Jump to content

X3 - F25 2.0 d


oSerX

Recommended Posts

nu stiu cum sunt bratele ... dar si din punctul meu de vedere BMW scade destul de tare calitatea masinilor... zicala cu gardul si leopardul o aplica cu brio :)

 

sincer nu mi se pare ceva uau faptul ca sunt din otel si nu din aluminiu ... cel putin nu cred ca ar trebui sa influenteze -- dar va zic cand vine :)

 

LE: http://static.ed.edm...der2-127816.jpg cam din otel/tabla par :) or fi mai ieftine acum la inlocuit :)

http://www.edmunds.com/bmw/x3/2012/long-term-road-test/2012-bmw-x3-a-look-underneath.html.html.html

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Eu imi permit sa am alta parere,BMW-ul inca face masini de calitate.Cand am decis sa iau aceasta marca,am avut un buget generos,aproximativ 55.000 eur,deci puteam alege de la concurenta chiar si clase superioare ( mai putin dotate ) dar chiar calitatea si evolutia masinii m-a facut sa o aleg. Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

Eu imi permit sa am alta parere,BMW-ul inca face masini de calitate.Cand am decis sa iau aceasta marca,am avut un buget generos,aproximativ 55.000 eur,deci puteam alege de la concurenta chiar si clase superioare ( mai putin dotate ) dar chiar calitatea si evolutia masinii m-a facut sa o aleg.

 

Cum sta F30 la partea cu "greierasii" ?

Link to comment
Share on other sites

Credeam ca o zici pe aia cu partenerul de sex :laugh:

 

inca nu ajunsesem la fraza aia...dar da, m-am amuzat maxim si la aia :p

 

eu nu m-as baza oricum pe ce zice un reporter intr-un astfel de clip de prezentare, ci mai degraba pe feedback-ul proprietarilor ce folosesc masina zi de zi

Link to comment
Share on other sites

:poke: :popcorn:

Sustin in continuare acelasi lucru, ca e o scadere in ceea ce priveste "premiumul" la anumite modele BMW.

 

E pe bune faza cu bratele?

Da si din pacate nu doar la brate e scaderea de calitate. La e83 dai cu tunul sa gasesti plastic tare la interior. La F25 doar pui mana in stanga, in dreapta, unde vrei.

 

nu stiu cum sunt bratele ... dar si din punctul meu de vedere BMW scade destul de tare calitatea masinilor... zicala cu gardul si leopardul o aplica cu brio :)

 

sincer nu mi se pare ceva uau faptul ca sunt din otel si nu din aluminiu ... cel putin nu cred ca ar trebui sa influenteze -- dar va zic cand vine :)

 

LE: http://static.ed.edm...der2-127816.jpg cam din otel/tabla par :) or fi mai ieftine acum la inlocuit :)

http://www.edmunds.com/bmw/x3/2012/long-term-road-test/2012-bmw-x3-a-look-underneath.html.html.html

Vali, ai dreptate cu scaderea de calitate/costuri si cu leopardul :D

 

Faptul ca sunt din tabla si nu din aluminiu nu se simte mai nicaieri de catre conducator dar, daca la japoneze, americane, etc, gaseai aproape numai cu brate de tabla iar la Merc, BMW, Audi, erau din aluminiu, material superior din multe puncte de vedere, se facea o diferenta.

 

Din pacate filozofia fabricarii unei masini moderne, e diferita de ceea ce era in trecut. Acum trebuie sa fie eficienta, ieftina, etc... un produs de larg consum si nu un obiect cu care te legai sufleteste si devenea continuarea a ceea ce insemni tu ca si conducator auto. Sa devii una cu masina.

 

Una peste alta, nu avem totusi de ce sa ne facem griji. Nicaieri masinile nu mai sunt cum erau si... asta e, trebuie sa ne bucuram de ele asa cum sunt, nu avem alternativa.

Asteptare usoara si garantat o sa fie o masina care va oferi multe-multe satisfactii. In fond, depinde ce parte a paharului vrem sa vedem, astfel influentand si ceea ce simtim (ca satisfactie) fiecare dintre noi ca individ.

Link to comment
Share on other sites

Of of... Mi'am luat rotile de iarna ieri parca. Productie sapt 41 din 2012. Modelul jantelor in y pe 17 - parca model 305.

 

Acu 2..3 zile era in status ceva gen pregatire pentru productie. Pana la finalul sapt e gataaaa... Apoi strabate oceanul... Of saracuta... Singurica pe nava :)

 

Legat de calitatea - asta e ... Asa sunt toate ...

Link to comment
Share on other sites

M-am urcat intr-un Volvo in showroom pe la inceputul anului, ma uitam la calitatea plasticului interior si il atingeam. Am fost total neplacut sa il vad cum scartaie, in dreptul avariilor. Incredibil, la o masina noua. Premium my ...

 

@oSerX: cat dureaza comanda in total?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.