Jump to content

BMW 330d


pepito86

Recommended Posts

Colegul neo_andersson cred ca te-ar putea ajuta cu navigatia (atat piesele cat si montaj profi).

 

Referitor la presuri, gandeste-te ca le vei folosi pe alea de textil doar vara...si oricum de la cata apa iti ramane pe pantofi nu se umezesc, no worry :) Iar pe partea cealalta au ca un material cauciucat, sau oricum ceva impermeabil, deci apa nu va ajunge pe mocheta masinii sa zici ca se imbacseste sau ceva.

 

 

 

 

ms de informatie. am sa iau legatura cu el imediat dupa ce inscriu masina.zilele astea nu prea am avut timp deloc.voi cauta si presuri. la E46 care l-am vandut erau noi :) .. prioritatea nr 1 acum pt mine este alarma. daca cineva are montata o alarma anume de care este multumit il rog sa ma ajute cu niste informatii. :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa stai linistit cu retrofitul de navi. Ai navi cu ecran un pic mai mic. Asa, si ? Nu e ca si cum nu ai avea deloc ! Mai bine baga banii aia in intretinerea masinii sau daca nu e nevoie de nimic pe partea asta, du-te intr-o vacanta ! De ce plm sa dai 1.000 euro ca sa ai un ecran cu 3-4 cm mai mare dreapta/stanga ?

 

Singura modificare estetica dar si folositoare pe care as face-o eu la masina asta, mai ales avand in vedere si motorizarea, ar fi scaune fata sport ! Dar nici la astea nu m-as grabi si as astepta pana ar pica o oferta buna. In rest, apa, paie si bataie !

Link to comment
Share on other sites

:laugh: acum am vazut ca ai mai facut un test...e foarte bine ca te-ai convins...eu n-am norocul asta cu masinile din tara, de fapt eu nu mai cumpar demult din tara fiindca nu gasesc niciodata o masina asa cum vreau, fara romanismele de rigoare, poate doar tot masinile pasionatilor de pe aici sau altii de genul, dar acestia sunt rari si nu-si prea vand masinile!

ne auzim mai pe seara la tel! s-o stapanesti sanatos si nu te apuca sa arunci cu bani pe mofturi ci mai bine pe intretinere si ce-i necesar in prim plan....iar covorasele de cauciuc sunt dedicate e90 sedan, made in de, iti iei doar textil daca vrei pentru vara, parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

KIP, daca are deja navigatia business nu e suficient sa schimbe doar ecranul? Aveam impresia ca e mult mai ieftin...daca il duce 1000 euro, mda...nu stiu ce sa zic.

 

Nu ma pricep absolut deloc dar, cu electronica mea de balta, m-as mira sa fie asa de simplu.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa stai linistit cu retrofitul de navi. Ai navi cu ecran un pic mai mic. Asa, si ? Nu e ca si cum nu ai avea deloc ! Mai bine baga banii aia in intretinerea masinii sau daca nu e nevoie de nimic pe partea asta, du-te intr-o vacanta ! De ce plm sa dai 1.000 euro ca sa ai un ecran cu 3-4 cm mai mare dreapta/stanga ?

 

Singura modificare estetica dar si folositoare pe care as face-o eu la masina asta, mai ales avand in vedere si motorizarea, ar fi scaune fata sport ! Dar nici la astea nu m-as grabi si as astepta pana ar pica o oferta buna. In rest, apa, paie si bataie !

 

 

 

 

Sincer eu nu prea folosesc navigatia.. desi am cumparat cd sa fie in masina :rolleyes: oricum ma mai gandesc si ma informez care sunt beneficiile.Cred ca ai dreptate cu scaunele chiar sunt tentat.

Oricum acum trebuie sa cumpar anvelope deoarece cele de pe E46 vechi nu se potrivesc jentile.

