Jump to content

Next Level Shit 520D LCI


ReSp3cT

Recommended Posts

Cand era vorba de "CATERINCA(free chat)" erati toti la gramada aici la +1...+1..+1, acum cand omul are nevoie de niste sfaturi, impresii, pareri unu nu mai raspundeti ca nu stiti de capul vostru, majoritatea sunteti posesori de BMW doar ca sa va puneti numere preferentiale cu BMW, daca se poate si cu 01 in fata si ati inteles destul de bine ce am vrut sa spun! Edited by JoinT_Pit
  • Like 6
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

de ce nu o duci la Motor AG si gata, ai rezolvat-o, e in orasul tau, ii poti monitoriza mai usor, etc.... Sau la orice alta reprezentanta BMW, daca asta vrei, altfel e plin de service-uri care mai de care :).

Pai sa desfintat motor ag acum cateva luni :(

Asa service sunt o gramada dar ma intereseaza si de calitate sa faca treaba buna nu sa imi blestem zilele dupa ce o iau de acolo...

 

Daca e pe RCA trebuie s-a vezi ce servisuri agreate are asiguratorul.

Am sunat la bavaria baneasa si mhs motors si ei lucreaza cu tiriac.

Link to comment
Share on other sites

s-a desfiintat parca in calitate de dealer BMW, insa am vazut ca ei inca exista si probabil ca si service o pot face, oricum banuiesc ca au aceeasi oameni ca si inainte. Ai sunat sa intrebi la ei?

Nu am sunat...o sa ma duc maine de dim pana acolo ca in week au avut inchis sa vad.Ar fi bine sa mai aiba service si sa o pot face acolo.

Oircum o sa stau numai pe capu lor oriunde as face masina.

Am mai auzit ca acum la orice service sa dat lege sa fie un geam pe unde sa te uiti sa vezi ce iti face la masina sau niste televizioare... ?

Link to comment
Share on other sites

Cand faci constatarea ai mare grija la praguri si stalpul B,daca le ai indoite e nasol. Daca zici ca ai janta sparta e bine sa verifici atent si bratele/puntea.

O sa ma duc de dimineata la asigurari sa fac dosarul si sa o vada un constatator de al lor.Dupa trb sa ma duc la un service sa imi faca ei o verificare amanuntita la tot si sa scoata un deviz nu ?

Masina din ce se vede are asa de schimbat pe partea stanga aripa fata, usi, prag iar pe partea dreapta usa spate, aripa spate si nu stiu sigur pragul. Iar la roata cred ca este bratul rupt.

Link to comment
Share on other sites

Eu cand am avut asigurare am lucrat cu Eurotehno Group reprezentanta VW Audi.Chiar i-l cunosc pe seful de la tinichigerie.

Nu am avut ce sa le reprosez lucrat ca la carte fara mizerie si alte prostii si numai cu piese originale.

Acolo am duso si eu...cat timp a durat la tine pana a fost gata ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Colegu, imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat. Am ajuns si eu la fata locului cam in 10 de minute, avand in vedere ca suntem din acelasi,cartier si din intamplare ti-am vazut masina. Pacat, se vedea ca e ingrijita. Sper sa o rezolvi cat mai repede, si toate cele bune. Edited by bmwfan4ever
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sper sa reusesti sa o repari cat mai repede posibil.

Eu la fiecare dauna care am avut-o am dus-o la Prestige service. De fiecare data mi-a placut cum au reparat masina si cum au vopsit-o. Lucreaza destul de repede si cu piese bmw, chiar daca in configuratia masinii nu am avut bara ///M paket, mi-au pus ///M paket pt ca asa aveam pe masina. La BMW am

Impresia ca iti pun doar piesele care sunt pe vin-ul masinii.

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sper sa reusesti sa o repari cat mai repede posibil.

Eu la fiecare dauna care am avut-o am dus-o la Prestige service. De fiecare data mi-a placut cum au reparat masina si cum au vopsit-o. Lucreaza destul de repede si cu piese bmw, chiar daca in configuratia masinii nu am avut bara ///M paket, mi-au pus ///M paket pt ca asa aveam pe masina. La BMW am

Impresia ca iti pun doar piesele care sunt pe vin-ul masinii.

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

La mine e bine ca masina a avut pachet de fabrica si apare pe vin.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.