Jump to content

totul despre Seria 5 F10, 2010 - 2017


Scorpio 82

Recommended Posts

Alți colegi de pe aici au cumpĂŁrat din Germania mai ieftin și cu km mai puțini, nu știu dacĂŁ la fel sau mai puțin dotate.

Poate un 22-23.000 ar fi mai realist.

Nu te sâcâie sã dai un miliard de lei pe ceva rulat 180.000?

Hai sĂŁ punem problema altfel: ți-ai lua un Logan, Opel sau altĂŁ marcĂŁ din 2012 cu 180.000 km? DacĂŁ rĂŁspunsul e negativ. ĂntreabĂŁ-te de ce ai fi dispus sĂŁ faci lucrul acesta pentru un Bmw?

Nu știe lumea pe stradĂŁ când te plimbi cu el câți km are, dar confortul tĂŁu moral face 25.000 euro?

  • Like 3
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Alți colegi de pe aici au cumpĂŁrat din Germania mai ieftin și cu km mai puțini, nu știu dacĂŁ la fel sau mai puțin dotate.

Poate un 22-23.000 ar fi mai realist.

Nu te sâcâie sã dai un miliard de lei pe ceva rulat 180.000?

Hai sĂŁ punem problema altfel: ți-ai lua un Logan, Opel sau altĂŁ marcĂŁ din 2012 cu 180.000 km? DacĂŁ rĂŁspunsul e negativ. ĂntreabĂŁ-te de ce ai fi dispus sĂŁ faci lucrul acesta pentru un Bmw?

Nu știe lumea pe stradĂŁ când te plimbi cu el câți km are, dar confortul tĂŁu moral face 25.000 euro?

22.000 sau 23.000 la cite dotari are este un pret real, acum depinde daca are km.reali si daca arata in realitate ca in poze.

Daca compari un bmw cu un opel sau logan atunci cred ca ai gresit forumul, eu pe a mea am luat-o la 172.000 si nu imi pare rau deloc, nu cred ca are rost sa comparam intre ele aceste marci, nici daca mi-ar da 3 logane noi la schimb nu as as accepta ☺.

Uneori o anumita marca o alegi cu sufletul si din dorinta de a o avea bineinteles daca ti-o permiti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Comparația era strict la km. DacĂŁ nu ai avea decât o singurĂŁ marcĂŁ pe lumea asta și ar fi alta decât Bmw, te-ai simți confortabil sĂŁ plĂŁtești 25.000 pe 180.000 km și 184 Cp?

 

De ce nu un 320 d de 184 sau un F30 de 184 Cp?

 

DacĂŁ tot vrei ceva mai mare, de ce doar ĂŽn clasĂŁ (seria 5), nu și ĂŽn putere, având chiar mai puțini km decât fosta.

 

Cum sĂŁ risipești 20.000 și ceva de euro pe a unui 320 d putere?

Unde e sportivitatea? Sprinturile?

PĂŁi te face la depĂŁșiri un 320d de 184 cp cĂŁ e mai ușurel.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pai daca e sa judecam asa atunci mai bine ia 120d 184cp.

 

Cine ia un F10 nu o face neaparat pt sportivitate cat pt comfort,spatiu..etc.

 

Vad ca nu s-a dat masina asta http://www.mobile.de/ro/Automobil/BMW-525d-M/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:3500,mdl:20,frn:01-2011,ger:automatic_gear,ccx:2000,dmg:false,vcg:limousine,xhl:true/pg:vipcar/215206621.html . La banii astia eu zic ca e ok, paket M interior exterior si toate cele. Doar mahonul ala strica tot la interior, in rest n-ai ce zice, insa ala care a configurat masina a facut o mare greseala ...parerea mea.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Am fost aseara si am vazut masina. Am ramas placut impresionat, arata mai bine ca in poze, am verificat acum si km, ultima revizie a fost facuta la 164000 in februarie, a fost masina de flota la Vodafone. Un rulaj de 60000 km/an este normal in Germania. Referitor la comparatia intre un F10 cu 180000 si un Logan nou, nu cred ca isi are rostul aici. Mai bine as cumpara una care are 180000 si stiu ca sunt reali, decat una din targ, la care media am vazut ca este de 120000 pentru anul asta. 525-ul din Germania nu arata deloc bine din cauza interiorului, un moment de proasta inspiratie. Am ales sa imi cumpar un F10 datorita confortului, si nu a puterii, consider ca 184 cp sunt suficienti.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am fost aseara si am vazut masina. Am ramas placut impresionat, arata mai bine ca in poze, am verificat acum si km, ultima revizie a fost facuta la 164000 in februarie, a fost masina de flota la Vodafone. Un rulaj de 60000 km/an este normal in Germania. Referitor la comparatia intre un F10 cu 180000 si un Logan nou, nu cred ca isi are rostul aici. Mai bine as cumpara una care are 180000 si stiu ca sunt reali, decat una din targ, la care media am vazut ca este de 120000 pentru anul asta. 525-ul din Germania nu arata deloc bine din cauza interiorului, un moment de proasta inspiratie. Am ales sa imi cumpar un F10 datorita confortului, si nu a puterii, consider ca 184 cp sunt suficienti.

ai perfecta dreptate .☺

Link to comment
Share on other sites

Nu are scaune incalzite, nici parbrizul incalzit. Fabricatie 2010.

 

 

Are scaune incalzite...in rest dotari decente pt pretul ei...eu ce as fi vrut in plus neaparat fata de ce are ar fi clima extinsa...o verificare amanuntita iti poate spune mai multe despre starea ei...

Edited by Changing
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.