 

 

 

 

 

:laugh: acum am vazut ca ai mai facut un test...e foarte bine ca te-ai convins...eu n-am norocul asta cu masinile din tara, de fapt eu nu mai cumpar demult din tara fiindca nu gasesc niciodata o masina asa cum vreau, fara romanismele de rigoare, poate doar tot masinile pasionatilor de pe aici sau altii de genul, dar acestia sunt rari si nu-si prea vand masinile!

ne auzim mai pe seara la tel! s-o stapanesti sanatos si nu te apuca sa arunci cu bani pe mofturi ci mai bine pe intretinere si ce-i necesar in prim plan....iar covorasele de cauciuc sunt dedicate e90 sedan, made in de, iti iei doar textil daca vrei pentru vara, parerea mea...

 

 

 

 

Am mai facut un test cu gandul ca trebuie sa gasesc ceva probleme fie ea cat de mica ... dar nu am reusit :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Vezi sa nu faci ca la dentist, sa mergi pentru un simplu control si sa pleci cu 2 dinti lipsa :)

 

Sincer sa fiu, cam pusesem si eu ochii pe masina asta, insa am zis ca daca tot o vand pe a mea, macar sa trec la un model mai nou...F10 sper eu.

 

Inteleg ca tre sa-ti iei anvelope de iarna? Pui pe jantele astea sau vrei cu tot cu jante? Trebuie minim 17", probabil stii deja ;)

Link to comment
Share on other sites

Vezi sa nu faci ca la dentist, sa mergi pentru un simplu control si sa pleci cu 2 dinti lipsa :)

 

Sincer sa fiu, cam pusesem si eu ochii pe masina asta, insa am zis ca daca tot o vand pe a mea, macar sa trec la un model mai nou...F10 sper eu.

 

Inteleg ca tre sa-ti iei anvelope de iarna? Pui pe jantele astea sau vrei cu tot cu jante? Trebuie minim 17", probabil stii deja ;)

 

 

 

da stiu ca trebuiesc de 17.. astea care le am sunt de 16 originale bmw cu anvelope foarte bune le-am pastrat cu gandu ca le voi pune pe aceasta masina :D Sincer ma gandeam sa pun anvelopele direct pe jentile astea.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai anvelope de vara run-flat si iti iei la fel si de iarna, atunci mai bine cauti si niste jante separate pentru iarna. E chinuiala mare sa dai jos si sa montezi anvelopele run-flat, plus ca trebuie sa mergi la centre mai acatarii, unde au masinarii speciale...costa si mai mult...

 

Oricum jantele de aliaj nu prea isi pierd valoarea, deci ar merita investitia din pct meu de vedere.

Link to comment
Share on other sites

Sau ai mai avea o varianta daca anvelopele actuale de vara sunt pe duca. Iei un set de anvelope noi de iarna si le pui pe jantele actuale...si pana la primavara strangi niste bani si iti iei niste jante frumoase pe 18" sau chiar 19" cu anvelope de vara :)

 

La puterea asta ti-ar prinde foarte bine niste anvelope mai late pe spate...gen 255 ;)

Link to comment
Share on other sites

Sau ai mai avea o varianta daca anvelopele actuale de vara sunt pe duca. Iei un set de anvelope noi de iarna si le pui pe jantele actuale...si pana la primavara strangi niste bani si iti iei niste jante frumoase pe 18" sau chiar 19" cu anvelope de vara :)

 

La puterea asta ti-ar prinde foarte bine niste anvelope mai late pe spate...gen 255 ;)

+1

Link to comment
Share on other sites

Din pacate pe modelul asta de jante (V spoke 285) nu se pot pune anvelope latimea 255, pentru ca doar 8J (trebuie minim 8.5J pentru 255).

 

Deci varianta ar fi sa treci la jante pe 18" la vara, sau eventual sa cauti niste jante pe 17" care au 8J pe fata si 8.5J pe spate...sunt cateva modele frumoase.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.