Jump to content

E91 318dA 2011


Andrei_VUV

Recommended Posts

Multumesc. Pielea e un pic mai inchisa decat in pozele din DE.

Totusi nu pricep cum la 163k km masina arata asa bine atat la interior cat si exterior. :)

Ce-i drept e si destul de noua. La 6 luni facea schimbul de ulei ( cam 70k pe an). Pretul cu tot inclusiv transport pe tir a fost 13500 euro. Luata prin firma, altfel ma costa minim 15000, masina fiind 14300 brut.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai am vrut cat mai deschisa culoarea dupa experienta nasoala cu negru.

Ce am observat la motor sub capac, are un capitonaj pt izolatie ca un burete gros si nu se vad capetele de la bujii. Probabil asa e la LCI.

In cotiera are conector pt telefon Blackberry. Iar cu combox-ul sa vad care e treaba si cum se activeaza internetul...daca o fi sa am nevoie.

Jantele mi-au placut din prima. Anvelopele sunt Dunlop 225/45 R17 aproape noi....si ca an si uzura. DOT 48/12 . Inseamna ultima saptamana din 2012 fabricatie.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

..

Ce am observat la motor sub capac, are un capitonaj pt izolatie ca un burete gros si nu se vad capetele de la bujii. Probabil asa e la LCI.

...

 

Superba masina, felicitari! Sunt sigur ca e o masina cinstita cu care nu vei avea probleme de nici o culoare.

In legatura cu buretele de care spui, este de fapt lipit de capac si realizeaza izolatia fonica, insa uneori se dezlipeste si ramane pe motor.

Edited by Cristi_S
Link to comment
Share on other sites

Nu stiam treaba cu buretele. Oricum parca se simte altfel motorul inauntru asa la prima impresie.

Asta e parcul din Bielefeld http://home.mobile.de/CLOPPENBURG-GMBH-BIELEFELD#ses . Au masini frumoase,unele mai scumpe..dar per total e un dealer serios.

Legat de cutie, se vede ca masina a mers in general pe autobahn. In oras nu prea ii place in D la turatii mai joase dar in cateva zile s-a mai 'reglat'. Pe S in schimb se simte mult mai bine chiar daca e mai brutala si schimba destul de sus :)

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

 

Totusi nu pricep cum la 163k km masina arata asa bine atat la interior cat si exterior. :)

 

 

km lor nu-s egali cu km nostri. a mea la 60k mersi in tara arata mult mai rau decat asta si incerc s-o protejez cat pot, dar e inutil in bucuresti. place cretei?

Link to comment
Share on other sites

Ma da de ce nu ai luat 320d ? Tot la 318d tragi

Am vrut automata si cu dotarile astea. 320d gasisem si mai ieftin chiar la Autohus si motorul de 184cp dar era mai chioara plus km mai multi. Si din ce am inteles masinile de la Autohus arata ceva mai nasol ca intretinere. Asta mi-a zis cineva care a adus de acolo bmw-uri si alte marci.

Culmea e ca am si cativa prieteni care ar vrea s-o cumpere dar n-o dau. Ar fi pacat. :)

Edited by Andrei_VUV
  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Totusi nu pricep cum la 163k km masina arata asa bine atat la interior cat si exterior. :)

 

Prespun ca cei 163k sunt reali + masina premium si intretinuta = se explica :)

(daca ar fi avut 300k reali si 120k pe bord, se vede oricat de premium si intretinuta ar fi)

 

Trapa panoramica face toti banii la un touring, de ceva timp imi caut si eu ceva asemanator.

 

Sa o conduci sanatos si cu trapa deshisa cat mai mult :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.