Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Salut!

E f greu de urmarit acest thread fiind Imens.

Poti, te rog face un sumar al operatiunilor si materialelor pe care le folosesti pentru ingrijirea masinii?

Multumesc!

 

Cred ca sunt oameni care au citit si mai mult de 140-150 pagini ca sa afle diverse chestii...no offence :D

 

Iti dau un pont: foloseste cu incredere functia serach.

  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Salut!

E f greu de urmarit acest thread fiind Imens.

Poti, te rog face un sumar al operatiunilor si materialelor pe care le folosesti pentru ingrijirea masinii?

Multumesc!

In principiu masina o spal eu ( exceptand iarna ) cu sampon de la Wolf's Chemicals WS-2N-Nano Shampoo,prin metoda " doua galeti " iar o data la doua saptamani aplic si un Sonax Brilliant Shine Detailer. O data pe an fac un detailing complet ( polish ) , de asta se ocupa colegul Acero :thumbsup: La interior doar doua produse folosesc,de la Chemichal Guys, Leather Cleaner si Leather Conditioner.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

In principiu masina o spal eu ( exceptand iarna ) cu sampon de la Wolf's Chemicals WS-2N-Nano Shampoo,prin metoda " doua galeti " iar o data la doua saptamani aplic si un Sonax Brilliant Shine Detailer. O data pe an fac un detailing complet ( polish ) , de asta se ocupa colegul Acero :thumbsup: La interior doar doua produse folosesc,de la Chemichal Guys, Leather Cleaner si Leather Conditioner.

 

 

De unde cumperi toate aceste produse?

Ai si alte recomandari de ingrijire? De exemplu: folii de protectie pt stopuri, faruri, la portbagaj etc.

 

Multumesc pt sfaturi!

Link to comment
Share on other sites

Le-am cumparat on line din UK,de la cleanyourcar.uk ! Personal nu sunt adeptul foliilor pe diverse repere,imi iubesc masina,insa nu este un bibelou,la urma urmei ma folosesc de ea la capacitate maxima ; prefer asigurarea Casco,e Sfanta :thumbsup:
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

frumos,arata bine graficul,doar soft nicio alta modificare?cand ziceai ca vinzi masina? :D

Nu ma pricep prea bine,insa si eu zic ca arata bine.Nu am nici o alta modificare decat un powerbox :rolleyes: ,am renuntat la ideea de a face soft direct pe ECU si am ales o solutie mult mai lejera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Exact cifrele alea le da si Hartge...super ok...dar esti cam zgarcit in detalii si impresii...din punctul tau de vedere a meritat? Simti diferenta intr-un mod in care sa zambesti?

Hello mister AMG ! Cum am mentionat il am de ceva timp,deja m-am obisnuit,iar diferenta este destul de mare,imi pune zambetul pe fata de fiecare data cand " abuzez " Detalii nu vreau sa dau fiindca nu vreau sa intru in polemici,important este ca graficul arata bine iar masina functioneaza perfect. La urma urmei pe strada simti puterea, nu stiu cat conteaza o masuratoare pe un stand dyno,indiferent de valorile date ; eu am vrut sa vad curba de putere si cuplu,restul mai putin ma intereseaza .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.