Jump to content

Legea Junglei


X X L

Recommended Posts

Se pare ca tu nu intelegi despre ce e vorba...Cel mai elegant era sa il prinda,bagat in masina si la revedere.Daca se uita copilul tau pe geam in momentu ala?Ia vezi poate intelegi acum

 

sa-ti spun eu ce nu intelege copilul meu , de ce ii interzic eu sa iasa cu bicicleta pe strada si sa aiba si el o copilarie linistita , ca sunt vreo 6 javre agresive pe strada si tata trebuie sa il protejeze mereu pt ca il vrea in viata . Am fost si eu copil si am trait printre javre dar ce vad acum e total scapat de sub control . Nu m-a agresat un caine toata copilaria mea si m-am bagat prin cele mai ascunse locuri posibile :sorcerer: Acum e pur si simplu care pe care . Dar probabil ca trebuie sa ajungem cum zice wlf , sa ne chemam prietenii sa facem 3 pasi pe jos ca sa luam o decizie radicala gen go home or die Dog

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Da KIP ai si tu dreptatea ta,la mine la bloc sunt de ex 6 caini si toti cuminti nu sar la oameni+ca sunt stapan de caine de 20 de ani,de aici si marea iubire pentru caini.Myx nu m-ai inteles deloc eu as fi de acord cu eutanasierea doar in cazul in care ar fi dusi la adapost timp de o luna si nu si-ar gasi stapan.In America daca in 48 de ore nu sunt adoptati sunt eutanasiati...plm Edited by vl69uli
Link to comment
Share on other sites

Pai la noi vor sa le dea chiar mai mult timp asa zisilor iubitori ptr adoptie. 1-2-3 luni parca.

 

Si eu sunt stapan de caini de foarte mult timp, pe ultimul l-am adoptat in urma unui anunt de donatie citit intamplator pe softpedia vara trecuta. Sa nu mai zic ca acum am 12, cu tot cu niste minunatii de catei. Dar, una-i una, alta-i alta. Eu ii tin in curte, ii vaccinez, deparazitez lunar, nu le arunc un os in strada o data la cateva zile ca sa ma pot autoproclama dupa marinimosul pamantului !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meanwhile:

 

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-15518888-liviu-dragnea-primarilor-premierul-fost-acord-marim-salariile-1-ianuarie-veti-avea.htm

 

Vicepremierul Liviu Dragnea le-a transmis, joi, reprezentantilor Asociatiei primarilor ca premierul Victor Ponta a fost de acord cu majorarea salariilor primarilor, el aratand ca acestea vor fi majorate de la 1 ianuarie 2014, transmite Mediafax.

 

Ce pula lor. A murit un copil sfasiat de caini. Mare cacat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am votat NU.Mi se pare aiurea,numai la noi se iau masuri DUPA ce se intampla nenorocirea.Eu sunt de acord cu Similiea,nu asta e solutia.Si sa fim seriosi o mare parte din vina are si bunica aia care l-a scapat din vedere pe copil timp de cateva minute si din cate stiam eu(sper sa nu ma insel) copilul a intrat pe o proprietate privata.Daca detinea ala 2 lei acolo si mancau copilu,eutanasiam si leii?.Astept minusurile cu nerabdare :frantics:

 

 

 

pai miile alea oameni muscati tot vina bunicii a fost?

eu am fost muscat de javre, plm aveam 25 ani si mergeam prin parc, cred ca mamaie a fost de vina ca m-a lasat nesupravegheat... o fosta gacica a fost alergata de cateva javre si a cazut de si-a paradit genunchiul pe viata... mentionez ca am stat in sect 6

ce ti se pare aiurea legat de masura asta?

Edited by manolica1
Link to comment
Share on other sites

Si ai ales sa interpretezi fix ca o pula. Excuse my french !

Din pacate franceza dvs in combinatie cu engleza au dat o romana de strada de la periferie.

Acu' sincer cum ii suporti pe cretinii aia care acu-si cauta orice iesire din situatie, ba mai mult le adopti ideile?

