza...

Link to comment
Share on other sites

jantele alea nu sunt pe 18, sunt 17.

 

edit: ah, credeam ca este vorba de cele din poza de mai sus.

Edited by Pole
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, acu ca e LCI si e cu M47 , cred ca e mai bine ca nu mai intrii sa-ti bati capu cu topicul despre distributie si cum se schimba codurile la piese odata la 3 luni in sperantza ca vor veni si cele ideale.. la N47 .:thumbsup: Desi eu, vis-a-vis de subiectul asta, am impresia ca e cam mare disperarea unora.

Cum spunem noi Romanii, 'Tips-urile ' ( la Dacii spuneam 'gaturi de toba' ) sunt ok, chiar frumoase, imita motoarele mai superioare din aceeasi serie de BMW.

Interiorul , tine de ce ne place fiecaruia, (personal nu suport alt interior decat negru sau cat mai inchis) . Daca ai si copil intelegi si mai bine ceea ce zic.

Scria cineva mai sus de husa volanului, husa aia de volan era penibila, se exfolia pielea originala?

Paketul M e frumos, nu ma intelege gresit, dar e prea cliseu... asa, toti vrem sa schimbam ceva la masina - pac - pachet M - eu nu o sa investesc in asa ceva , decat daca as gasi ceva cum vezi pe youtube in USA si nu numai, unde-s parca altfel de bari.

Oricum concluzia - F MISTO MASINA !!! Sa o alergi cu placere !

Ps : tot autovitul pe Pitesti isi face poze numai la mall-ul ala, mai schimba si tu locatia, sau o bagi pe autovit ..si sa ai deja pozele facute ? :pinch:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Multumesc baieti!

 

dorinake volanul era cam zgariat , cine a condus-o inainte purta inel si se vede, urmeaza sa-l reconditionez.

 

Nu o bag la vanzare dar pozele sunt facute acolo ca este o spalatorie chiar in parcarea mall-uli iar dupa spalare merita niste poze:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Aseara am fost pradat... Mi-au furat capacul dreapta de la spalatorul de faruri, noroc ca am avut de rezerva de la upgrade M.

 

Nu am patit nimic 2 ani in Buc ci culmea in Pitesti, nu ma asteptam.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Gata!!! Am achizitionat si jantele mult dorite...

 

O sa pun cateva poze , masina nu este tocmai curata dar jantele sunt :) o sa revin cu poze si cu masina impecabila...

post-54129-0-11030500-1394654489_thumb.jpg

post-54129-0-58940600-1394654497_thumb.jpg

post-54129-0-37558400-1394654514_thumb.jpg

post-54129-0-22080100-1394654525_thumb.jpg

post-54129-0-13243500-1394654535_thumb.jpg

Edited by WKF
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.