Jump to content

Masina mea cea albĂŁ


Rcc-67

Recommended Posts

De unde ati achizitionat diffuserul din plastic abs?Ce pret?Multumesc!

De pe ebay.de Acesta este link-ul (sper sĂŁ nu fie consideratĂŁ reclamĂŁ) http://www.ebay.de/itm/250879256030

ÂŞtiu cĂŁ e mai politicos sĂŁ folosim persoana a III-a dar cred cĂŁ ne putem apela Âşi dupĂŁ nick name sau nume. Al meu este Cristian.

Link to comment
Share on other sites

Radu, imi pare bine :drinks:

Multumesc frumos pt link!

Evacuarea cum te ai gandit sa o faci, decupezi din locul destinat rotii de rezerva sau pur si simplu prelungire de pe partea stanga?

O sa fac 2 trasee pe langa roata de rezerva.

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Adica din traseul dublu ce vine din motor o sa te bifurci cu cate o teava pe ambele parti ale masinii, din ce zona o sa vina aceasta bifurcatie, o sa montezi si pe partea dreapta toba, daca da, aceasta cum o sa fie bozitionata, cumva in dreptul locului destinat bateriei?Daca sunt indecet in intrebari scuze dar sunt curios care este proiectul, ma gandeam ca o sa fie ceva special si nu improvizatiile vazute in alte parti aici tinand cont de modul in care lucrezi la masina...
Link to comment
Share on other sites

La mine, cred că şi la tine e la fel, din toba intermediară pleacă 2 trasee paralele până în toba finală. Eu voi muta, practic unul din cele 2 trasee prin partea dreaptă, în aşa fel încât în final să existe 2 trasee, în imagine, faţă de suportul roţii de rezervă. Cele 2 trasee se vor termina cu 2 tips-uri duble. Sper ca în final sistemul să arate ca în poza de mai jos, poză cu care m-a ajutat Kenbobo.

 

http://thumbnails110.imagebam.com/36692/1ce84b366915898.jpg

 

P.S. Are exact jante cum am eu pe maşină!

Edited by Rcc-67
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mi-am demontat difuzorul spate și am încercat să-l montez pe acesta nou, dar trebuie făcute câteva modificări care vizează nervurile de pe mijlocul bării spate. Acestea susțineau difuzorul original dar în condițiile actuale trebuiesc tăiate, și adaptat un alt sistem pe prindere a noului difuzor în zona centrală.

Lăsăm pe o zi mai călduroasă. :frantics:

Edited by Rcc-67
Link to comment
Share on other sites

cand te apuci de treaba, ma poti suna inainte sau imi poti scrie, ca si eu am pus evacuare de asta si ai 2 optiuni cum sa o aranjezi, ce forma sa ii dai, etc...

Ar fi super, cu siguranÞã te voi contacta, sãptãmâna viitoare aleg tipsurile.

Link to comment
Share on other sites

Difuzorul se aflã la Cluj, unde sãptãmâna viitoare, Kenbobo si bãiatul meu, Tudor, vor alege tipurile. Vreau sã fie mari dar sã rãmânã cca. 8mm intre ele si difuzor. Apoi urmeazã sa modific putin bara spate ca sa se potriveascã noul difuzor. Edited by Rcc-67
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mie faptul cĂŁ am muncit la mașina lui Kenbobo mi-a relevat un aspect negativ la mașina mea pe care doar ĂŽl bĂŁnuiam și anume farurile mele care ĂŽn comparație cu a lui Kenbobob sun ca și niște lumânĂŁri antice. Nici tu cut-off corect, nici tu luminĂŁ suficientĂŁ. Și eu ziceam cĂŁ eu sunt chior, din cauza vârstei!

Dar când trecem la quad xenon le rezolvĂŁm. Alți bani, altĂŁ distracție.

VĂŁ urez la toți multĂŁ sĂŁnĂŁtate și sĂŁrbĂŁtori fericite!

Link to comment
Share on other sites

Mie faptul cĂŁ am muncit la mașina lui Kenbobo mi-a relevat un aspect negativ la mașina mea pe care doar ĂŽl bĂŁnuiam și anume farurile mele care ĂŽn comparație cu a lui Kenbobob sun ca și niște lumânĂŁri antice. Nici tu cut-off corect, nici tu luminĂŁ suficientĂŁ. Și eu ziceam cĂŁ eu sunt chior, din cauza vârstei!

Dar când trecem la quad xenon le rezolvĂŁm. Alți bani, altĂŁ distracție.

VĂŁ urez la toți multĂŁ sĂŁnĂŁtate și sĂŁrbĂŁtori fericite!

lasa ca vin toate haha... macar ai motoru ala minunat.... ai mai upgradat ceva la motor?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cu interiorul cred cĂŁ am terminat, mai rĂŁmâne doar sĂŁ gĂŁsesc 2 scaune fațĂŁ cu ĂŽncĂŁlzire ĂŽn configurația alcantara+textil (model laser stoffe) cred cĂŁ-i zice.

Am zis ieri sĂŁ-i arĂŁt și iei un pic de zĂŁpadĂŁ, cĂŁ alta numai vede. :frantics:

 

http://thumbnails111.imagebam.com/37915/ed55a8379142040.jpg http://thumbnails112.imagebam.com/37915/d9f838379142052.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.