Jump to content

E46 320Cd M PAKET an 2006


Liw

Recommended Posts

O sa ii para rau? De ce? E frumoasa masina, dar nu e vreo raritate. Am avut si eu 325ci, mi-a placut enorm masina, dar nu m-as mai intoarce la un model similar. Eu l-am vandut in noiembrie 2011 (parca) cu 10.500E, fara pachet M, fara navigatie, cu multe piese schimbate insa. Pretul nu e enorm, eu zic ca se poate da la 10.000E cu tot ce e pe ea, daca nu necesita vreo revizie mai sanatoasa.

P.s. Deja a iesit din fabricatie E92, o masina superba dpmdv.

 

Pai tocmai asta e, daca o da la banii pe care-i cere sunt sanse mari ca masina sa ajunga pe maini bune iar cand o va revedea se v-a bucura. La un pret "de piata" sansele sunt mai mari ca masina sa ajunga pe mana unui nepriceput, s-o puna pe butuci in 2 ani si sa i se rupa inima stiind cata munca si cate zile fripte si-a facut pana a adus-o in starea in care este acum, nu?

Edited by daci_84
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Pret "de piata" nu prea exista la masina asta, cate coupe-uri facelift sunt pe autovit? In Germania e clar mai scumpa, mai pui si timbru+drum. Daca la sedan e plin netul, pentru coupe e oferta mult mai mica. E normal sa fie mai scump coupe-ul, e de 10ori mai frumos decat un sedan.
  • Like 6
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu-i face nimeni pretul doar ne dam si noi cu parerea ca de cand suntem pe forumul asta am vazut destule E46 in toate formele si dotarile . Chiar sunt curios cu ce pret se vinde :rolleyes:

Se vinde cu 10000 sau mai putin in cazul in care imi socotesc eu ce nu doreste omul sa plateasca (jante vara/iarna/navi/interior/etc)

Nu se vinde dupa piata de dragul de a se vinde. Nu da niciun semn de oboseala, pur si simplu o am de aproape 3 ani, sunt tanar, o schimb. Revin, o schimb daca primesc pretul cerut.

  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Nu o da pe nimic ;)

Parerea mea....

Crede-ma , am avut E46 Ci face lift , dotata si frumoasa (colegii vechi de pe forum pot confirma)

Si am ajuns in momentu cand nu mai aveam nevoie de ea , si am dat-o doar sa o da.....unuia din Giurgiu , pe un pret mai mic......si s-a ales prafu de masina aia ..... mi s-a rupt sufletul cand am vazut-o !

Dar asta e viata....vrei sa mergi in continuare , o dai pe cat ti se ofera.....sau o tii si aia e !

 

P.S. Frumoasa.....

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Tu ești avocatul poporului?

 

How smart ! EXACT, avocat. Ca de bun-simt nu prea mai stie lumea.

Eu ma retrag din discutie, imi cer scuze celor care s-au simtit lezati de comentariul meu.

 

Bafta la vanzare! Ai unul din cele mai frumoase E46 pe care le-am vazut.

  • Like 3
  • Downvote 15
Link to comment
Share on other sites

Nu o da pe nimic ;)

Parerea mea....

Crede-ma , am avut E46 Ci face lift , dotata si frumoasa (colegii vechi de pe forum pot confirma)

Si am ajuns in momentu cand nu mai aveam nevoie de ea , si am dat-o doar sa o da.....unuia din Giurgiu , pe un pret mai mic......si s-a ales prafu de masina aia ..... mi s-a rupt sufletul cand am vazut-o !

Dar asta e viata....vrei sa mergi in continuare , o dai pe cat ti se ofera.....sau o tii si aia e !

 

P.S. Frumoasa.....

 

Merci de apreciere!

 

Pe putin nu se va da ... Dar de dat as vrea sa o dau pentru ca sunt pe punctul sa iau alta... cat de curand... poate chiar saptamana asta, depinde cum gasesc.

  • Like 1
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

motorul ala e deageaba...consuma mai mult ca un 325i si trage ca un 318i...si taxa e 4000in caz ca nu a fost platita

 

320i consuma aproape cat 325i dar totusi ceva mai putin.Si nu e degeaba.Chair daca nu e prea performant,e foarte silentios,suna bine in ture si cred ca e mai fiabil decat 318i.Gandeste-te ca M54 au fost upgrade-uri la M52,care la randul lor au fost upgrade la M50.Deci,cel putin teoretic,e vorba de o imbunatatire de la o generatie la alta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

piata face pretul ..asta e cheia :)..mai era un tip pe aici care avea un 320ci fl si cerea un 8000 parca si dupa 4 ani tot bagand scoruri de astea 8mii 9mii 10 mii a ramas cu ea in garaj(n o mai vinde ..dar ar vinde o :wink: ) . daca traiesti in ro o vinzi la banii oferiti daca nu mergi in germania si o dai acolo. recent am vandut si eu e46 le la cat mi s a oferit cash nu la ce VISAM EU NOAPTEA.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

E ciudata piata noastra , un pret prea mic atrage multe intrebari , un pret prea mare nu atrage clienti. Pretul se apropie prea mult de E90 , chiar si de unele E92 , eu cred ca asta e de fapt problema. Apropo de optiuni , un coleg de la Arad vindea toate extras-urile separat si masina cheala , de ce oare?
  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

care este ultimul pret la masina? Nu fac nicio aluzie la pret, pretul este pus de tine pentru ca tu atat consideri ca valoreaza masina! nimic condamnabil! Masina arata fff bine si sper sa iei pe ea atat cat iti doresti! o seara buna si bafta la vanzare!

 

Daca o vrei, hai sa probam masina si discutam… e negociabil...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

masina este frumos preparata,intradevar un pasionat proprietarul daca a bagat xenon,navi,scaune,volan,jante in ea.

 

pretul este fair la cit cred ca a investit in ea.

 

oricum am aici un vecin mai in virsta care are un coupeu 320 cd din 2006 si vrea sa-l dea da nu stie pretul,habar n-are de forumuri sau autovit.

 

ceva sugestii?

  • Downvote 13
Link to comment
Share on other sites

liw,din pacate nu cred ca este locul potrivit aici sa vinzi masina chiar daca pretul masinii este fair,asta deduc din comentarile colegilor,

 

dar daca vrei un sfat de la un forumist vechi ca mine posesor de bmw de cind multi de aici care dau minusuri aiurea nici nu s-au nascut (1991) ai putea incerca la piatza din cluj care este sambata

 

oricum felicitari pt felul in care e preparata masina ta

  • Like 2
  • Downvote 15
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.