Jump to content

BMW 320dA E90 - JOY


chitsro

Recommended Posts

E luata de pe aliexpress (dai un search dupa dvr e60).

Cele de e60 au mufa obd (eu am mai atasat o mufa obd la cea existenta a masinii ca sa nu stau cu usita aia deschisa tot timpul, doar la cele 5 contacte pe care le foloseste). Nu o poti conecta direct la siguranta...in mufa are o sursa de tensiune, un montaj electronic care "adoarme" camera dupa 1min de la oprirea motorului etc. Din cate am vazut, cele de e90 se conecteaza la instalatia din plafoniera fata, au un adaptor, deci e si mai simplu).

In rest...e fullhd, o folosesc cu o aplicatie de pe ios pentru configurari. Oricum, nu scot inregistrarile...o las sa inregistreze in caz de "ceva"...i-am pus un card sd de 32gb...

Link to comment
Share on other sites

@254200 km

 

Revizia(toate filtrele mahle) + ulei Lm 5w30

-schimbat senzor frana(era ciupit)

-verificare articulatii( totul ok)

 

aa2013120b5633de06915267e4da4cb8.jpg33d874cdc73b17dcf46333cb5ef620d7.jpgd6d65ef7d22984b978cedf5e581c0fae.jpg

 

As vrea sa trec la F30 sau f10 deci masina va iesi la vanzare in curand, daca e cineva interesat sa-mi dea pm.

Edited by chitsro
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Eram aproape sa vand masina weekenndul trecut, m-am inteles cu o suma cu cineva iar a doua zi mai scazut ~170euro din suma pe motiv ca a crescut euro si el nu vrea sa piarda la curs :)) si ca de fapt ala e pretul correct fata de piata . (voiam banii in euro) Asta dupa ce mi-am pierdut cateva ore cu el, a testat masina si I-am arata toate facturile de cand e lamine :).. Poate daca zicea de la inceput suma respective mai ma gandeam..

 

Nu ma grabesc s-o dau, asa ca probabil ca o sa mai raman cu ea cel putin un an..mai scade si pretul la f30 LCI pana atunci :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca te suna (eu cred ca o sa revina cu telefon) sa-i spui ca o dai cu 150-200 euro mai mult decat i-ai spus initial, genul asta de oameni retarzi trebuie sa-si cumpere o masina la care sa-i pice ceva scump, pe "sistemul" asa masina, asa om.

Ma enervai eu acuma pe dobitocul respectiv doar din ce ai scris aici:))

Edited by WIN60
  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

hai ma dracu...voi ati mai vandut in viata voastra masini?

daca ti-a oferit un pret bun, care oricum era maricel fata de ce dicteaza piata si pe tine nu te-a lasat inima sa scazi un rahat de 170 de euro, o sa vezi ca vei pierde mai mult la vanzarea ei pe viitor....o masina, cu cat se vinde mai greu cu atat scazi mai mult la pret....

 

sincer, nu stiu pretul, dar daca a fost in jur de 8500 de euro....trebuia sa zboare fara sa stai pe ganduri.

 

tu calculezi ce bani ti-a mancat masina pentru intretinere, ceea ce e total gresit.

  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

@ 256 k km-Weekendul asta am facut un drum la munte, nu cred ca se va vinde prea curand... nu sunt dispus s-o las sub 8000 euro asa ca mai ramane la mine :) . f30 va trebui sa mai astepte...

 

Cred ca luna asta voi pune rotile de vara, deja mi s-a luat cu rotile astea mici, sunt urate rau :))

 

bbc696bdf4f9f192cd57995d90fc6d83.jpg

Edited by chitsro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Si am ajuns la sfarsitul acestui topic, intre timp e90-ul s-a transformat in F30 :frantics: . Masina a ajuns la un tip pasionat in Galati, sper sa se bucure de ea.. in mod sigur imi va lipsi. Au fost 4 ani frumosi in care am invatat foarte multe despre motoare si masini, am intalnit oameni pasionati dar si multi mecanici foarte buni, nu m-a lasat niciodata in drum dar nici eu un m-am zgarcit la intretinere.

 

Se poate inchide! :bye:

 

Before.jpg

 

after.jpg

 

before390.jpg

 

Whats_App_Image_2018-04-02_at_11.24.57.jpg

 

Whats_App_Image_2018-04-02_at_11.23.512.jpg

Edited by chitsro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.