Jump to content

Next Level Shit 520D LCI


ReSp3cT

Recommended Posts

io zic sa-ti prezinti masina in germania, iti faci un nick jmeker, completezi la profil adresa, studii, ocupatia, etc si pe urma le prezinti masina ta cu paket m si le spui celor invidiosi cu masini standard ca nu au valoare si sunt prea ieftini, bagi un clip de pe youtube cu tine si salam la un chef cu tovarasii, poze la club cu sticlele de whisky si 3 balerine nu?!

 

credeam ca ti-ai luat masina din placere si pentru ca-ti permiti o aroganta...., nu pentru ca vrei sa te invidieze lumea, sunt oameni cu foarte multi bani care nu-si iau masini scumpe tocmai ca sa nu atraga atentia si energii negative cum de altfel sunt si colegi pe acest forum care desi au bari de plastic standard ti-ar fi dat un ajutor in cazul in care aveai nevoie, dar ma rog tu consideri ca lumea este geloasa pe tine, ai nevoie de dusmani imaginari, duci lipsa de ocupatie sau cine stie ce, este mania ta

 

masina este frumoasa au spus si colegii, ce vroiam sa te intreb este daca macar ai full casco la ea?

si sa stii ca sunt multi cu bari standard si gume noi si stii de ce? pentru ca ne pisam pe ele, ne-am luat bmw sa ne dam cu el, si sa tina la tavaleala in depasiri si la franare, 365 zile pe an, daca tu consideri ca daca ai eleroane si pachet m o sa fii un sofer mai valoros iti urez succes si asfalt curat thumbsup.png

 

Nu stiu ce ai inteles u de pe aici dar se pare ca nimic...nu am nevoie nici de dusmani imaginari nici de nimic pur si simplu m-am disperat cand am vazut atata rautate si plm....nu sunt nici arogant nici nimic dar uni chiar ma dispera la culme cu unele posturi....frate nu am incercat sa ma laud cu nimic sau ceva pur si simplu am pus niste poze cu ce upgrade am facut la masina...si toti aaa ca urat aaa ca plm ca plm....numai lucruri urate, mistouri...

 

PS : Cum u te pisi pe anvelope sh... eu ma pis pe cele noi dc sa investesc 30-40 mil pe niste cauciucuri pt o vara dupa sa le dau cu 10 mil..am mai zis si numai repet chiar nu vad logica dar uni de pe aici sunt chiar incuiati la minte frate sau au bani asa de aruncat pe fereastra....mai bn merg cu o masina frumos aranjata cu viteza legala decat cu una desculta sa o rup...nu imi place viteza...

  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Boaska, tu de ce vinzi kit ambreiaj si volant sh? Ce om sanatos la cap isi pune pe masina ambreiaj sh? Ca vad ca te afecteaza atat de tare un set de anvelope sh, dar nu te deranjeaza sa vinzi niste piese (poate mult mai importante decat anvelopele) pentru a fi puse pe masina. Banuiesc ca nu le vinzi ca obiecte decorative.. Daca esti asa tare, arunca fratie saraciile alea la gunoi sau mergi cu ele la fiare vechi, nu le vinde ca sa se bucure vreun mandru posesor de Bmw ca si-a schimbat ambreiajul cu 250lei.

Inainte sa te iei de altul, uita-te la tine! Nu te mai da zmeu aiurea, ramai modest ca e o calitate rara.

 

vand doar un kit ambreiaj sh, volanta era cadou am si specificat ca este uzata daca vrea cineva sa le cumpere sau nu putin imi pasa, de fapt o sa inchid anuntul ca sa fii impacat

 

ce te deranjeaza la mine?

  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Dar de ce tine? Cand te trezesti intr-o depasire ca tu accelerezi, dar nu creste decat turatia..macar e ok ca ai anvelope noi si franezi bine :rolleyes:

Boaska, nu trebuie sa fiu eu impacat, trebuie sa fii tu impacat. Tu ai pune ambreiaj/volant sh pe masina ta?

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

in germania daca iti prezinti masina si nu ii faci nici un upgrade in ceva timp o sa iti fie sters postu....daia e forum bmw....10% din popularia romaniei cred ca are bmw standard...ce`ar fi sa faca toti posturi ? :- bleah

ca cumperi 2 carpe 4 anvelope si faci revizia la masina care astea toata lumea le face....e necesar si normal... un forum este pentru cei pasionati care posesori noi de bmw intra sa isi faca ideei despre una despre alta....dar ei din ce sa isi faca.... dintr`o masina standard cum o au si ei... ? :- :logik:

 

PS : in fine fiecare intelege cum vrea forumul...! :drinks:

 

Dar de ce tine? Cand te trezesti intr-o depasire ca tu accelerezi, dar nu creste decat turatia..macar e ok ca ai anvelope noi si franezi bine :rolleyes:

:thumbsup:

Ei vad doar pe cei din jur...

Link to comment
Share on other sites

ambreiajul, placa si rulmentul sunt in stare buna, aproape ca pot garanta pentru ele, la fel ca si alternatorul, pompa de injectie luata de la sasha, debitmetrul, senzorii aia , sunt piese in stare buna, dar daca consideri ca sunt teapa am cerut sa inchida anuntul, esti multumit?

 

depinde de imprejurari, daca aveam nevoie de ceva pe termen scurt cu care sa ma misc local fara costuri ridicate, da puneam discul ala si placa fara remuscari

  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

iar despre benzile de fixare ale eleroanelor,trebuia sa folosesti banda adeziva de hartie.

 

a pus mastic.. sa se ia cu tot cu vopsea cand o sa traga cineva de ele :)

 

masina este/era foarte frumoasa asa cum era , nu mai este nevoie de altceva

Respect de ce crezi ca nu mai ai masina "desculta" cu 2 plastice in plus ?! :) pachetul M arata foarte bine si fara ele.. si sunt destule e60 fara pachet M

Edited by Krebs
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

a pus mastic.. sa se ia cu tot cu vopsea cand o sa traga cineva de ele :)

 

masina este/era foarte frumoasa asa cum era , nu mai este nevoie de altceva

Respect de ce crezi ca nu mai ai masina "desculta" cu 2 plastice in plus ?! :) pachetul M arata foarte bine si fara ele.. si sunt destule e60 fara pachet M

El zicea de scotch-ul cu care a lipit eleronul de portbagaj si luneta. Trebuia de hartie . Ce a pus el il scoate cu vopsea cu tot

Link to comment
Share on other sites

Si eu l-am lipit pe al meu cu mastic de parbriz,cu toate ca era prevazut cu banda dublu adezina 3M,daca e sa traga cineva de el macar sa il rupa sa nu se poata folosi de el,fiind carbon cred ca cedeaza usor si in plus este asigurat,daca Doamne Fereste..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Si eu l-am lipit pe al meu cu mastic de parbriz,cu toate ca era prevazut cu banda dublu adezina 3M,daca e sa traga cineva de el macar sa il rupa sa nu se poata folosi de el,fiind carbon cred ca cedeaza usor si in plus este asigurat,daca Doamne Fereste..

ce sa mai traga ca e blana..:))

daca vreau sa le mai dau jos pe viitor...nuj cum am sa fac :console:

Link to comment
Share on other sites

ce sa mai traga ca e blana..:))

daca vreau sa le mai dau jos pe viitor...nuj cum am sa fac :console:

Se da jos foarte usor : cu sarma otelita,foarte subtire,folosita in constructii,o iei de la un capat si termini la celalalt !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.