Jump to content

Myx 5 BMW 520 dA


Myx

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MS :thumbsup: , am tot testat anvelopele astea pe ploaie si au un comportament f bun , siguranta maxima cu ele , efectiv se lipesc de sosea si poti accelera linistit :yahoo:

 

 

Am fost chiar langa tine si m-am uitat lung la masina... imi plac jantele mult :D.. Ma tenteaza rau in curand sa-i fac unele upgrade-uri pe care vad ca le-ai facut la a ta .. in primul rand jantele apoi as vrea navigatia aia :D.. Poate ma mai ajuti cu vreun sfat sau idei :D

Link to comment
Share on other sites

Am fost chiar langa tine si m-am uitat lung la masina... imi plac jantele mult :D.. Ma tenteaza rau in curand sa-i fac unele upgrade-uri pe care vad ca le-ai facut la a ta .. in primul rand jantele apoi as vrea navigatia aia :D.. Poate ma mai ajuti cu vreun sfat sau idei :D

nimic mai simplu , cumperi jante Style 184 M , se gasesc destul de rar totusi si montezi navi profi , e plin ebay , pot sa-ti las de unde am luat eu ca sa iei in afara Ebay si vei obtine pret mai bun , macar sursa e testata , trimite ce descrie . Si rezolvi 2 probleme majore de aspect interior si ext . :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Felicitari, masina arata mai bine pe zi ce trece!

daca ai montat tu webasto si beculete la a ta , reusesc eu sa potrivesc niste boxe la a mea :))))

 

 

:laugh: Pai sigur o sa functioneze. Insa mie mi-ar sta pe creier ca nu stau in prinderile originale. :p

 

 

Legat de boxe, eu caut un set de miduri L7 pentru E90 fata, te-ar interesa sa le cumpar eu pe cele de la Cosmin si sa facem un schimb? :)

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Felicitari, masina arata mai bine pe zi ce trece!

Legat de boxe, eu caut un set de miduri L7 pentru E90 fata, te-ar interesa sa le cumpar eu pe cele de la Cosmin si sa facem un schimb? :)

boxele pe fata sunt deja montate ,nu cred ca ma ajuta cu nimic treaba asta , luni sunt programat la montaj complet . Imi vor ramane 2 boxe fata L7 de E93 cred ca se potrivesc si la tine , te anunt dupa ce termin ca aveam un set in plus luat inainte :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Si s-a montat si |Logic 7 , diferenta e de la cer la pamant :thumbsup: Pot sa spun ca se aude senzational pt urechile mele , evident cei cu individual sunt in pas mai sus dar nu e necesar pt mine .

Deci da , merita montat logic 7 100% Mai am de lucrat la setari , am scos de pe forumuri cateva variante , urmeaza sa le testez .

 

 

 

 

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/20140428_193517_zpse9d62442.jpg

Edited by Myx
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Myx, tu ce sistem aveai inainte? Cel standard sau HIFI Professional?

 

Eu cred ca astept sa pice un Individual, desi sunt rare. Mi-e ca daca trec de la HiFi Professional la Logic 7 nu o sa fiu foarte impresionat...

 

 

eu aveam standard . Nu stiu cum suna ala , in ce zona incep distorsiunile la tine ? Daca esti multumit de bass si sunet in general poti sa rezisti f bine si cu HI fi cred , cel la care am facut montajul mi-a spus ca logic e total diferit de hifi .

Link to comment
Share on other sites

Aveti dreptate am gresit eu, am HiFi Speaker System, nu Professional.

 

Oricum am inteles ca are 10 difuzoare si ceva amplificator micut in portbagaj. Comparativ cu sistemul standard pe care il aveam pe e90 (fara tweetere in stalpii fata), cel de acum suna muuult mai bine.

 

De asta eram curios daca se merita trecerea de la HiFi asta cu 10 difuzoare la Logic 7? Nu neaparat din punct de vedere financiar (desi nu e de neglijat nici asta), cat mai mult pentru deranj, desfacut masina bucati, dat gauri in usile spate, tras alte fire, etc.

 

Anyway, sa te bucuri de sistemul nou si sa-ti incante auzul fara nicio problema :)

Link to comment
Share on other sites

Da. Ai 10 difuzoare si amplificator. Daca il aveai pe cel de baza se merita trecerea dar asa nu cred. E mare diferenta intre standard si speaker system. Poate nu ai chiar asa multe de facut sa treci pe logic 7. Informeaza-te mai bine ce e de facut da treci de la al tau la logic 7
Link to comment
Share on other sites

 

 

De asta eram curios daca se merita trecerea de la HiFi asta cu 10 difuzoare la Logic 7? Nu neaparat din punct de vedere financiar (desi nu e de neglijat nici asta), cat mai mult pentru deranj, desfacut masina bucati, dat gauri in usile spate, tras alte fire, etc.

 

 

cand mai vii in tara ma cauti si iti arat cum se aude si decizi singur , asa e cel mai bine .Vezi ca si Barbie are una cu logic pe mana :))) stii doar . Am gasit si ceva setari pe placul meu , e exact ce trebuie ca sa te simti bine in masina . :thumbsup:

 

Apropos de amplificatoare Hifi si Professional :)))) Numai daca te uiti la ele parca nu-ti vine sa spui ca nu e mare diferenta

post-3467-0-74166100-1398786589_thumb.jpg

post-3467-0-33390700-1398786623_thumb.jpg

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

P.s. Cred ca tot pentru activare CC in idrive ai fost si tu :p

 

:))) am fost si pe la valy pt ceva codari dupa logic , dar aveam programare si la Alex 199600 km schimbare lichid frana :thumbsup:

Fix la iesirea aia ma uit doar in oglinda de ghidaj , e f periculoasa iesirea .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.