Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Asta-i negru n-ai ce sa faci. Stai sa vezi mai incolo peste 1 an,2 cand or incepe sa apara puncte pe capota etc. Eu de cand astept sa scap de negru, am zis ca-i ultima masina neagra pe care o s-o am. Chin cu spalarea, chin vara..probleme destule.:)
Link to comment
Share on other sites

Asta-i negru n-ai ce sa faci. Stai sa vezi mai incolo peste 1 an,2 cand or incepe sa apara puncte pe capota etc. Eu de cand astept sa scap de negru, am zis ca-i ultima masina neagra pe care o s-o am. Chin cu spalarea, chin vara..probleme destule.:)

Imi place la nebunie negru,cel putin cand e curata .........

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@FRE spune-mi te rog cum se numeste produsul folosit si cum se simte pielea dupa aplicare. se inmoaie? chiar pare hidratata?

Produsul este de la BMW,se vede in poza cum se numeste,cat despre hidratare,la mine fiind noua pielea,oricum arata bine ( exceptand faptul ca Dakota zici ca e porc ),insa ce imi place este ca ramane mata,exact asa cum trebuie.

 

Lol..si mie. Sa vezi la iarna cand s-o albi de sare :))

Am mai avut masini negre,cunosc sentimentul,dar acum abia astept iarna = xDrive :brr:

Link to comment
Share on other sites

o sa ai mici dezamagiri la iarna :))) cu xdrive-ul. mai ales ca a ta este mai lasata .te descurci dar nu exceleaza....ai grija ce anvelope iti achizitionezi eu am niste goodyear ultra grip de care nu sunt asa multumit ..na am stiut de la inceput ca x6/x5 nu sunt de offroad...pe asfalt acolo e teritoriu lor ..
Link to comment
Share on other sites

Eu n-am avut probleme și chiar am mers peste tot pe unde am avut de mers (cred cĂŁ se vede asta și cu R-ul). Atenție maximĂŁ, gândești cum sĂŁ "ataci" drumul și aia e. Asta dacĂŁ e practicabil pentru mașina respectivĂŁ. Riscul sĂŁ rĂŁmâi suspendat e foarte mare.
Link to comment
Share on other sites

Chiar daca este M Paket,fiind xDrive nu este chiar lasata,cat despre " micile dezamagiri " am avut 6 ani inainte Mercedes W211,tractiune spate si automat,ce poate fi mai rau ? A nu se intelege gresit,masina mergea foarte bine chiar si iarna,insa daca ajungeam pe sleauri sau diverse denivelari se cam termina buna dispozitie.... Revenind la xDrive,la momentul de fata,ei se lauda ca ar fi mai performant decat quattro de la Audi,asta ramane de vazut ! Intotdeauna am avut de backup iarna Toyota Hilux,deci probleme nu o sa am,zapada sa fie :sorcerer:
Link to comment
Share on other sites

da si eu am mers cu ea peste tot......de la marea neagra[am intrat cu ea pe nisip] si stana regala[ am urcat in iarna pfu ce am palpitat pe acolo,] pana in alpi.... dar uneori simt ca nu are suficienta aderenta. patineaza prea usor ..aluneca in lateral ....la franare iar unele probleme uneori dk nu ii dai inferiora din timp .iesi nu ramai blocat , o ajuta si puterea masinii. dar se simte ca este o masina 4x4 mai mult electronica
Link to comment
Share on other sites

o sa mi caut niste cauciucuri mai aderente cu un profil mai de iarna ca astea goodyear ultra grip ....nu prea sunt de iarna am mers cu ele cu 240 :))))) si profilu e putin in V

 

www.salesafter.eu recomand sau un dealer din germania eu mi am cumparat set de 19" OEM de la un dealer bmw BMW Unterberger am dat 1800e .....la noi erau 3000e...

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat Dunlop Wintersport pe 18 la X5..

Au fost fix 2000 de la dealer cu tot cu jante OEM... Per total multumit de aderenta pe zapada, atat pe autostrada cat si de exemplu Balvanyos/ Lacul Sfanta Ana in plina iarna... :frantics:

Ce-i drept, sunt limitate la vreo 210 km/h...

 

Referitor la alunecarile in lateral, depinde de viraj si de viteza cu care este luat in opinia mea... Sa nu uitam ca masina are peste doua tone...

 

Scuze de offtopic Alfred, sunt convins ca singurele probleme pe care le vei avea cu 3er-ul vor fi legate de sleauri in zonele prost deszapezite... Sunt convins ca offroad n-ai de gand sa faci cu ea...

 

Super masinuta btw!! :thumbsup:

 

Drumuri bune!!

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat Dunlop Wintersport pe 18 la X5..

Au fost fix 2000 de la dealer cu tot cu jante OEM... Per total multumit de aderenta pe zapada, atat pe autostrada cat si de exemplu Balvanyos/ Lacul Sfanta Ana in plina iarna... :frantics:

Ce-i drept, sunt limitate la vreo 210 km/h...

 

Referitor la alunecarile in lateral, depinde de viraj si de viteza cu care este luat in opinia mea... Sa nu uitam ca masina are peste doua tone...

 

Scuze de offtopic Alfred, sunt convins ca singurele probleme pe care le vei avea cu 3er-ul vor fi legate de sleauri in zonele prost deszapezite... Sunt convins ca offroad n-ai de gand sa faci cu ea...

 

Super masinuta btw!! :thumbsup:

 

Drumuri bune!!

 

Nu il consider offtopic,este o discutie din care am de tras concluzii,asa ca este :thumbsup:

Acum 2 ani am cumparat pentru fosta masina Michelin Alpin 4,am fost multumit,insa am regretat ca nu am luat Continental TS 850 care iesisera mai bine in teste decat ale mele.

 

Acum sunt limitat si de runflat-uri,din cate stiu nu se produc chiar toate modelele de anvelope.....

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum am mai spus,sunt in cautare de jante pentru iarna,vreau ceva OEM, pe 17” sau 18”. Tot uitandu-ma dupa ceva ” mai deosebit ” am dat peste acest model : Styling 419 , este pe 18” insa are 14,4 kg/buc

As aprecia ceva idei.....Multumesc :flowers:

 

Aici sunt prezentate cam toate modele ce se monteaza pe F30 :

http://wheelslist.net/index.php?carf=BMW&modelf=3er_F30/31&sortf=a-z&g=0

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.