Jump to content

inspection pe afisaj...cat mai pot circula ?


Recommended Posts

MI-au aparut becuri si lumini noi la afisaj. atasez aici poza ..... Cat mai pot circula si ce trebuie sa fac .....daca se poate nu la  reprezentanta ...ca e super scump. mercipost-2582-1172939561_thumb.jpg

201519[/snapback]

 

ce sa faci :blink: sa schimbi uleiul filtrele si sa resetezi becul

Link to comment
Share on other sites

Ideal ar fi sa nu mai mergi cu masina......nu va inteleg de ce asteptati atata ...... eu unu schimb ulei + filtre la 10-12k maxim.....sa nu mai vorbim de 15-20k......nu prea face bine la motor in timp sa o duci pana la limita cu schimbul :blink:
Link to comment
Share on other sites

in afara de schimbul de ulei, tin minte din ce s`a discutat pe forum ca acel martor(ceasul incadrat in patrat) te atentioneaza sa schimbi si lichidul de frana.daca ma inseala memoria,corectati`ma.

201664[/snapback]

 

 

eu nu astept prea mult .... dar azi dimineata mi-a aparut chestia aia. pana ieri aveam un led verde. cat timp e ala verde nu cred ca am motiv sa fac ceva schimburi.

Mult mai ciudat este ca ultima revizie am facut-o la reprezentanta si acolo mi-i s-a spus ca o sa se faca inspectie de tip 2 ceva ce este complet ..... acum sunt destul de sigur ca nu au facut nici-o inspectie ci doar au schimbat ulei/filtre ..... bani mi-au cerut in schimb ca pt inspectie , respectiv 10.500.000 lei vechi.

Edited by eth0tty1
Link to comment
Share on other sites

cine stie la ceea ce am eu pe bord ....... ce anume trebuie verificat/schimbat/facut ?

nu as vrea sa merg la reprezentanta BMW pt ca acum sunt sigur ca m-au mintit cand au zis ca data trecuta au facut inspectie de tip2, este imposibil ca la ultima revizie sa fi facut inspectie si acum sa-mi apara iar inspectie la bord ......e clar ca m-au mintit si au incasat doar banii ......astept indrumari . multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
am schimbat uleiul filtru,si am complectat lichidul dfe frana

nu stiu cum sa fac k sa nu imi mai apara INSPECTION si CEASUL cand bag cheia in contact?!? imi spuneti si mie va rog!!!!!

 

numai pe tester se poate reseta la bmw...nu se poate face resetare manuala...bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
am schimbat uleiul filtru,si am complectat lichidul dfe frana

nu stiu cum sa fac k sa nu imi mai apara INSPECTION si CEASUL cand bag cheia in contact?!? imi spuneti si mie va rog!!!!!

 

numai pe tester se poate reseta la bmw...nu se poate face resetare manuala...bafta

Depinde ce model de BMW ai......sunt modele care se pot reseta o gramada de chestii "manual"....dar ma rog tu pari "cunoscator" sergyo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.