Jump to content

Bmw e46 2004 vs Renault Laguna 2004


Guinea Adrian

Recommended Posts

Caut caut dar nu gasesc.O sa merg maine in targ la vitan poate dau de vreuna bunicica,servis-ul din targ e de incredere sau au blat cu samsarii?

fix la vitan o sa gasesti masina buna.

 

sincer 4000 cu tot cu inmatriculare sunt prea putini pentru un e46 facelift in stare buna chiar si daca vb de unul din 2002, sa nu mai zic ca tu ai scris ceva de 2004. chiar si 316i.

316-318i de pe facelift sunt destul de stricacioase asa ca ai mare grija ce iei..

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Orice iti iei , Renault sau Bmw , nu lua niciodatĂŁ mașini aduse de afara de samsari pt vânzare. Ori cauti una ĂŽnmatriculatĂŁ , ĂŽngrijitĂŁ , ori te duci in Germ si iti iei singur. Nu lua niciodatĂŁ din Vitan sau de la alți samsari. Foarte rar gĂŁsești mașini bune la samsari. Ai grija indiferent ce iei BMW sau Renault, mai ales la vrajelile astea cu "consum redus" cand vad ca scriu samsarii astia așa mor de ras. Cine e atât de prost sa mai creadĂŁ ?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am avut Laguna 2 timp de 6 ani si nu recomand,BMW e altceva,alte materiale,alta calitate.

 

E drept eu am avut motorul 1,9dci si m-a bucurat consumul(5,5-6%),era mai spatioasa si mai putin rigida ca E46.

 

Per total zic ca nu se merita Renault decat daca ai un prieten mecanic si unu electrician,pentru ca o sa ii vizitezi des.

 

Ma gandesc ca trebuia sa fac mai devreme trecerea de la Renault la BMW.Acum sa vedem ce noroc am cu nemteasca ca frantuzeasca m-a rupt la buzunare :D

Link to comment
Share on other sites

Salut,as dori sa achizitionez una din cele 2 masini si inclin mai mult spre laguna deoarece din cate am auzit nu prea au mari defecte, dar inclin si spre bmw deoarece are un design aparte.

Tu vrei sa compari bmw-ul cu laguna,foarte interesant.... Eu zic sa-ti iei laguna...o meriti. :pardon:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca totusi te hotarasti sa iei Laguna trebuie sa fii foarte atent la multe aspecte,sa functioneze absolut tot pe ea,ca altfel vei cheltui ulterior multi bani ca sa o aduci la o stare cat mai aproape de starea initiala.

 

Asta e valabil in cazul achizitionarii oricarui autoturism in general,dar mai ales Renault in special.

 

Craciun fericit!

Link to comment
Share on other sites

Acest model merita 4000?http://www.autovit.ro/bmw-318-C31019899.html am vb cu vanzatorul urmeaza sa ne intalnim sa vad masina,la ce sa ma uit pe langa chestiile obisnuite adica ceva probleme specifice modelului asta cateva exemple da baza va rog pana sa ajungem la verificarea in service.

salut!uitate in josul paginii e rublica de mica publicitate gasesti acolo ceva pe placul tau sigur.spor la cautare!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.