Jump to content

Cumpar seria 3


09uby

Recommended Posts

Ce inseamna e90 acceptabil ? An, pret, dotari ? Link ?

 

 

 

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-dpf-touring-aut-m%C3%BCnchen/182284606.html?lang=en&pageNumber=8&__lp=8&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxPrice=7001&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320-d-cat-eletta-fidenza-via-codur/181087689.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=8&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxPrice=7001&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-118d-dpf-navi-shz-scheckheft-pdc-klimaautomatik-bockhorn/182083106.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxPrice=7001&ambitCountry=DE&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&features=FULL_SERVICE_HISTORY&adLimitation=ONLY_FSBO_ADS&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

Link to comment
Share on other sites

daca nu ma insel e90 este seria 5, nu? nu caut o astfelt de masina, este prea mare ptr mine, eu sunt adeptul masinilor mai mici un pic..

 

3-urile sunt amandoua ultra lesinate. Pai masina mea (E90) din 10/2006 daca o pui langa alea zici ca e noua :)

 

 

nu te contrazic, eu momentan caut, nu ma grabesc, trebuie sa prind o oferta buna..

Link to comment
Share on other sites

vezi ca masina din al 2 lea link este din ITALIA...e dragut si break-ul dar berlina e berlina...nu stiu ce sa zic de seria 1...cauta e90 in continuare poate se mai aduna si niste bani. de cand citesc topicul tau m-a luat si pe mine valul cu BMW...mi-ar placea sa ma intorc dar am alte prioritati acum decat sa mi schimb masina.

succes

Link to comment
Share on other sites

da , corect nu stiu de ce am avut impresia ca e 90 este seria 5...

 

vezi ca masina din al 2 lea link este din ITALIA...e dragut si break-ul dar berlina e berlina...nu stiu ce sa zic de seria 1...cauta e90 in continuare poate se mai aduna si niste bani. de cand citesc topicul tau m-a luat si pe mine valul cu BMW...mi-ar placea sa ma intorc dar am alte prioritati acum decat sa mi schimb masina.

succes

 

 

 

 

multumesc, bafta si tie la recumpararea unui bmw...

Edited by 09uby
Link to comment
Share on other sites

vezi ca masina din al 2 lea link este din ITALIA...e dragut si break-ul dar berlina e berlina...nu stiu ce sa zic de seria 1...cauta e90 in continuare poate se mai aduna si niste bani. de cand citesc topicul tau m-a luat si pe mine valul cu BMW...mi-ar placea sa ma intorc dar am alte prioritati acum decat sa mi schimb masina.

succes

 

afumatule esti popa zici? si in tinerete banuiesc ca erai camatar de masini pana sa te popesti nu?

Link to comment
Share on other sites

afumatule esti popa zici? si in tinerete banuiesc ca erai camatar de masini pana sa te popesti nu?

 

vezi tu viata este facuta sa fie traita...nu in pacat, dar traita...sper ca nu incepi si tu cu chestii ca Iisus mergea pe asin si popii au masini de zeci de mii de euro...eu nu mi-am luat masina din ceea ce fac...am alte resurse...credite si chestii

 

deci ON TOPIC...E90 fratioare...CAUTA

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

vezi tu viata este facuta sa fie traita...nu in pacat, dar traita...sper ca nu incepi si tu cu chestii ca Iisus mergea pe asin si popii au masini de zeci de mii de euro...eu nu mi-am luat masina din ceea ce fac...am alte resurse...credite si chestii

 

deci ON TOPIC...E90 fratioare...CAUTA

 

nu de asta te intreb, aduci la vorba cu cineva....atat :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

nu de asta te intreb, aduci la vorba cu cineva....atat :thumbsup:

vezi ca suntem 2 :D. eu insa nu practic, dar am studiat ;) . afumatule, tine-o tot asa!

@ 09uby, ia-ti ce masina crezi ca ti-ar placea, personal si seria 1 e interesanta, cam cheala insa.

Edited by MCO
Link to comment
Share on other sites

ms MCO...si Doamne ajuta si la tine ca e frumos!

 

ON topic...e90 nu seria 1

sau e60...

am urmarit zilele astea forumurile si am vazut ca poti sa iti iei e90 sau e60 cu dotari frumusele si intr-o stare foarte buna pe la 8mii-9mii de euro.

acum vin multi carcotasi ca ce, cum , unde, cat? eu zic sa l lasam sa-si ia ce ii place...nu toate masinile din romania sunt obosite si sudate la jumate...nu toti care vand le vand ca le-au rasturnat. mai sunt si masini bune la un pret mediu...cunosc multi prieteni de ai mei care aju lasat la pret numai sa o vanda si masinile erau intr-o stare excelenta.

DECI...umbla prin targuri, vezi masini, baga testere, plimba-te cu ele si alege una. E90 sau E60...nu altceva

Link to comment
Share on other sites

ms MCO...si Doamne ajuta si la tine ca e frumos!

