Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Well, trebuie sa recunosc ca sunt spectaculoase cele de vara vs. cele de iarna, insa nici cele de iarna nu sunt de aruncat... :thumbsup:

 

Am mers azi pana la Salonul Auto, tocmai s-a deschis si am vizitat standul BMW. Ma rog, nu era BMW ci Premium Selection de la AB.

In afara de seria 4 cu pachet M si un X6 4.4, nimic interesant.

Insa arata foarte misto seria 4...misto rau.

Edited by claudiusnc
Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu pe strada vreo doua 420d,arata frumos,chiar imi place noua serie,sper sa aiba succes,insa cu preturile stau cam sus,exact ca si la seria 3.

 

Ce-i drept, mi s-a parut si mie cam scump, avand in vedere ca este un F30 cu doua usi...insa overall este frumoasa.

Masina din stand era dotata + pachetul M & stuff.

Interesant este ca BMW AB a decis sa vina cu Premium Selection la SAB, iar preturile la ele erau cam sus.

Pe de alta parte, Tiriac Auto, a venit cu toata "flota" din dotare, de la Hyundai pana la MB (gen noul S, ML, A..etc).

 

Anyway, am comandat Sonax Full Efect si de-abia astept sa dau pe jante, e pe ele supermegajeg!:)

Link to comment
Share on other sites

La cum e acum afara,nu ar parea ca vine ploaia,dar este posibil.Revin la o problema mai veche si va intreb pe voi care aveti tipsurile cromate OEM : Toate se strica iremediabil datorita negrelii scoase pe esapament ? Nu pot sta zi de zi sa le curat si daca in prima faza se curatau cat de cat ok,acum vreau sa spun ca partea de jos,cea care se si murdareste de fapt,a inceput un proces de corodare,mai pe scurt sunt ” gata ” , tot cromul ala este umflat si nu se mai curata perfect.Cel mai probabil o sa le schimb la iesirea din iarna,fiindca nu imi plac ca sunt anemice,insa daca pana acum nu voiam decat OEM,acum sunt hotarat sa iau after market.
Link to comment
Share on other sites

Eu am aftermarket, la ambele masini si nu am probleme cu oxidarea. Recomandarea mea ar fi sa schimbi doar tipsurile cu ceva aftermarket, dar de calitate. O optiune ar fi Topgear. Eu la ei mi-am facut toata evacuarea de la Scirocco, de la downpipe in jos, inclusiv finala, in inox de 73.
Link to comment
Share on other sites

Eu am aftermarket, la ambele masini si nu am probleme cu oxidarea. Recomandarea mea ar fi sa schimbi doar tipsurile cu ceva aftermarket, dar de calitate. O optiune ar fi Topgear. Eu la ei mi-am facut toata evacuarea de la Scirocco, de la downpipe in jos, inclusiv finala, in inox de 73.

iti dai seama ca nu pun din targ de la Vitan :LMAO: Ii stiu pe cei de la TopGear insa sunt mai mereu ocupati si eu la fel,am tot incercat sa ajung dar nu ne-am sincronizat pana acum.

Link to comment
Share on other sites

In urma cu putin timp,la BMW Apan Braila.......o singura mentiune : NOT FOR SALE

 

FRE m-ai nimerit cu pozele astea. Macar un 135i daca as putea sa cumpar, sa-l tin pentru eternitate :)

Sa merg foarte rar cu el... Scuze visam cu ochii deschisi...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.