Jump to content

taxa bmw e46 318i 99' Euro3 cine a inmatriculat anul asta?sau cn stie cu adevarat cat este?


alex bmw e46 318i

Recommended Posts

Eu momentan sunt in Germania dar in iulie asi vrea sa imi inmatriculez masina in Romania sio sa vin cu ea innapoi fiindca aici ma costa 1500 de euro asigurarea pe an aici!!! nu se merita cine stie cat ar fi taxa si RAR si toate cele? poate a innmatriculat cineva anul acesta si stie exact cat a costat absolut totul pentru a circula? ca sa stiu cum sa ma incadrez cu totul .. mersi !
Link to comment
Share on other sites

mmmm, o sa fii verhaftet si dein träckige Kiste o sa fie ohne Zulassung auf der StraĂe gelassen......dann o s-o cari pe platforma si o sa platesti Strafe, dann wĂźrde ich sagen dass du mit dem Bus musst fahren.....ein echt ScheiĂe.....:sorcerer:

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

da, poti cere reincadrarea in normele de poluare si apoi modificarea CIV...

 

mai intai de asta, ai putea sa scrii aici mai multe detalii (inainte de a merge in RAR si a te lua cu ei de gat):

- cod motor

- cilindreea din CIV,

- puterea motorului in kW,

- viteza maxima km/h

- tip de transmisie ai (manuala/automata)

 

dupa aceste date rezulta codul sistemului catalitic si vedem exact la ce norma de poluare te inscrii... :D

Link to comment
Share on other sites

Eu momentan sunt in Germania dar in iulie asi vrea sa imi inmatriculez masina in Romania sio sa vin cu ea innapoi fiindca aici ma costa 1500 de euro asigurarea pe an aici!!! nu se merita cine stie cat ar fi taxa si RAR si toate cele? poate a innmatriculat cineva anul acesta si stie exact cat a costat absolut totul pentru a circula? ca sa stiu cum sa ma incadrez cu totul .. mersi !

Ti-am incarcat calculatorul timbrului de mediu luat de la ANAF, cu asta poti verifica taxa exacta la orice masina cu conditia sa stii emisiile si ce euro este, aplicatia se poate folosi si fara a fi necesar sa fii conectat la internet.

Download de aici: http://www.fileshare.ro/e30756017

 

EDIT: Pe langa taxa propriuzisa te mai costa ~300e cu tot, tot, tot. (300e +/- ceva)

Edited by Error
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eu am un BMW 320d 136cp din 2000 si nu stiu ce emisii de co2 are,ma puteti ajuta si pe mine cu niste informatii?

Nu o am demult si vreau sa o inscriu,am calculat pe net emisiile si mi-a dat 152 si 156,2 variante,ce ziceti?e vreo una reala?

Masina e euro 3,cel putin asa mi-a zis cel de la care am cumparato.

Edited by Alexandru30
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.