Jump to content

merita facut o resoftare 350hp


vasi de la oas

Recommended Posts

Sportivitatea incepe acolo unde cuplul diesel-ului se termina. 4500 rpm. Lol.

 

Hai sa nu o dam in balarii si sa aducem ca argumente diesel-urile din competitiile sportive profesioniste. Ai idee cat costa un motor ca ala ? Intrebare retorica.

 

probabil esti fan benzina insa nu uita ca suntem in secolul 21 in care nu mai sta la putere doar benzinarele....

tehnologia a mai avansat si ti-as recomanda sa arunci un ochi pe clipul postat si sa imi explici chestia cu ''sportivitatea incepe acolo unde cuplul diesel-ului se termina. 4500 rpm.''

http://www.youtube.com/watch?v=baDBoZWcmas

Edited by motorsport
Link to comment
Share on other sites

scuze de intirziere, dar cred ca saptamina asta merg si o fac. o sa va tin la curent cum se comporta masina.

Bafta mie :)))

 

Vad in viitorul tau ca deschizi un topic.... hmmm.... "Help, probleme cutie viteze - mesaj Transmission Failure si socuri"

 

http://howstuffworks.files.wordpress.com/2009/12/fortune-teller-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu stiu de ce ne-a mai intrebat...daca el oricum a ales sa faca resoftarea....

curios e ca Smenu i-a recomandat aici sa faca pentru ca el nu a avut probleme.... dar daca citeste topicul de prezentare al masinii nu e tocmai roz situatia prin care a trecut fostul propietar ...

Link to comment
Share on other sites

Si din fisa dyno poti doar sa estimezi. N-o sa stii cu exactitate cata putere dezvolta motorul.

Este adevarat,insa nici povesti nu poti crede fara sa verifici,dar asta este doar parerea mea.Daca ai cumpara un soft de la ACS,Hartge,etc,parca ai mai merge pe incredere,cu toate ca si acolo am rezerve,insa niste rezultate cat de cat aproximative ai avea.

 

Ideal ar fi inainte si dupa,fiindca stim cu totii ca datorita trecerii timpului si uzurii,masinile isi mai pierd calutii.Valoarea de 350 cp promisa este cel mai probabil una ideala.

Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

probabil esti fan benzina insa nu uita ca suntem in secolul 21 in care nu mai sta la putere doar benzinarele....

 

Posibil sa fie putin intarziat post-ul (putin, foarte putin), dar cum naiba sa-ti argumentezi afirmatia postand un filmulet cu o cursa intre un 3-ar si un 5-ar ? Cumva 335i bate 335d? Si 325i bate 325d? La masini mai grele, conteaza intr-adevar mai mult cuplu, si dieselul e mai rapid. Insa sa nu uitam ca nu lipsa de putere dauneaza cel mai mult acceleratiei, ci greutatea excesiva. Vrei performante, cauti in primul rand o masina usoara.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Insa sa nu uitam ca nu lipsa de putere dauneaza cel mai mult acceleratiei, ci greutatea excesiva.

 

strict cu privire la aceasta afirmatie, analizata prin prisma seriei 3 sau 5 la motorizari similare diesel/benzina argumentul pica.

uita-te cat cantareste motorul de pe 335i versus ala de pe 335d, de exemplu :)

Link to comment
Share on other sites

ce-mi plac comparatiile astea intre diesel si benzina in care dieselul este pupat in cur cum ca ar fi mai rapid ca benzina. Da, de acord, dar va fi mai rapid de 6 ori. A saptea oara ii iese turbina pe nari.

 

Nu e chiar asa:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/139673-turbina-bubuita-bmw-320cd-e46/page__pid__2059256?do=findComment&comment=2059256

 

Scuze, am uitat sa pun virgula: nu, e chiar asa. A nu se intelege ca fac panarama de necazul omului. Daca as face panarama, as spune ca "acest tuning se poate eliberera fãrã prescripÞie tehnica. CitiÞi cu atenÞie prospectul ºi informaÞiile de pe ambalaj. Dacã apar manifestãri neplãcute consultaÞi de urgenÞã tunerul sau mecanicul " flowers.png.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.