Jump to content

Padurarul


joky

Recommended Posts

frumos padurarul

schimba proiectorul din stanga si folia de pe grile :thumbsup:

Proiectoarele vor fi schimbate cand le voi face functionale(eu nu am avut proiectoare) si grilele le voi schimba cu negru mat din plastic, momentan sunt vopsite dar a sarit vopseaua de la pietricele

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Din pacate azi dimineata pe la ora 2 am avut un accident, am lovit un caine si mi-am spart bara fata. As avea nevoie de:

1. Bara fata M-tech1 fara bandouri,fara armatura, fara proiectoare

2. Blindaj cel de sub motor si cutie

3. Canale aer

4. Deflector aer cel din fata radiatorului care coboara pana jos

Toate sunt pt E46 320d NFL

Link to comment
Share on other sites

Nu am gasit bara, am hotarat sa o lipesc pe a mea si sa o revopsesc, era crapata jos in dreapta circa 10cm, iar grila, rama de la proiectorul din dreapta si rama de la canalul de aer dreapta le-am comandat noi
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

a iesit bine :thumbsup:

Multumesc, mai trebuie sa montez blindajul de la motor si cutie, saptamana asta sper sa reusesc.

 

Pentru cei care au de vanzare ma intereseaza jante Style 68 doar originale si fara zgarieturi, suduri sau strambe.

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat jantele mult dorite, style 68 originale in 2 dimensiuni. Acum ce dimensiuni trebuie sa aiba anvelopele, ca sa arate bine pe masina, sa nu atinga in aripi si sa fie legale
Link to comment
Share on other sites

Legale, mai degraba recomandarea BMW, e 225/45R17, cum a mentionat si Trask mai sus. Ar trebui sa le ai trecute in CIV, sau macar pe stalpul masinii.

 

Acum daca vrei un anumit look, te joci cu dimensiunile.

 

La 18", BMW mai recomanda pe E46, 255/35.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Un prieten a adus un e46 din germania, style 68 225 45 pe fata 245 40 spate.

Masina arata foarte bine, chiar si dupa incident. Ai mai schimbat ambreiajul?

Ambreiajul inca nu, ca mi-a stricat bugetul cainele ala, si jantele au fost o ocazie pe care nu o puteam rata. Urmeaza ambreiajul, tampoanele motor si cutie si flansa cardan sau suporti cardan sau bucsele de la diferential( imi pocneste in spate cand apas ambreiajul in viteza 1 si cateodata intre 2500-3000 de turatii simt o vibratie de la cardan sub masina) si vreau sa renunt la toba si catalizatoare( oricum catalizatoarele sunt goale) sa pun teava din turbo pana in spate.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

faine proiectoarele galbene! lumineaza foarte bine pe ceata

am avut si eu dar la ITP m-au pus sa dau folia jos :pardon:

Nu stiu cum lumineaza pe ceata, la mine inca sunt nefunctionale, eu nu am avut proiectoare pe masina si de cand mi-am schimbat bara inca nu am avut timp sa trag firele. ITP-ul l-am facut chiar cu cateva zile inainte de a infolia proiectoarele, oricum m-au pus sa imi pun banda pe ele daca nu functioneaza, mai jos este o poza cu cele ale unui coleg de pe forum la care i le-am infoliat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.