Jump to content

Myx 5 BMW 520 dA


Myx

Recommended Posts

maniac mai esti cu curatenia ! :)

 

like de la mine, nu stiu ce ai avut cu 3-aru care arata impecabil si el , mania planet.. :p

 

mergea o bara M pe fata :pirate:

 

cand ai chef poti sa-ti tragi si un retrofit la stopuri , ca sa arate a facelift :thumbsup: costy parca si-a facut

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mie imi place si treiaru :frantics:

si mie , eu ma bucur ca i-am redat masinii ce merita un look frumos si impecabil . pe orice maini ar ajunge sper sa vada atentie macar pe jumatate cat a avut la mine :))) Am plecat azi cu ambele spre casa o prezenta deosebita pe strada prin simplitate si curatenie :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

a iesit oke bara fata , are ceva mai multa coaja de portocala decat capota , a prins altfel grundul pe plastic probabil , dar arata bine , si vad ca s-au miscat repede la vopsit , capota arata bine ?

 

si eu ma tot gandesc sa vopsesc bara + capota ca sunt cam ciuruite de pietricele , si este un contrast urat intra capota si aripi care sunt aproape impecabile

Link to comment
Share on other sites

Frumoase amandoua myx-urile:thumbsup.png

De fapt eu nu inteleg un lucru:myx 5 pentru ca este seria 5 sau este al 5-lea myx in familie??good.gif

 

Sa te poarte bucuros cat mai multi km,frumoasa masina si ingrijita ,astept un PM cu pretul de achizitie,bineinteles daca nu este secret

Link to comment
Share on other sites

a iesit oke bara fata , are ceva mai multa coaja de portocala decat capota , a prins altfel grundul pe plastic probabil , dar arata bine , si vad ca s-au miscat repede la vopsit , capota arata bine ?

 

si eu ma tot gandesc sa vopsesc bara + capota ca sunt cam ciuruite de pietricele , si este un contrast urat intra capota si aripi care sunt aproape impecabile

 

bara s-a vopsit azi dimineata :))) cred ca la 10 a iesit din cuptor si s-a montat la ora 15 :thumbsup: e doar ceruita acum . capota nu are nici cea mai mica ciobitura a fost revopsita de fostul proprietar

Link to comment
Share on other sites

Dupa detailing masina se inspecteaza bine la soare si dupa ceva timp se observa calitatea corectiei. Imediat dupa polish e destul de inselatoare imaginea masinii.

 

Cate zile au acordat detailingului exterior Myx? De curiozitate, mie-mi ia o juma de zi numai spalare decontaminare si pregatire pentru pasii de corectie.

Link to comment
Share on other sites

Dupa detailing masina se inspecteaza bine la soare si dupa ceva timp se observa calitatea corectiei. Imediat dupa polish e destul de inselatoare imaginea masinii.

 

Cate zile au acordat detailingului exterior Myx? De curiozitate, mie-mi ia o juma de zi numai spalare decontaminare si pregatire pentru pasii de corectie.

 

tot ce stiu e ca am fost de fata cand au scos masina la soare inainte de a o cerui si au facut o inspectie , apoi a revenit cu ea si a mai insistat pe alocuri si la final s-a ceruit . Am sa vad dupa cateva spalari care e situatia . 2 zile a durat . E bine asa ? :)

 

MYX, baietii astia ti-au facut detailing-ul?

 

http://detailingexpert.ro/curatare-tapiterie.html

 

Te intreb pentru ca m-ar bate gandul la un polish...

da acolo am facut , nu recunosc nici un nr de tel totusi , iti dau pm

 

 

Update , azi i-am comandat arcuri Eibach prokit ca-mi pare ca topaie pe curbe , la seria 3 nu se simtea dar la fat ass myx 5 e evident. Avans 50 % :))))))))) poza e pt cod cine mai are nevoie .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Pai da, stiu. Si totusi imi pare putin 8-900 de lei... in fine.

E o decizie foarte buna. Suspensia standard e confortabila, dar te cam arunca prin curbe. :D

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

da e doar avansul 915 ron e pret , 250 montajul . Asta a fost pretul lor tot timpul , drop 30/30 ca la userul slefbb. Eu am inteles ca nu e mare dif la comfort dar in fine voi vedea peste 7 zile . Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.