Jump to content

Myx 5 BMW 520 dA


Myx

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am vazut MYX-ul azi pe bd. timisoara, in zona la

Plaza Romania. Mi-a schimbat parerea despre e60 in materie de look.

 

Arata foarte, foarte bine. Felicitari mux-ule pentru grija care i-o porti :-D

 

 

ms , sper ca ai vazut-o spalata :))) ca azi am avut o zi cam agitata , din pacate a trebuit sa returnez E90 dupa ce am aflat la service ca a fost impachetat si deraiat pe camp putin , ca urmare vanzatorul s-a prezentat in buc in 3 ore si a returnat cash . Mi-a facut treaba mai usoara si nu a marait nimic. Deci ..f greu de gasit o masina buna in Ro , chiar si adusa pacat de ea , km reali dar ...probleme la caroserie

Edited by Myx
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mai degraba samsarul si a gasit clientul... :thumbsup:

 

nasul :)))

 

Guze , a ales varianta amiabila , easy way out

 

PS. daca stie cineva exact care e situatia cu fiscalul , el mi-a dat o fisa de radiere , doar ca eu aici la financiara am aflat ca nu o pot lua in evidenta pt ca masina nu are carte ..ca urmare ce se intampla in cazul asta ., nu am luat la financiar deci nu am avut ce sa scot .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

nasul :)))

 

Guze , a ales varianta amiabila , easy way out

 

PS. daca stie cineva exact care e situatia cu fiscalul , el mi-a dat o fisa de radiere , doar ca eu aici la financiara am aflat ca nu o pot lua in evidenta pt ca masina nu are carte ..ca urmare ce se intampla in cazul asta ., nu am luat la financiar deci nu am avut ce sa scot .

De ce nu are carte ??

 

Trebuie sa o iei in evidenta la financiar ca sa poti scoate fiscal, altfel nu o poti vinde. Samsaru are nevoie de fiscal de la tine ca sa o ia si el in evidenta sa o poata vinde mai departe.

 

Totusi ce avea masina de nu ai pastrat o? avea ceva iremediabil? nu era bn reparata?

Link to comment
Share on other sites

De ce nu are carte ??

 

Trebuie sa o iei in evidenta la financiar ca sa poti scoate fiscal, altfel nu o poti vinde. Samsaru are nevoie de fiscal de la tine ca sa o ia si el in evidenta sa o poata vinde mai departe.

 

Totusi ce avea masina de nu ai pastrat o? avea ceva iremediabil? nu era bn reparata?

nu are carte pt ca nu e facut RAR , masina abia adusa , e la primul set de nr , ce inseamna nu o pot vinde , teoretic din ce am inteles nici el nu o putea lua la financiar , nu stiu cum a scos el fisa si mi-a dat cand am plecat de acolo .Pt ca aici mi-au spus clar ca sub nici o forma nu o pot lua in evidenta fara carte . Eu am facur retur masina , el tranzactie in banca inapoi cu note explicativa , retur plata auto , conform legii .

 

 

Masina a fost deraiata pe camp undeva prin DE , plina de suduri pe dedesubt ,un accident ciudat , panou spate sudat de sub oala roata rezerva pana undeva in fata la cutia viteze .. la suprafat nu se vede nimic ,e dreapta . Sub scuturi jale ...reparatie ieftina, nu e facuta bine . Probabil la BMW ar fi de dauna totala. Nu inteleg de ce s-a sudat podeaua si cum s-a atasat panoul spate pe lonjeron , pt ca la portbagaj avea amsticul original de fabrica pe laterale ...o ciudatenie totala. Pragul dreapta praf si evident o sudura in stalp , se vedea sub chedere ,instalatie electrica refacuta adhoc , dzeu stie ce era pe acolo , far de pe stanga era 2009 fata de 2011 samd . Deci probabil a lovit ceva serios pe partea respectiva si a afectat si podeaua ..ca urmare anumite elemente de dedesubt erau usor deplasate si ma refer la suruburi , sisteme de prindere ..milimetric dar vizibil , inclusiv teava de la toba era sucita cumva . Suspectez ca avea lipsa si la airbaguri dar nu am mai desfacut ...am pus mana pe tel si l-am chemat sa-si ia masina urgent .

Atentie mare cand luati o masina , mai ales din tara unde nu sunteti acasa si e incomod de mers la service tester etc .

Edited by Myx
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Automat daca Myx nu a luat masina in evidenta la primarie nu are ce sa mai scoata, masina avea brief mare si brief mic de Germania si numere rosii provizorii in Romania dupa ce i-a expirat numerele de Germania sau poate a fost adusa pe platforma si nu a avut deloc.

 

Nu a mers sa o iei in evidenta pentru ca probabil nu aveai rar-ul facut pentru cartea de romania si actele traduse si legalizate la notar.

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Nasol cu e90, in poze arata superb, dar ce ai gasit la ea in schimb.... bine ca ai reusit sa iti recuperezi banii.

 

Legat de fiscal, nu trebuie sa o iei deloc in spatiu, doar daca apucai sa iti iei numere rosii pe numele tau, atat.

Link to comment
Share on other sites

Am acceptat anumite probleme vizibile pt km si optiuni dar in nici un caz nu ma atteptam la o masina rupta la propriu si sudata . In fine , episod incheiat pozitiv , prefer sa nu mai discutam despre . In final am ajuns sa-mi apreciez masina mai mult in primul rand pt starea in care am luat-o si pt ce am reusit sa scot din ea . Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sa revenim la E60 :thumbsup: , am gasit alt E90 maine il duc la teste , optiuni identice fara Mpack

 

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/IMG_6775_zpsbckhcbp9.jpg

 

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/IMG_6784_zpsto8rrtsw.jpg

 

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/IMG_6788_zpsuzxns6e7.jpg

 

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/IMG_6782_zpsqvewfibk.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Acuma o sa-mi sariti in cap, dar la 15k, ce te asteptai? Daca te uiti pe mobile si cauti 320d din minim 2011 cu max. 50k km si xenon, este unul la 17,9k si restul sunt 19k+. Avand in vedere ca-i adusa de afara, si daca face manevra cu TVA-ul, tot nu-i iese aproape nimic daca o da cu 15k. Sau ma-nsel?

 

Foarte fain E60-ul!

Edited by hedgehog
  • Like 9
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.