Jump to content

totul despre Seria 5 F10, 2010 - 2017


Scorpio 82

Recommended Posts

Eu am luat una cu 21500 cu trapa piele ventilata scaune de seria 7 sistem sunet cu 16 difuzoare navigație mare pachet sport (volan padele si schimbĂŁtor diferit de cel normal) puțin mai scump decât asta iar km verificați la reprezentanta( care apropo este gratis). AdevĂŁrul cĂŁ este greu sĂŁ gĂŁsești o mașinĂŁ buna numai repari mĂŁ sĂŁturasem de telefoane și drumuri una spunea la telefon alta gĂŁseai ĂŽn realitate.
Link to comment
Share on other sites

Cred cĂŁ dacĂŁ spui scaune comfort 80% habar nu au, dacĂŁ scrii scaune seria 7 80% stiu despre ce e vorba. Când am luat prima datĂŁ BMW x1 acum vreo 3 ani tot second hand in anunț scria cĂŁ are bixenon , crezi ca am bĂŁgat de seamĂŁ cu defapt are un amĂŁrât de H7 , m -am dus la Cluj la un nenorocit de samsar care m-a dat o teapa de nu m-am vĂŁzut cu km dați ĂŽnapoi nu multi vreo 60 mii km , xenon nu avea, habar nu aveam ce rețea mafiotĂŁ existĂŁ la vânzarea de mașini.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cred că dacă spui scaune comfort 80% habar nu au, dacă scrii scaune seria 7 80% stiu despre ce e vorba. Când am luat prima dată BMW x1 acum vreo 3 ani tot second hand in anunț scria că are bixenon , crezi ca am băgat de seamă cu defapt are un amărât de H7 , m -am dus la Cluj la un nenorocit de samsar care m-a dat o teapa de nu m-am văzut cu km dați înapoi nu multi vreo 60 mii km , xenon nu avea, habar nu aveam ce rețea mafiotă există la vânzarea de mașini.

 

Da stii care e culmea?! Ca pe seria 7 nu gasesti pe toate scaune comfort, si daca omu da search pe google si primu 7-ar ii iese in cale cu scaune normale, il bagi in ceata :) Dar da, adevarul e ca cei care au habar cat de cat de aceasta marca, isi cam dau seama despre ce scaune vorbesti cand zici scaune de seria 7, cum zic 99% dintre samsari :)

Edited by Scorpio 82
Link to comment
Share on other sites

Ar mai fi un 520 F10 aproape de mine, are mai multe optiuni gen trapa, climatronic pe 4 zone, camera mers inapoi, perdelute portiere spate si luneta, asistenta faza lunga, interior deschis, gata inmatriculata, dar e din Italia, am tot auzit ca nu ar fi asa bine intretinute comparativ cu cele germane si sunt sanse sa nu apara istoricul la BMW la cele din Italia, Olanda, Belgia. In rest masina e dotata bine , zic eu, voi ce parare aveti?

http://olx.ro/oferta/bmw-520-f10-ID5OlSv.html#834689016b

Edited by Marius2015
Link to comment
Share on other sites

salut am si eu o problema....am un 525d 2011 si ieri dupa ce am ceruit-o, luand ceara jos la bara din spate am insistat pe senzorii de parare si unul din ei a intrat inauntru...pot cumva sa il pun inapoi fara sa dau toata bara jos?

 

 

ma poate ajuta cineva cu problema asta???

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o mașinĂŁ tot din 2012 exact ca cea pe care o descrii tu in plus are piele ventilatĂŁ trapĂŁ pachet sport sistem prologic7 (16 difuzoare 600 watti) mașinĂŁ are 171 mii am luat-o din Germania cu facturĂŁ ĂŽn care sunt trecuți km 162 mii ultimul service la 169 mii ĂŽn ianuarie 2016 la rep Brașov toate consumabile schimbate update soft cost 2400 ron. Are si cauciucuri noi dunlopwinter5 noi au costat 3300 ron cu facturĂŁ. As dori sa o vând evident cu testare reprezentanțĂŁ ,motivul nu am timp sĂŁ merg cu ea și mi se pare cĂŁ am ĂŽngropat 23 mii de euro . Eu lucrez pe o platformĂŁ ĂŽn Marea Neagra si laș mașinĂŁ 2 sĂŁptĂŁmâni ĂŽn aeroport. Daca e cineva interesat putem vorbi

 

salutare,

 

poti sa oferi mai multe detalii, eventual si ceva poze cu masina. as fi interesat de ea, mai ales daca are prologic7 frantics.gif

Link to comment
Share on other sites

Cum de unele seria 5 F10 sunt trecute cu un an mai noi decat sunt de fapt in realitate (ma refer in cartea emisa de RAR) ? Stiam ca doar la VW ,Audi e asa ca dupa jumate anului sunt incadrate ca fabricatie in anul urmator ...

