Jump to content

My new toy


mikken

Recommended Posts

Am incercat deja negociere, nu mai lasa 1 cent :)

 

Anvelopele noi sunt vreo 800 euro, deci cam 1800 euro vor fi cu montaj cu tot si echilibrat.

 

Sau imi iau direct anvelopele noi de vara pe 18" pentru jantele astea, maxim 600 euro si de restul ma duc in vacanta :D

Link to comment
Share on other sites

Am incercat deja negociere, nu mai lasa 1 cent :)

 

Anvelopele noi sunt vreo 800 euro, deci cam 1800 euro vor fi cu montaj cu tot si echilibrat.

 

Sau imi iau direct anvelopele noi de vara pe 18" pentru jantele astea, maxim 600 euro si de restul ma duc in vacanta :D

 

o idee si mai buna :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Am incercat deja negociere, nu mai lasa 1 cent :)

 

Anvelopele noi sunt vreo 800 euro, deci cam 1800 euro vor fi cu montaj cu tot si echilibrat.

 

Sau imi iau direct anvelopele noi de vara pe 18" pentru jantele astea, maxim 600 euro si de restul ma duc in vacanta :D

din vacanta ramai doar cu poze ....

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am incercat deja negociere, nu mai lasa 1 cent :)

 

Anvelopele noi sunt vreo 800 euro, deci cam 1800 euro vor fi cu montaj cu tot si echilibrat.

 

Sau imi iau direct anvelopele noi de vara pe 18" pentru jantele astea, maxim 600 euro si de restul ma duc in vacanta :D

 

lol, doar nu o sa pui m+s pe jantele alea, o sa le strici de la solutia ptr dezapezire, stii doar cum dau astia cu sare dry.gif

Link to comment
Share on other sites

daca solutia aia de piele e 2 in 1 atunci ma indoiesc ca da rezultate prea bune, ia-ti clasica solutie pentru ca aia da rezultate. Am incercat si eu din astea tip spray insa nu mi-au placut. Ultima data am luat de aici, super produse si rezultate pe masura. Si Leatherique e bun insa cel de mai sus mi s-au parut si mai bun, curata mai bine si efectul dureaza mai mult asurpa tapiteriei.

 

Cat despre jante, depinde cat de mult ti le doresti, sunt scumpe dar cam astea sunt preturile mai ales daca vrei un cauciuc premium apoi cu care sa le echipezi.

Link to comment
Share on other sites

nu as spune doar cu atata, ramai cu mult mai multe, masina oricum am inteles ca nu are de gand sa o tina mult :)

poze si atat :))) hai sa fim seriosi , ma rog fiecare face ce vrea cu banii lui . Eu as lua 172 m masina aia chiar merita un look deosebit .Jantele se pot vinde separat dupa nu e o tragedie .

Link to comment
Share on other sites

Mi-am cumparat solutia asta de ingrijire pentru piele...a mai folosit cineva, e buna de ceva?

 

Nicio parere legata de jantele alea la 900 euro? 8)

 

Am folosit eu solutia asta de curat pielea. Hraneste pielea destul de bine dar nu curata f bine. Dupa o utilizare mai indelungata pielea devine lucioasa (moale cum ar trebui sa fie dar lucioasa).

Cand ajungi prin RO iti dau ceva solutie sa incerci sa vezi rezultatul - se duce murdaria de pe piele (negru devine un pic mai mat nu lucios) si poti curata si pielea de pe volan cu ea. Pretul e infim, dar vine in ceva recipient ff mare (25 litri).

Link to comment
Share on other sites

@BOASKA: nu vreau sa pun anvelope M+S pe jantele de 19", daca o fi sa le iau. Le pastrez pe astea de 18", care au deja anvelope de iarna ok, iar alea pe 19" le echipez cu anvelope noi de vara. Oricum ai dreptate, mai bine mai astept si poate gasesc ceva mai aproape de mine, sa le pot vedea live inainte de cumparare. Desi in anunt omul a parut foarte serios (am vorbit si la telefon cu el), a marcat toate defectele in poze, deci nu cred ca umbla cu magarii.

 

@arabu09: masina in principiu as vrea sa o tin mai mult...e primul meu BMW care are cam de toate si care imi satisface pe deplin nevoile actuale :p

 

@mik15: solutia asta de la sonax este ca o crema, nu spray, special pentru intretinere / hidratare, desi scrie ceva si de curatare pe ea (contine si ceara de albine). Pentru curatare mi-am luat tot de la sonax un spray cu un fel de spuma activa, cu care sa dau inainte. Nu stiu daca sunt cele mai ok, dar asta am gasit momentan prin magazine...sa vad in primavara daca pun mana pe ceva mai bun.

