Jump to content

diferente serie5 dupa 2001 si inainte de 2001


dudu1307

Recommended Posts

cea mai importanta diferenta este trecerea de la "td" si "tds" la "d" - o difenta de aprox 20 cp.

masinile dupa 2000 corespund euro3, inlocuind pe cele euro2.

facelift - nari, faruri, stopuri

 

si mai sunt cateva, dar cred ca astea sunt cele mai evidente

Link to comment
Share on other sites

cea mai importanta diferenta este trecerea de la "td" si "tds" la "d" -  o difenta de aprox 20 cp.

masinile dupa 2000 corespund euro3, inlocuind pe cele euro2.

facelift - nari, faruri, stopuri

 

si mai sunt cateva, dar cred ca astea sunt cele mai evidente

192452[/snapback]

tata a avut un e39 din 1999 si era 530D :)

masina a fost luata de noua :blink:

Link to comment
Share on other sites

as vrea sa achizitionez un bmw 525 dar as vrea sa stiu care sunt dif aparute dupa 2001

multumesc

192423[/snapback]

 

Diferetele : motoare, sunt motoare euro4 au renuntat la vechiul TDS sunt dor D

proiectoare rotunde, faruri cu "angel eyes" si stopuri cu leduri in loc de becuri pe pozitii spate si cam atat

nu sunt diferente la interior

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salut !!

Am si eu cateva nelamuriri:

Am luat un bmw

- 525 D nu td sau tds (cel putin asa scrie pe spate,

- proiectoarele sunt rotunde,

- are angel eyes (dar puse ulterior) stopuri cu leduri (dar su semnalizarea galbena,,

- motor common rail (asa mi-a spus , un mecanic care a fost cu mine cand am luat masina)

- are cd in bord si magazie in portbagaj.

Se fabrica si in 2001 diesel cu common rail? sau i-a fost schimbat motoru` ? .. mentionez k masina a trecut autentificarea tot pe bune ...

... deci ce sa fie pana la urma ? :) :)

Ce as mai vrea sa mai fac la ea

Sa ii pun displayul original 16:9 in bord, nu ma intereseaza navigatie, ma intereseaza sa mearga pe el tv, muzica si filem, optional si o magazie de cd dar cu MP3 :)

Daca se poate sa imi recomandati de unde as putea sa le cumpar .

post-15738-1224261621_thumb.jpg

post-15738-1224261965_thumb.jpg

Edited by DGDanyel
Link to comment
Share on other sites

se fabrica common-rail de prin 98 cred... de pe 530d... de 184 cp... faceliftul a aparut prin 03/2000 adica 525d-ul common rail de 163 cp in loc la 525tds de 143 cp.

Masina ta este sigur common-rail, de 163 cp adica 525d... poti sa pui display 16:9,daca vrei doar tv, iti trebuie , 1 modul radio (portbagaj , in loc la cel din bord), modul video (interfata grafica), modul TV+antene (are intrare AV , deci poti conecta dvd playerd), daca iei display 16:9 cu CD... nu iti trebuie magazie...

 

Bafta

 

 

 

PS: foarte frumoasa culoare, cand ai posibilitate , alte roti ii vor schimba radical aspectul..

Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

se fabrica common-rail de prin 98 cred... de pe 530d... de 184 cp... faceliftul a aparut prin 03/2000 adica 525d-ul common rail de 163 cp in loc la 525tds de 143 cp.

Masina ta este sigur common-rail, de 163 cp adica 525d... poti sa pui display 16:9,daca vrei doar tv, iti trebuie , 1 modul radio (portbagaj , in loc la cel din bord), modul video (interfata grafica), modul TV+antene (are intrare AV , deci poti conecta dvd playerd), daca iei display 16:9 cu CD... nu iti trebuie magazie...

 

Bafta

 

 

 

PS: foarte frumoasa culoare, cand ai posibilitate , alte roti ii vor schimba radical aspectul..

 

Merci mult !!

cam asta am de gand sa ii mai fac ... display + jante :) (in primavara k acuma stau cam prost cu bugetu am masina de 1 luna )

Link to comment
Share on other sites

cu caseta la 200 de euro, am gasit eu firma la timisoara.... doar displayuri cu caseta vand.. si nu 1.. ci mai multe... e drept ca nu am vazut displayurile, dar tot ei ziceau ca cele cu CD sunt la 400 si nu prea au...

 

Acuma sa fim seriosi , cat de zgariat iti e zona casetofonului ?... la mine uzura e zero.. nici o zgarietura nimic.. daca ai comenzi pe volan.. nu umbli toata ziua la butoane...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.