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7GhcMl.html#54cf5b197a

 

Masina de sus e fabricatie aprilie 2013 si la RAR e scoasa 2014. Am mai gasit una de curand, 2013 in carte si 2012 luna 11 parca de fapt in realitate. Sau poate "a gresit" cu intentie la RAR ?!

Edited by Scorpio 82
Link to comment
Share on other sites

La bmw-uri si mercedes legal nu se poate,mai sunt niste portite de care am auzit si fapte reale,dar portitele astea se folosesc de obicei cand masina este luna 10-11-12,in niciun caz in aprilie sau sub jumatatea anului,daca nu cumva s-a schimbat legea in ultimele 3 luni
Link to comment
Share on other sites

Eu tind sa cred ca totusi e o tastare gresita a cifrelor cand i-au facut cartea de identitate la RAR ,si nu m-as mira, mie cand am facut o carte mi-au trecut E4 in loc de E5 , din graba si neatentie :) La o masina de 2,3 ani vechime. e chiar avantajos o greseala de genu, adica sa ti-o inoiasca cu un an :) Edited by Scorpio 82
Link to comment
Share on other sites

Nu prea...de exemplu cartea mea de identitate cand am cumparat masina acum cateva luni avea pur si simplu cu corectorul sters un proprietar cu adresa cu tot si de jos trecut altul,am crezut ca vrea sa-mi traga vreo teapa cu actele,cine stie ce m-am panicat,am inceput sa dau telefoane (era sambata),dar omul mi-a explicat ca vaca de acolo a gresit proprietarul si tot ei au sters si au trecut mai de jos cu stampila cu tot...asta fiind in cartea de identitate,acum nu stiu cum se face daca se greseste in certificat,important tu sa ceri cartea sa vezi toate informatiile corecte.
Link to comment
Share on other sites

Salut baieti. Ma intereseaza sa cumpar un BMW seria 5 ( 530 de preferat) undeva prin Decembrie drept cadou pentru parintii mei. Sunt nou in lumea BMW, nu am condus pana acum acest gen de masina. Imi place extraordinar de mult felul in care arata si cred ca e o masina decenta de familie. Intrebarile mele sunt.. Am sanse sa gasesc una in jur de 20.000 Euro? De unde este cel mai convenabil sa o cumperi ( Ro - Germania - am posibilitatea sa merg sa o iau din Germania ) . Nu ma intereseaza dotarile doar motorul, avand in vedere ca e pentru o persoana de ¬ 50 de ani care nu prea le are cu tehnologia.

- am observat ca in Germania preturile sunt mai mari decat in Romania ( m-am uitat doar pe mobile.de.ro sau ceva in genul )

- in Romania preturile sunt mai mici ( probabil toate au km dati inapoi ?? )

- se pot verifica km cumva ?

Edited by PGbr
Link to comment
Share on other sites

Salutare prieteni. Si eu sunt in cautarea unui 520, am cautat doar in Germania si pana acum mi-au ramas ochii la aceasta masina : http://www.mobile.de/ro/Automobil/BMW-520d-Xenon%2CNigth-Vision%2CHead-Up/vhc:car,pgn:9,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:3500_17_,frn:2011,prx:22500,mlx:200000,dmg:false,vat:1,vcg:limousine/pg:vipcar/220961962.html

 

Dar aseara am intrat si pe autovit de curiozitate...si am vazut preturi suspecte de mici in comparatie cu ce e prin Germania gen aceasta masina : http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-ID7Gh7bW.html#6142d9c422 , masina avand foarte putini km si destul de multe optiuni... ce parere aveti?

Link to comment
Share on other sites

Salutare prieteni. Si eu sunt in cautarea unui 520, am cautat doar in Germania si pana acum mi-au ramas ochii la aceasta masina : http://www.mobile.de/ro/Automobil/BMW-520d-Xenon%2CNigth-Vision%2CHead-Up/vhc:car,pgn:9,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:3500_17_,frn:2011,prx:22500,mlx:200000,dmg:false,vat:1,vcg:limousine/pg:vipcar/220961962.html

 

Dar aseara am intrat si pe autovit de curiozitate...si am vazut preturi suspecte de mici in comparatie cu ce e prin Germania gen aceasta masina : http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-ID7Gh7bW.html#6142d9c422 , masina avand foarte putini km si destul de multe optiuni... ce parere aveti?

E penal rau interiorul la asta de Iasi la fel si exteriorul,trim-urile stau ca naiba,la fel si barele,sa nu mai zic de pozele mega photoshop-ate...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.