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ucidem pardon, eutanasiem toti cainii fara stapan, dar cu bestiile cu chip de om, ce facem? Animalele alea sunt vinovate pt. ca nu au stapan? In anii precedenti se umpleau orasele din provincie de caini maidanezi descarcati din camioane aparute de nicaieri..... Totul inseamna bani, fonduri care ajung in buzunarele unor bestii cu chip de om.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cand eram copil erau si la mine la bloc caini vagabonti dar aveam un vecin dresor de meserie care avea un doberman imens il chema caligula era ca un robot, extrem de fioros, vecinul asta al meu il cam ducea la lupte ca era tare muscat, dar in fiecare joi dimineata la ora 5 era la vanatoare de maidanezi... , vinerea ii adunau gunoierii(omora si 2,3 la o singura incaierare)se auzeau doar cateva schelaituri si gata, era cel mai linistit cartier din acest punct de vedere si binenteles toata lumea il stia pe "caligula" Pe cei agresivi i-as omori pe loc pe toti si apoi poate sa latre toate asociatile din lume, am baiat de varsta celui ucis de caini, nici nu pot si nici nu vreau sa ma gandesc la ce simte parintele acelui copil.
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

cand esti tanar fara obligatii si esti prea prins de munca sau altele si nu-ti dai jos curu din masina nu ai nici o treba cu caini, dupa ce ai copii si tre sa te duci in parc, descoperi o lume pe care vrei s-o indrepti cu paru. Lucrurile astea nasc frustrare iar ea la randul ei intodeauna degenereaza intr-o forma de violenta. rezolvarea prb. cainilor fara stapan cred ca va fi una violenta, e doar chestiune de timp.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Din pacate franceza dvs in combinatie cu engleza au dat o romana de strada de la periferie.

Acu' sincer cum ii suporti pe cretinii aia care acu-si cauta orice iesire din situatie, ba mai mult le adopti ideile?

 

La cine faci tu referire baiatu?Ca sa stiu daca iti trimit niste carne la pachet :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Recomand dispozitivele cu ultrasunete fixe sau mobile, functioneaza in 90% din cazuri.

 

Din pacate cam dificil sa il foloseasca un copilas de 3-4 ani.

Ce facem, ne invatam copiii ca trebuie sa se fereasca de animale, ca sunt periculoase, sau sa le iubeasca si sa le respecte ca pe orice alte fiinte vii?

Link to comment
Share on other sites

votat nu, ca ma descurc cu javrele. Patrupedele in special.

 

 

si eu ma descurc cu potaile, chiar ele ma prefera prieten decat dusman...

 

 

problema vine de la copii care trebuie sa se joace in siguranta; prietena care merge cu bicicleta si ii e frica de caini; sora care alearga in parc...

 

saracele animale nu-s vinovate, le simte frica,isi apara teritoriul...

Link to comment
Share on other sites

io cre' ca-i un cerc vicios. adica sunt niste muisti care au luat bani pt sterilizari de exemplu, si nu le-au facut. stiu cazuri de caini sterilizati doar pe hartie, si incasat banii. in primul rand gunoaiele alea ar trebui pedepsite. si asta aici in provincie, in bucuresti ma gandesc ca-i mai rau. daca din start problema era tratata corect, probabil nu se ajungea aici. zic probabil, pt ca nu am de unde sa stiu. deci nu, nu pot fi de acord cu eutanasierea lor, la fel cum nu pot fi de acord nici cu exterminarea tiganilor, sau alte idiotenii din astea debitate de creiere netede. dar, desi nu-mi plac copiii, nu pot sa nu inteleg ingrijorarea unui parinte cand vine vb de copilul lui. tocmai de asta ii inteleg oarecum pe cei ce sunt pentru eutanasiere, desi sunt sigur ca asta nu-i o solutie.

 

o gaina as beli oricand. cu mana mea.

 

 

LE si pestii's vietati. chiar si aia de la ikea. :sorcerer:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

La cine faci tu referire baiatu?Ca sa stiu daca iti trimit niste carne la pachet :thumbsup:

Reciteste si vei vedea(cred) ca nu avea nici o legatura cu tine, de fapt nu era dedicatie/referire catre nimeni erau doar "periferie" si "cretini".

 

P.S. Imi place cum gandesti!

Edited by Cristi_S
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.