 

Referitor la discutia despre jante, myx are dreptate, banii bagati se pot recupera relativ usor la revanzare (vorbesc doar de jante, pentru ca oricum anvelopele sunt consumabile). Doar ca nu sunt foarte hotarat sa iau unele deja atinse, deci probabil mai astept un pic sa apara ceva in stare mai buna.

 

Iar in ceea ce priveste concediul, era doar o gluma...oricum va veni si ala, la momentul potrivit :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aseara mi-a ajuns kit-ul de revizie, format din filtre MANN...si cand deschid, surpriza: doar un filtru de polen :(

 

Cum sa faci un kit complet de revizie (in anunt scria ca are toate filtrele necesare pentru 550i) si sa pui doar un filtru de polen, cand masina are 2?

 

I-am scris firmei un mail sa rezolve cumva situatia, altfel ii returnez pachetul si cer banii inapoi...am dreptul 1 luna de zile sa returnez, cu money back...without any reason.

 

Oricum am scos de curiozitate filtrul actual de aer sa ma uit la el...arata aproape ca nou. Nu e de mirare ca pe aici le schimba la 60.000km

Link to comment
Share on other sites

Aseara mi-a ajuns kit-ul de revizie, format din filtre MANN...si cand deschid, surpriza: doar un filtru de polen :(

 

Cum sa faci un kit complet de revizie (in anunt scria ca are toate filtrele necesare pentru 550i) si sa pui doar un filtru de polen, cand masina are 2?

 

I-am scris firmei un mail sa rezolve cumva situatia, altfel ii returnez pachetul si cer banii inapoi...am dreptul 1 luna de zile sa returnez, cu money back...without any reason.

 

Oricum am scos de curiozitate filtrul actual de aer sa ma uit la el...arata aproape ca nou. Nu e de mirare ca pe aici le schimba la 60.000km

 

Da, si la noi la 10000 km zici ca am mers prin camp :angry2:.

 

Ce faci cu trimul vechi de M ?

Edited by Pitbul
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cea mai buna solutie de piele testata de mine e de la Chemical guys , lasa un aspect mat si hidrateaza f bine , cred ca-ti faci treaba si cu Sonax , unii dau cu lapte doina asa ca :)))

 

http://chemicalguys.ro/34-leather-conditioner-balsam-pentru-piele-restaureaza-aspectul-senzatia-si-mirosul-de-piele.html

 

Nici eu nu as lua jantlee alea atinse , mai bine mai astepti si platesti pt calitate , eu le-am cautat 4 luni pe ale mele , uneori trebuie sa astepti ceva mai mult , pana in martie mai ai timp :thumbsup:

 

Am schimbat si eu trimul acum , de fapt volanul cu totul si e ca al tau , acum daca as compara parca imi placea ceva mai mult cu el negru lucios pe laterale :rolleyes:

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

@Pitbul: inca nu stiu, astept sa il schimb si apoi vedem...poate il colantez prin hidrotransfer sa-l pastrez de rezerva (in cazul in care se cojeste si asta nou), poate il curat sa ramane negru lucios...poate il vand, habar n-am :)

 

@Myx: merci pentru hint ;) O sa dau acum cu Sonax-ul asta si revin cu impresii dupa. Jantele nu le mai pot lua oricum pentru ca s-au dat deja...oricum vreau ceva in stare buna. Gasisem noi la un dealer BMW, pe la 2200 euro (cu tot cu anvelope de vara), insa evident nu le mai au pe stoc...pesemne se dau ca painea calda :)

 

Si mie imi place cum arata trimul cu negru lucios, dar se vede urat unde s-a luat vopseaua aia mata...si sunt nebun cu fazele astea, imi stau pe creier...parca numai acolo ma uit mereu cand conduc :frantics:

Link to comment
Share on other sites

trimul de volan se cojeste integral si ramae negru lucios ,eu am schimbat trimul acela in intr-un an sa cojit la loc

la fel si ponoul de la reglajul oglinzilor si geamuri e oribil , ar trebui schibat in fiecare an

parca ar fi consumabile plasticele alea

Edited by ionut1985
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.