Jump to content

E 46 320d IMOLAROT2


valy

Recommended Posts

valy imi pare rau sper sa rezolvi cumva, dar ca idee ce mama masi chiar nu le poti face nimic? sa-i obligi sa te despagubeasca exact cand trebuie.. chiar nu se poate? ce sunt ei zeii zeilor?...

noi cum platim exact cand trebuie, de ce nu putem amana si noi asa anumite cheltuieli.

Link to comment
Share on other sites

Salut,de maine am sa-i sun in fiecare zi pana imi vor vira banii in cont iar cand am drum spre pipera ma opresc la ei sa fac scandal

Nu vor scapa asa usor de mine...bash.gif

Sunt curios cand imi vor vira banii in cont

Daca vine gerul ma gandesc nu imi afecteza vopseaua proaspata????

A mai vopsit cineva in luna decembrie-februarie????

Link to comment
Share on other sites

In cazul in care vopsesti masina la un service autorizat, se foloseste cuptor, primesti factura/deviz implicit ai garantie pe lucrare, asadar daca se umfla vopseaua sau se cojeste (ca de asta iti este frica) apelezi la certificatul pentru care ai platit/certifica lucrarea, singura restrictie este sa nu speli masina cam 2-3 saptamani.
Link to comment
Share on other sites

Ieri am facut o reclamatie la ASF ,in care am cerut sa sa plateasca suma cat mai repede plus penalizari de intarziere(asa m-au invata cei de la ASF) ,astazi ii sun iar sa ma mai cert putin mai mult cu eipopcorm1.gif Edited by valy
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

La chestia cu vopsitul iarna, chiar daca au cuptor, acesta se incalzeste cu combustibil sau current. Iarna fiind temperaturi scazute le cresc enorm costurile, prin urmare baietii scurteaza timpii de incalzire a cuptorului, cel putin asta am inteles de la un tip care are un service de tinichigerie.
Link to comment
Share on other sites

Degeaba te certi cu ei, mai tare ii ambitionezi, iar de platit mai repede de ianuarie nu cred ca o sa se miste(sfarsit de an, una alta aia...). Eu am avut meci cu uniqa si cat am tot fost la ei sa fac scandal nu au platit. Mai bine si-au luat o amenda, pe vremea respectiva de la CSA.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca masina e vopsita cu vopsea de calitate se respecta toti pasii im pregatire iar cuptorul este incalzit corespunzator ca temperature si timp nu are ce problem sa fie.

 

Recomandare solicita un lac mai dur, din economie se folosesc lacuri cu duritate mica care se zgaraie usor. Lacurile dure au pret mai mare dar ai o rezistenta la zgaraieturi mai buna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

problema cu aripa am intampinato si eu, toate erau ruginite la vanzare. dupa o saptamana de cautari am recurs la una aftermarket, si surprinzator sa potrivit perfect la linie. pana acu am vreo 6 luni de la revopsit si nu da semne de rugina, sper sa nu fie probleme prea curand.

Spor la treaba, sper sa iasa cum trebuie !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Astazi am dus masina la service petru reparatie, mai intai dam baia de ulei jos si ne uitam la timonarie sa vedem ce este stramb

Dupa care ne apucam de tinichigerie, mai caut o aripa stanga fata... dar nu gasescangry.gif

Link to comment
Share on other sites

O sa arate cel putin la fel de bine !

 

Multumesc de incurajare.

Sper sa ne vedem curand prin zona Cotroceni-Drumul Sariithumbsup.png dimineata cat si searaLMAO.gif

 

N-are ce sa iasa prost.Multa bafta, cat despre aripi e nenorocire.Si eu cat de vreo luna st+dr si nu gasesc decat ruginite.

 

Mersithumbsup.pngam nevoie de bafta sa gasesc o aripa

Link to comment
Share on other sites

Am pe cineva din urziceni cu dezmembrari am

Luat eu odata o bagheta ptr portbagaj,l-am sunat sa-l intreb de aripa stanga fl si a spus ca le-a dat ,dar are pe cineva care are aripa in stare buna,mi-a zis sa iti dau nr ul lui sa il suni daca vrei maine de dimineata si iti gasesti de 10 min aripa buna!

Da-mi p.m daca vrei sa sa-l suni sa iti dau nr ul lui.

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.