Jump to content

My new toy


mikken

Recommended Posts

Mi se par prea comune 172, insa rar vezi 166. Celor de M6 li s-a dus farmecul de cand isi pun toti numai replici, inclusiv pe logan.

rar vezi 166 ...asta nu stiu de unde e scoasa , te invit in dr taberei , E36 , E46 chiar mi-au sarit in ochi toata vara . Inclin sa cred ca nu ai vazut 351M live ca sa vezi diferenta intre cele clasice M montate pe logan :))) Depre prea comune 172 nu mai spun , nu cred ca am vazut un set in stare impecabila tot anul trecut :thumbsup:

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Pitbul you are the best :))))

 

Aici nu prea se pune problema de jante comune, ca nu le vezi pe niciunele pe loganuri :)

 

Toate arata binisor si imi plac, deci probabil voi cauta si iau ce gasesc mai bun si ok la pret. Anvelopele oricum as vrea sa le iau noi.

 

E drept, 172-urile parca dau un farmec aparte masinii...dar se gasesc destul de rar.

 

@Myx: nu arata rau nici 351M, insa parca as ramane la un model de E60...

Edited by mikken
Link to comment
Share on other sites

Daca gasesti 172 la un deal bun, ia asa. Sunt marfa de tot. Nu stiu cum s-a ajuns la concluzia ca sunt comune, cred ca am vazut doar 3 masini in Bucuresti cu modelul asta de jante, si dupa fiecare am intors capul. Sunt cele mai misto pe care le poti pune pe E60. In plus, cu mpack ul merg manusa.

M-am gandit Herr Mikken. Ca tot nu am apucat sa ma dai si pe mine o tura cu ea la Ischgl, o sa dau o fuga la tine la Munchen intr-un week end ca sa ma plimbi si sa bem un weisbier :)

Link to comment
Share on other sites

Farurile adaptive lumineaza foarte bine pe curbe, insa sistemul de asistenta la faza lunga cam da rateuri si devine enervant. De exemplu comuta automat faza lunga, iar daca sesizeaza reflexia luminii farurilor intr-un semn de circulatie, crede ca vine cineva din fata si comuta iar faza scurta. Daca vrei sa schimbi manual fazele e iar un pic incomod, deoarece intai activezi functia de auto si abia cand mai apesi odata schimba faza lunga...deci tre sa cam fatai maneta aia. Mi-ar fi placut un buton separat care sa activeze functia auto, cum este la senzorul de ploaie pentru stergatoare.

 

Functia HBA se poate dezactiva din iDrive. Eu de exemplu am lasat activ pe cheia sotiei si inactiv pe cheia mea.

Treaba cu reflexia mi se pare normala, mai ales ca unele semne de circulatie reflecta foarte puternic si devin deranjante cu faza lunga, mai ales cand e o succesiune de indicatoare care semnalizeaza o curba spre exemplu.

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit cu el deja, sunt cam jumulite si una e fisurata...trebuie sudata. Nu stiu daca vreau sa pun asa ceva pe masina...mi-e cam frica.

 

Vrei plimbare sau weißbier si tu? :)

Mi le-am reconditionat eu la niste baieti in Bucuresti, mi le-au facut impecabil, la echilibrare aproape ca nici nu a fost nevoie sa pun plumbi pe ele.

M-a costat cam 75 euro/janta (cam 300 de lei). Mi-au facut : pregatit (sablat cu nisip pentru a scoate vopseaua veche in intregime), apoi indreptat + sudat unde era nevoie, chituit, si apoi revopsit cu o culoare foarte misto, pe care mi-am dorit-o eu, aproape de cea originala dar cu putina perla in ea. Au iesit perfect, cand am vazut, mi-am facut si rezerva . Eu zic ca merita. De atunci (aproximativ un an), am dat in niste gropi incredibile, si tot nu s-au indoit/ crapat etc.

 

Si Top Wheels Auto fac treaba foarte buna, il cunosc pe cel care il are. Sunt foarte seriosi si am vazut lucrari tot asa foarte reusite, de la a la z.

Edited by DanMTK
Link to comment
Share on other sites

Merci de hint...ma mai gandesc, insa mi se pare cam periculos sa pun o janta sudata pe masina asta. Chiar daca nu sunt gropi asa multe pe aici, se circula totusi cu viteze marisoare.

 

Weekendul asta am timp sa studiez piata, poate gasesc ceva aici.

Link to comment
Share on other sites

M-am hotarat, raman la 172 M :D Acum sa vad daca gasesc ceva in stare buna SH, daca nu, cred ca le iau noi.

 

Sunt niste pachete la BMW cu tot cu anvelope, pe la 2400-2500 euro...insa ma enerveaza ca au anvelope DOT 2009-2010 :(

 

Ieri am reusit sa fac o curatare a scaunelor cu o solutie de la Sonax (un fel de spuma activa), insa cred ca trebuie sa aplic si o crema hidratanta ceva.

 

Ce imi recomandati?

 

PS: stiu de Leatherique ca e bun, insa am inteles ca trebuie sa fie cald, deci tratamentul ala il primeste la primavara.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.