Jump to content

BMW 330d


pepito86

Recommended Posts

Dupã lungi cãutãri si documentari despre anumite tipuri de BMW m-am oprit la acest model care o urmãream de când colegul Vlad_E30_E46 a puso aici pe forum. FabricaÞie 05/2009

Când m-am hotãrât sa o iau lam sunat si neam ÎnÞeles imediat la preÞ si pe aceasta cale vreau sai mulÞumesc ca a fost de acord sa vina in Bucureºti la service unde am vrut eu. Maºina este exact cum a descris-o fara nici o exagerare.

DotĂŁri:

- 245cai

- MaÂşina are 180.000 km reali + carte service la zi.

- Xenon faza scurta+faza lunga

- Volan M schimbĂŁtor M

- Suspensie M

- Geamuri electrice fata+spate

- NavigaĂžie business cu DVD

- Audio Profesional

- Senzori ploaie, lumini, parcare fata-spate

- Oglinzi electrice, ĂŽncĂŁlzite, pliabile electric

- Jante 17" aliaj cu cauciucuri runflat

- Trapa

- Geamuri spate colorate fabrica

- Scaune ĂŽncĂŁlzite

- Proiectoare etc.

Mia plĂŁcut foarte mult maÂşinĂŁ deoarece era manuala, foarte ĂŽngrijit, curata si colegul nu a avut texte gen "samsar de vitan". BĂŁiat de nota 10.:)

Tocmai am fãcut identificarea la Rar si asigurarea pe numele meu urmând sa o Înscriu pe numele meu.

Singurile schimbãri care le-am fãcut la maºina au fost: Înscrisul oglinzilor si montat antifurt +navigaÞie România.

Nu intenÞionez sa schimb nimic la maºina gen kit M colantari etc. Vreau sa o pãstrez aºa cum este preferând sa pãstrez banii pentru piese originale când va fii cazul si revizii la timp:)

Singurul lucru care as vrea sa montez la maÂşina este o alarma si daca cineva ĂŽmi poate da un sfat miar fi de mare ajutor.

App de sfaturi vreau sai mulĂžumesc si colegului KIP pentru sfaturi si anumite informaĂžii care mau convins sa iau aceasta maÂşina.:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Felicitari, sa o stapanesti sanatos ;)

 

Masina este foarte frumoasa, iar motorul ala cu manuala...este un vis. Prima oara cand am condus asa ceva (la intalnirea BMW de la Bran), am ramas efectiv impresionat de cat de potenta e masina fata de a mea (eu aveam atunci E46 - 330d).

 

Tin minte ca dupa 3 zile full de "teste" (:p) in care atat 330d-ul cat si 750i-ul nu prea au stat in parcare (cum o lasa unul o lua altul), e90-ul mai avea cam 3 sferturi de rezervor, iar seria 7 era de ceva timp cu becul de benzina aprins :D

Link to comment
Share on other sites

Desi ai zis ca nu vrei sa modifici nimic la masina, ti-as recomanda sa iei in calcul macar schimbarea ecranului de navi cu cel professional. Investitia nu cred ca e foarte mare, dar schimba total aspectul interiorului.

 

Ah...si sa-ti iei niste presuri de mocheta pentru vara, alea de cauciuc arata cam dubios :)

Link to comment
Share on other sites

sa o stapanesti sanatos si fara evenimente negative! ma bucur ca-ti place masina, dupa cum ti-am spus de la prima discutie telefonica nici nu avea cum sa fie altfel :) . multumesc pentru cuvintele frumoase. placerea a fost de partea mea fiindca masina a ajuns tot pe mana unui pasionat!

stima si noi oricum vorbim :)

Link to comment
Share on other sites

Desi ai zis ca nu vrei sa modifici nimic la masina, ti-as recomanda sa iei in calcul macar schimbarea ecranului de navi cu cel professional. Investitia nu cred ca e foarte mare, dar schimba total aspectul interiorului.

 

Ah...si sa-ti iei niste presuri de mocheta pentru vara, alea de cauciuc arata cam dubios :)

 

 

 

Cu navi mi-ai dat de gandit (o sa ma documentez. daca stii pe cineva care se ocupa de asa ceva te rog sa-mi spui ) cu presurile ma gandeam sa cumpar tot de cauciuc noi deoarece la ploaie cele de textil raman umede si nu vreau asta.

 

 

 

 

 

sa o stapanesti sanatos si fara evenimente negative! ma bucur ca-ti place masina, dupa cum ti-am spus de la prima discutie telefonica nici nu avea cum sa fie altfel :) . multumesc pentru cuvintele frumoase. placerea a fost de partea mea fiindca masina a ajuns tot pe mana unui pasionat!

stima si noi oricum vorbim :)

 

 

 

 

ms frumos :).sincer nu am postat aici de cand am luat masina ca numi venea sa cred ca nu are nici o problema si am facut alt test :hyper: .acum sunt 100% ca e ok masina :thumbsup: .nici odata nu ma gandeam ca pot cumpara o masina ok din Romania :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Colegul neo_andersson cred ca te-ar putea ajuta cu navigatia (atat piesele cat si montaj profi).

 

Referitor la presuri, gandeste-te ca le vei folosi pe alea de textil doar vara...si oricum de la cata apa iti ramane pe pantofi nu se umezesc, no worry :) Iar pe partea cealalta au ca un material cauciucat, sau oricum ceva impermeabil, deci apa nu va ajunge pe mocheta masinii sa zici ca se imbacseste sau ceva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.