 

ON topic...e90 nu seria 1

sau e60...

am urmarit zilele astea forumurile si am vazut ca poti sa iti iei e90 sau e60 cu dotari frumusele si intr-o stare foarte buna pe la 8mii-9mii de euro.

acum vin multi carcotasi ca ce, cum , unde, cat? eu zic sa l lasam sa-si ia ce ii place...nu toate masinile din romania sunt obosite si sudate la jumate...nu toti care vand le vand ca le-au rasturnat. mai sunt si masini bune la un pret mediu...cunosc multi prieteni de ai mei care aju lasat la pret numai sa o vanda si masinile erau intr-o stare excelenta.

DECI...umbla prin targuri, vezi masini, baga testere, plimba-te cu ele si alege una. E90 sau E60...nu altceva

 

Parinte, sincer iti zic, nu stiu de unde le scoti. Pe autovit tot ce inseamna E90/E60 la 8-9k eur au km 250.000+

Toate sunt masluite la km si nu ai carte service sa stii ce s-a schimbat la ea si ce mai tre sa schimbi tu.

 

Pana una alta, iti zic ca daca in 6-12 luni tre sa schimbi tampoane motor, fulie vibrochen, discuri de frana (astea fiind chestii uzuale, nu foarte speciale), inseamna 1000 euro scurt.

 

Stare foarte buna poate pentru matalutza, nu si pentru ceilalti de pe acest forum.

 

Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Sa nu exageram, totusi. Pe un e90 2005-2006 in stare foarte buna, dotari suficiente si km pana in 200k se cere undeva intre 9500 si 10.000. Cu putin noroc, negociezi si il iei in jur de 9.000 !

 

Caz concret, un coleg de forum a luat de curand un 520 2006 cu km in jur de 170k reali-verificati, stare foarte buna si dotari destule cu mai putin de 10k !

Link to comment
Share on other sites

Sa nu exageram, totusi. Pe un e90 2005-2006 in stare foarte buna, dotari suficiente si km pana in 200k se cere undeva intre 9500 si 10.000. Cu putin noroc, negociezi si il iei in jur de 9.000 !

 

Caz concret, un coleg de forum a luat de curand un 520 2006 cu km in jur de 170k reali-verificati, stare foarte buna si dotari destule cu mai putin de 10k !

 

+1

 

bai fratilor dar ce va temeti de 250 000 km ? e BMW doar nu? trebuie cumva segmentat motorul? ce Dumnezeu prea de tot. eu personal mi-as lua o masina de 250k un 520 sau 525 dar sa stiu ca nu are probleme cu turbo, volanta, cutia, injectoare....restul e CAN CAN

si la o masina noua poate sa iti cada una alta...si la una SH cu peste 10k cum ziceti voi ca ar fi intretinuta si ati stii istoricul poate sa cada dupa ce ai luat-o si zici apoi TEAPA

totusi mai treebuie sa fim si putin optimisti si sa mai avem incredere unul in altul... PAREREA MEA...nu universala normal

cele bune. nb

Link to comment
Share on other sites

oricum sa fii sigur ca pana in 250k schimbi un kit de ambreiaj cu volanta si daca ai ghinion si niste injectoare...nu mai zic de toate rahatisurile care te sacaie si trebuie sa le schimbi. Asta m-a facut si pe mine sa dau e46...cu toate ca era super din p.d.v. tehnic ma suparau niste nimicuri care tot cadeau ca na facuse o varsta si niste km
Link to comment
Share on other sites

Parinte, sincer iti zic, nu stiu de unde le scoti. Pe autovit tot ce inseamna E90/E60 la 8-9k eur au km 250.000+

Toate sunt masluite la km si nu ai carte service sa stii ce s-a schimbat la ea si ce mai tre sa schimbi tu.

 

Pana una alta, iti zic ca daca in 6-12 luni tre sa schimbi tampoane motor, fulie vibrochen, discuri de frana (astea fiind chestii uzuale, nu foarte speciale), inseamna 1000 euro scurt.

 

Stare foarte buna poate pentru matalutza, nu si pentru ceilalti de pe acest forum.

 

Cheers!

legat de masluirea kilometrilor tot noi suntem de vina, fiindca obisnuim sa cumparam kilometrii sau varsta masinii, nu starea tehnica. legat de cartea de service, iarasi este relativ: a mea a avut pana in momentul in care am comparat-o de la Bavaria (SH), apoi m-am ocupat singur de revizii, iar ce a fost mai complex s-a facut la un service; am insa facturile de prestatii si achizitie (a pieselor sau consumabilelor). nu e la fel de ok, poate chiar mai cinstit, decat o carte service unde aplica o simpla stampila? ori ce nebun ar maslui facturi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.