Jump to content

autodeschidere portbagaj bmw e 46 sedan


virgils10

Recommended Posts

Cred ca mai am pe acasa un disc de ambreiaj de la un Peugeot 206. Sper sa fie bune arcurile si sa nu imi dau cu vreun arc in freza cand le scot :pirate:

Sunt sanse sa se potriveasca.

:)) be careful.,avem nevoie de tine ::D

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

Am reusit sa scot arcurile. Intrebarea mea e: cum le bag peste amortizoare ca au capul acela bombat. Arculetele trebuie sa aiba diametrul interior destul de mare incat sa treaca capul amortizoarelor prin ele? Ale mele au diametrul interior de 1,2 cm.
Link to comment
Share on other sites

Am reusit sa scot arcurile. Intrebarea mea e: cum le bag peste amortizoare ca au capul acela bombat. Arculetele trebuie sa aiba diametrul interior destul de mare incat sa treaca capul amortizoarelor prin ele? Ale mele au diametrul interior de 1,2 cm.

Vezi ca acel cap bombat are o clema de metal,o dai jos si desurubezi capul bombat. :D

Sunt sanse sa se invarta cu tot cu telescop,dar tii contra cu un prosop/patent.

Link to comment
Share on other sites

Am reusit pana la urma, am vazut ca se desfileteaza. Am pus arcurile, dar nu se ridica complet. Dupa ce i se termina avantul dat de arcuri, se opreste. Probabil nu sunt f bune amortizoarele. :(

 

PS: O sa mai incerc si cu alt tip de arcuri.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Am reusit pana la urma, am vazut ca se desfileteaza. Am pus arcurile, dar nu se ridica complet. Dupa ce i se termina avantul dat de arcuri, se opreste. Probabil nu sunt f bune amortizoarele. :(

 

PS: O sa mai incerc si cu alt tip de arcuri.

Arcurile sunt bune,amortizoarele trebuiesc schimbate.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
azi am pus arcuri galbene de la un disc de ambreaj de dacie cred ca era 90% deoarece de unde l-am luat mai mult dacii se repara , lucrand la un atelier de folii auto , aveam in garaj un a6 2007 a unui prieten am dat jos telescoapele de 650N le-am pus .. nu ridica cu toate ca la a6 ridica pe langa faptul ca erau prea scurte, o sa comand unele noi ca sunt 70-80 lei ambele pret de achizitie si o sa caut un disc cu arcuri mai mici sau sa se comprime mai mult o sa revin maine cu dimensiunile arcurilor care le-am folosit eu.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

SALUTARE....Acestea sunt datele amortizoarelor de la portbagaj la e 46 ,din ce am gasit eu...

Amortizor portbagaj BMW 3 limuzina (E46)

Tip produs: Amortizor portbagaj

Produs de: FEBI BILSTEIN

Specificatii Amortizor portbagaj:

Lungime [mm]: (mm) = 350;

Forta de ejectare [N]: (N) = 320;

Cursa [mm]: (mm) = 110;

 

Daca ar fi sa le inlocuim cu asa amortizoare ,s-ar deschide pana sus fara arcuri sau sunt prea puternice ?

 

Amortizor portbagaj Renault 19 Ii Chamade STABILUS 016841

Amortizor portbagaj STABILUS 016841

( Cod Produs 016841 )

Forta de ejectare [N]: 690

Lungime [mm]: 310

Cursa [mm]: 89

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Putin offtopic dar tot de deschiderea portbagajului este vorba.

Am schimbat amortizoarele(noi lejfosl...ceva de genul)ca sa pot pune arcuri si autodeschidere etc.

Dar abia se deschide...ridic pana ajunge placuta paralela cu solul abia atunci imping singure.Iar de lasat in jos se lasa imediat.

Stiu ca amortizoarele vechi(inainte sa curga)impingeau de mai jos.

La voi cum este?

La ce putere au astea mi-ar trebui arcuri de reglabila ca sa sara singur in sus...

am filmat sa vedeti cum se deschide mai exact.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.