Jump to content

Snow Socks


stranger

Recommended Posts

Eu am cumparat cand a inceput iarna dar nu am avut ocazia sa le folosesc inca, din fericire.

Le-am cumparat pentru ca sunt mai usor de montat, nu zgarii aripi sau jante, se centreaza singure, ruleaza mai confortabil...

Normal ca am si cauciucuri de iarna.

Link to comment
Share on other sites

eu am cumparat unele in 2010 cand am fost in Austria la ski, au zacut in masina ceva timp si de atunci zac in casa in pod , nedesfacute :( nu sunt utile decat daca stai la munte si ai de facut un drum cu zapada mai mereu...sau daca esti pe undeva si ramai inzapezit...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cum spunea si colegu, sunt bune ca nu ocupa spatiu mult si nu zgarie jantele. In uk mai nimeni nu foloseste anvelope de iarna ca nu e cazu, nu prea scade temperatura sub 10 grade iar zapada daca vezi 2zile pe an. Nu stiu ce firma ar fi mai buna pt snow socks.
Link to comment
Share on other sites

eu am ramas cu pisica in zapada, era zapada proaspata, undeva la 30 de cm, si o roata intrase in mocirla. N-a mai miscat nimic cu cauciucuri bune de iarna. am pus sosetele pe spate si a iesit din prima, mie mi s-a parut diferenta enorma. se folosesc oricum la viteze mici, cred ca daca treci de 60, le distrugi.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, le folosesc eu de vreo 2 ani. Sunt excelente.

 

@zoidberg - se vede ca vorbesti fara sa fi folosit vreodata. Se folosesc doar pentru a iesi din incurcatura (la fel ca si lanturile, doar ca infinit mai usor de montat/demontat), doar nu ai vrea sa le tii toata iarna pe roti.

Cand am urcat iarna asta la cota 1400 am trecut fluierand pe langa un ML 4x4 cu cauciucuri de iarna care ramasese blocat pe o portiune de gheata (sticla), intr-o curba. Plecarea din rampa, pe gheata, n-o faci nici cu mama cauciucului de iarna. Am urcat cu ele pana sus la 1400, inclusiv pe portiuni unde se vedea asfaltul, fara niciun fel de problema.

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Top gear fix and go vad ca ar fi cele mai bine cotate sosete :) Top Gear Fix and Go snow socks are ideal for the UK or AutoExpress ran a product test on snow socks and rated these socks 4* which the highest rating given and better than Autosock and Trendy ( 3 star), and Multigrip (2 star)

Easy quick fit to tyre, exceptional value, packed in a strong carry bag

Our Top Gear range of snow socks give great grip in snow and ice and are ideal for winter emergencies.

Recommended for low and medium powered cars

Easy to fit with colour coded instructions

Fully guaranteed

Quick rapid fitting

Snow socks are packed in pairs. (qty1 = 1 pair). Nu stiu sa comand 2 sau 4 .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.