Jump to content

Jante usoare pe 18" ?


CautRezolvari

Recommended Posts

Mie imi plac rc 300, de aia mi le-am si luat...

In pozele tale, lipsesc capacele care se infileteaza si ascund prezoanele

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Da stiu ca lipsesc,dar fara capacele BBS seamana mai mult cu cele de pe CSL.

Pune si tu cateva poze sa ne clatim si noi ochii,ce latime ai la ele fata-spate,ce greutate au fata-spate,ET-ul este diferit fata de ce aveai tu,daca da cu cat,vin la fata cu aripa sau mai iesite?Dezvolta putin :popcorn:

Edited by CautRezolvari
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

depinde de ce buget ai.

Stabileste un buget si apoi abia poti alege modelu ( noi/vechi etc.)

Sunt enorm de multe roti care dau bine pe e46.

Daca vrei ceva de calitate in stare perfecta pregateste minim 1 mie de eur.

 

Pana atunci sunt doar discutii fara sens. :drinks:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu am mai urmarit topicul, o sa revin cu poze cand pun jantele pe masina la sfarsitul lunii daca scapam de zapada

Ca si greutate au 8kg/buc - undeva la 17-18kg echipate si toate 4 sunt et 13 8.5j

Pentru fitment cred ca o sa pun distantiere de 15mm spate si 10mm fata

 

Anterior aveam jante cu et37 8j si distantiere de 20mm spate si nimic fata

 

Uite aici cum vin jantele click

Edited by sm3agol
Link to comment
Share on other sites

depinde de ce buget ai.

Stabileste un buget si apoi abia poti alege modelu ( noi/vechi etc.)

Sunt enorm de multe roti care dau bine pe e46.

Daca vrei ceva de calitate in stare perfecta pregateste minim 1 mie de eur.

 

Pana atunci sunt doar discutii fara sens. :drinks:

 

Bugetul este pregatit,maxim 2 miare.Noi vechi nu conteaza sa fie calitate,sa dea bine pe masina si sa fie usoare (macar 10kg/janta).Cer prea multe la 2 mii? :)) Cred ca da...

 

Nu am mai urmarit topicul, o sa revin cu poze cand pun jantele pe masina la sfarsitul lunii daca scapam de zapada

Ca si greutate au 8kg/buc - undeva la 17-18kg echipate si toate 4 sunt et 13 8.5j

Pentru fitment cred ca o sa pun distantiere de 15mm spate si 10mm fata

 

Anterior aveam jante cu et37 8j si distantiere de 20mm spate si nimic fata

 

Uite aici cum vin jantele click

 

Dragute jantele dar nu vreau sa aiba acelasi ET fata si spate pentru ca arata precum un tanculet...

Edited by CautRezolvari
Link to comment
Share on other sites

Din ce vad ca scrie in titlul omul cauta in principiu sa fie usoare dupa sa arate bine, oricum APEX sunt niste jante frumoase si au cam 10kg o janta.

 

Nu va mai uitati la BBS pentru ca sunt niste jante grele...24 kg cu tot cu cauciuc pe ea pe 19, credeti ca scade mult greutatea sub 20 la un set pe 18?

 

Din cate stiu eu BBS LM sunt cam singurele care sunt usoare de la ei oricum mai rar originale pe la noi pe masini deci nu prea ai pe cine sa intrebi si majoritatea sunt pe Audi in tara..

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Din ce vad ca scrie in titlul omul cauta in principiu sa fie usoare dupa sa arate bine, oricum APEX sunt niste jante frumoase si au cam 10kg o janta.

 

Nu va mai uitati la BBS pentru ca sunt niste jante grele...24 kg cu tot cu cauciuc pe ea pe 19, credeti ca scade mult greutatea sub 20 la un set pe 18?

 

Din cate stiu eu BBS LM sunt cam singurele care sunt usoare de la ei oricum mai rar originale pe la noi pe masini deci nu prea ai pe cine sa intrebi si majoritatea sunt pe Audi in tara..

 

APEX ARC-8 = BBS RC300 atat la aspect cat si la greutate,probabil nu ca si rezistenta sau calitate...

Multumesc pentru model dar tot nu am iesit din ce modele stiam pana acum.

Edited by CautRezolvari
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.