Jump to content

My New Shit 320D LCI


ReSp3cT

Recommended Posts

Frumoase jantele dar o sa ai de furca cu ele , plus ca vei simti orice gropita,denivelare. ;)

Mie mi se pare mult 19" pentru e90. Cel putin in Romania.

Da..sunt cam mari..dar eu merg doar in oras cu masina si este cat de cat ok asfaltat in pitesti.Ce mai fac autostrada la buc.

Acum trebuie sa ma orientez de niste arcuri sport.

Ceva pareri ?

Link to comment
Share on other sites

Arata misto cu ele, insa este prea mult pentru drumurile noastre.

Mie si 17 mi se par mult, ma doare sufletul cand iau un canal care nu e aliniat la asfalt.

O sa dea bine pe masina insa o sa ai stres cand mergi cu ea. :flowers:

stiu de la cea dinainte suspensi sport, jante 18....sunt obijnuit cu stresu gropilor :)

 

frumoasa masina !

 

vad ca nu te-ai panicat cu n47-le .

 

sa te bucuri de ea , bun upgrade-ul e46-lui

ms, cei de se panicheaza au probleme :) asa ca stau relax daca se intampla se intampla.Oricum o sa vreau sa trec la a5 in vara daca e sa am ceva probleme cu ea.Si daca se face revizia la timp tind sa cred ca este ok.Masina a fost foarte ingrijita cu reviziile la zi asa o sa fie si pe viitor.Am facut revizia acum cateva zile omu mi-a spus ca abia o facuse si el dar am zis lasa sa o fac si cand am schimbat alea erau ca noi :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Foarte tare masina, dar totusi, nu are cam multi km?

Cam trebuie sa te pregatesti sa umblii la DPF.

Asta se aplica la modelele mai vechi. La modelele mai noi euro 5 LCI regenerarea se face mai bine iar dpf nu se infunda decat in cazuri mai izolate. A mea are peste 200k km si n-are nici pe naiba. Imi arata inca 130k km in DIS. ;)

Link to comment
Share on other sites

Asta se aplica la modelele mai vechi. La modelele mai noi euro 5 LCI regenerarea se face mai bine iar dpf nu se infunda decat in cazuri mai izolate. A mea are peste 200k km si n-are nici pe naiba. Imi arata inca 130k km in DIS. ;)

Chiar habar nu am de DPF am sa citesc si eu mai multe.

Cum pot verifica ?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Se pot verifica valorile pe un tester...si vezi cam cat e de infundat.

 

Legat de jante, pica bine modelul asta? Alea sunt de seria 7 nu? In general eu sunt adeptul jantelor proiectate pentru modelul respectiv, ca nu degeaba le-au ales asa designerii...dar pana la urma tine de gusturi.

 

Sa o stapanesti sanatos ;)

Link to comment
Share on other sites

pt E90 style 225 sunt mai potrivite pe 19 adica au look mai fresh , mai nou mai ales ca ai LCI dar daca alea iti plac :thumbsup:

+1 si mie imi plac foarte mult astea.Nu se poate face un compromis sa fie pe 18,adica ceva AM? :console:

ON: Sa o stapanesti sanatos si sa aiba parte de upgrade-uri cel putin cum a avut E46'le. :thumbsup:

Edited by vl69uli
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

- decat jante pe 19" cu cauciucuri SH mai bine pastrezi jantele pe 17" si le cumperi niste cauciucuri noi.

 

Dai banii de pomana pe alea SH, in general sunt praf.

 

 

asa am luat si eu niste jante de vara cu tot cu cauciucuri si ma bateam cu volanul ca sa tin masina pe sosea cum dadeam de un mic sleau, dupa ce i-am pus noi parca era alta masina :)

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Hmm nu sunt de acord sa dau mai mult pe anvelope decat pe jante :)

Plus ca nu o sa tin 3-4 ani jantele astea si la vanzare nu imi ofera nimeni bani pe ele, degeaba dau eu 3-5 mil pe bucata de guma..

Am mai pus sh inainte si a fost totul ok.

  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.