Jump to content

umflat aripi


ale20

Recommended Posts

nu cred ca exista aparat special de umflat aripi ca nu le umfla ca pe baloane..

evazarile astea la aripi se fac dupa un tipar care poate fii construit si pe loc dar se fac la un atelier specializat si conteaza ca cine ti le face sa aiba experienta.. daca nu, salut aripi...

oricum la aripi e mult de munca si nu stiu daca cineva din romania se baga la asa ceva mai ales ca si experienta nu cred ca au prea multa.. una e sa faci aripi evazate la dacie si alta la masini mai pretentioase..

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca cineva din romania se baga la asa ceva mai ales ca si experienta nu cred ca au prea multa.. una e sa faci aripi evazate la dacie si alta la masini mai pretentioase..

208636[/snapback]

 

mai sunt si "de care" stiu crede ma trebe doar sa cauti

Link to comment
Share on other sites

Nu te supara pe mine , dar pe E46 coupe merg roti pe 18 foarte bine chiar , pe 19 s-ar putea sa nu fie indicat.....pentru articulatie , nu pentru altceva ! La ce ai nevoie de aripi umflate ? Oricum rotile nu iti incap mai mari de 19-20 fiindca ating !
Link to comment
Share on other sites

Eu cand vad titluri din astea primele lucruri care imi trec prin cap legat de cel ce publica sunt:

-cati ani ai?

-ai masina? foto ceva?

-eventual talon.

Nu poti sa apreciezi o masina originala decat in momentul in care nu mai e sau in momentul in care ai luat o masina ce e atat de modificata incat cel ce lucreaza la ea sa ii dea de cap incepe si vorbeste de unul singur prin atelier.

Mai gandeste inca o data ce vrei...chiar de zece ori.

Un E46 neevazat cu roti din care trebuie pe 17 poate sa arate de sa inlemnesti!

Link to comment
Share on other sites

VA MULTUMESC PT SFATURI!VREAU SA-I PUN ROTI DE CSL PT CA AM BARA DE CSL...DACA O SA-I PUN PE SPATE 245/40/18 CRED CA O SA ATINGA...NU SUNT SIGUR...AM AVUT PE 17 SI NU AU ATINS.NU AM VRUT SA-MI FACA ARIPILE CU FIBRA SAU ALTE PROSTI.....

208975[/snapback]

 

 

dimensiunea standard la jante pe 18 la tine e 255/35/18 spate. ce zici tu acolo e pt seria 5.

 

 

eu am pe spate 235/35/19 si e la fix, acu conteaza si ET`ul jante si J`ul.

Edited by Calin325
Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...
  • 3 weeks later...

Sa tineti mare cont de ET, e un factor care multi nu il iau in considerare(inclusiv de mine) si dupa te trezesti cu o pereche de jante superbe style 32 de pe 7er E38, cu un ET-u trantit de 20 si 22, care iti rupe aripile. Si totusi am pus ce imi scrie in talon, 225/40/18.

Mentionez ca si eu, precum initiatorul topicului, am un e46 320CD (coupe) din 2004.

Acum stau cu ele pe masina incercand sa gasesc metode sa nu le dau.

Poza cu jantele pe masina.

https://drive.google.com/file/d/0BwCO4L4GQnxHeGVDTkRfUFF0bk0/view?usp=sharing

Edited by CosminCozo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.