Jump to content

Ce motorina sa bag la 320d 177cp?


cosmin_mitran01

Recommended Posts

bun , lasand la o parte discutiile legate de statiile in sine unde angajatii pot face diverse magarii Efx ala mare porcarie , mereu mers prost , parca nu trage si zgomot mare la herghelie . Mol Evo alta viata , masina are vlaga , motorul e mai silentios e o placere sa o conduc . Acum fiecare cum il taie capul .Am repetat test de 3 ori , m-am ambitionat sa scap[ de placebo , asa ca cei care folositi EFX poate ar fi bine sa incercati Mol Evo sa scapam de o dilema . :thumbsup: Oricum e nevoie de 2-3 plinuri ca sa vedeti diferenta , nu le amestecati ca nu are rost . E ceva mai scumpa dar eu cred ca merita diferenta . Inclusiv la benzinar mi-a mers prost cu efx Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

La mine prefer :

1. OMV / Petrom V - ca e aceeasi cisterna si toate provin de la aceeasi rafinarie. Exluzand cea importata de la OMV Austria care oricum e f scumpa (chiar nu-mi aduc aminte numele ei). Cam 70% din alimentari le fac la ei.

2. Mol - Evo (cand si cand) in rest cea normala.

Exclud:

1 Rompetroi ...NICIODATA . Am avut antecedente de-am ajuns la garantie cu masina anterioara ca simteai cum intrerupea in panta pe la 1800rpm, si era defapt combustia de kko. Efix-u mult laudat. Poate cum au spus si altii, ar fi meritat o a 2a sansa , adica sa mai bag si din alta benzinarie. Ce rost avea cand sunt alte companii pe piatza.

2. Cele "partener Mol , Rompetrol , si alte no name-uri.

3. Lukoil. ( de cand aveam benzinar ii urasc).

Link to comment
Share on other sites

La mine prefer :

1. OMV / Petrom V - ca e aceeasi cisterna si toate provin de la aceeasi rafinarie. Exluzand cea importata de la OMV Austria care oricum e f scumpa (chiar nu-mi aduc aminte numele ei). Cam 70% din alimentari le fac la ei.

2. Mol - Evo (cand si cand) in rest cea normala.

Exclud:

1 Rompetroi ...NICIODATA . Am avut antecedente de-am ajuns la garantie cu masina anterioara ca simteai cum intrerupea in panta pe la 1800rpm, si era defapt combustia de kko. Efix-u mult laudat. Poate cum au spus si altii, ar fi meritat o a 2a sansa , adica sa mai bag si din alta benzinarie. Ce rost avea cand sunt alte companii pe piatza.

2. Cele "partener Mol , Rompetrol , si alte no name-uri.

3. Lukoil. ( de cand aveam benzinar ii urasc).

 

+ 1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.