Jump to content

Software E60


aphedrone

Recommended Posts

Am incercat eu chestia aia cu click stg-dr, dar nu poti afla versiunea de Progman pe care o ai, ci doar versiunile softurilor instalate in i-drive ( TV, Navigatie, iPod controller, MP3 player, CDPlayer etc).

 

 

sa sti ca nu am version controle acolo;dar mi-a zis cineva altceva si am incercat si asa....pe ala de resetat kmti apasat si pui contact(*ca si cand resetezi service)si iti apar tot felul la fiecare apasare de buton acolo intre ceasuri in bord,iar la un momendat asta care cred eu ca ar putea fi versiunea de soft....... 01.06

SW

49.50.02

voi ce ziceti?se poate sa fie asta?

nu m-as stresa dar merg saptamana viitoare in ungaria la debrecen ptr update sa imi mearga sprancenele si mp 3 si vreau sa fiu sigur ca imi fac aia update

daca mai aflati ceva va rog sa ma anuntati

mersi

Link to comment
Share on other sites

Am incercat eu chestia aia cu click stg-dr, dar nu poti afla versiunea de Progman pe care o ai, ci doar versiunile softurilor instalate in i-drive ( TV, Navigatie, iPod controller, MP3 player, CDPlayer etc).

Aparent depinde de soft. Eu nici nu am sectiunile TV, iPod si MP3.

 

Iar legat de versiune, nu am zis ca scrie "CIP xx.xx" si intamplator chiar scrie o data si un numar. In cazul meu ceva de prin 2004. Acum fiecare poate creada ca e versiunea de soft, sau "nu e versiunea, dar nu stiu ce e". Sunt la fel de substantiale ambele afirmatii.

Link to comment
Share on other sites

pe ala de resetat kmti apasat si pui contact(*ca si cand resetezi service)si iti apar tot felul la fiecare apasare de buton acolo intre ceasuri in bord,iar la un momendat asta care cred eu ca ar putea fi versiunea de soft....... 01.06

SW

49.50.02

voi ce ziceti?se poate sa fie asta?

nu m-as stresa dar merg saptamana viitoare in ungaria la debrecen ptr update sa imi mearga sprancenele si mp 3 si vreau sa fiu sigur ca imi fac aia update

daca mai aflati ceva va rog sa ma anuntati

mersi

 

Nu are sens sa te stresezi degeaba, fa update-ul si gata.Din bord nu poti afla versiunea, cel putin dupa cate stiu eu.

Daca ai vreo indoiala cere copie dupa update desi nu cred ca te pacaleste nimeni.

Link to comment
Share on other sites

.

 

am facut update in ungaria,ii foarte ok

s-a schimbat meniu,culori tot,foarte frumoa.....imi merg acuma si sprancenele ptr ca nu mi-au mers..mi-au schimbat si lb de vorbire in engleza

au zis ca merge si mp3 dar cand am ajuns acasa am constatat ca nu merge,stie cineva ce sa fac?si pe ce?dvd sau cd?unde bag cd audio trebuie sau unde bag dvd navigatie?

 

multumesc

 

au acolo interfata ptr Ipod originala la care functioneaza comenzile originale la 90 eur ptr cei interesati

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca totusi se poate afla ce Progman aveti instalat pe masinuta:

 

1. Push down i-Drive knob for approx 8 sec

2. Turn right 3 clicks

3. Turn left 3 clicks

4. Turn right 1 click

5. Turn left 1 click

6. Turn right 1 click

7. Push down i-Drive knob

 

To get your CIP code (may be slight variations on the below):

 

1. Go to menu 'Versionkontrolle'

2. Scroll to the very bottom and you should something similiar to "I-05-09-510_050509", where "05-09-510" corresponds to one of the below:

 

CIP 20.00.00 (Target data Status E060-05-12-500).

 

CIP 19.02.03 (Target data Status E060-05-09-535).

 

CIP 19.02.00 (Target data Status E060-05-09-530).

 

CIP 19.01.00 (Target data Status E060-05-09-530).

 

CIP 19.00 (Target data Status E060-05-09-510).

 

CIP 18.00.01 (Target data Status E060-05-06-510).

 

CIP 18.00 (Target data Status E060-05-06-510).

 

CIP 17.01 (Target data Status E060-05-06-500).

 

CIP 17.0 (Target data Status E060-05-03-520).

 

CIP 16.1 (Target data Status E060-05-03-520).

 

CIP 16.0 (Target data Status E060-04-09-555).

post-6002-1204086442_thumb.jpg

Edited by tiberiuenache
Link to comment
Share on other sites

Se pare ca totusi se poate afla ce Progman aveti instalat pe masinuta:

 

1. Push down i-Drive knob for approx 8 sec

2. Turn right 3 clicks

3. Turn left 3 clicks

4. Turn right 1 click

5. Turn left 1 click

6. Turn right 1 click

7. Push down i-Drive knob

 

To get your CIP code (may be slight variations on the below):

 

1. Go to menu 'Versionkontrolle'

 

 

aici am ajuns dar mie nu imi scrie 'Versionkontrolle' deci nu stiu unde sa ma uit :blink:

Link to comment
Share on other sites

Unii zic ca se poate altii ca nu se poate...cand oi ajunge acasa am sa incerc sa gasesc un cod asemanator. Dar eu unul ma voi duce la Ab sa fac un upgrade si sa imi activeze mp3-ul si atunci voi sti sigur ce versiune am.

 

 

eu am facut uprade saptamana trecuta in ungaria si tot nu merge mp3 :blink:

 

de ce oare???????

Link to comment
Share on other sites

El se refera ca si cei care i-au facut update-ul i-au spus ca acum o sa ii mearga mp3-urile. Deci daca ar fi si ceva de dat enable, probabil au dat. Deci probabil nu l-a scris bine, sau mediul de stocare nu e agreat de unitate (empiric vorbind, unele marci de blank-uri nu sunt citite de unitate, altele sunt citite greu, altele sunt ok).
Link to comment
Share on other sites

Deci trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

- Sa aibe Radio Pro (in general cele echipate cu Navigatie Bus sau Pro au radio Pro)

- Sa aibe Progman cel putin varianta 20. in sus

- Sa aibe activata functia MP3

- CD-urile sa fie scrise astfel: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...st&p=373694

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Am fost la AB, am schimbat CCC modulul, si mi-au instalat software-ul. Din pacate nici acum nu merg mp3uri, care sa fie problema? Am incerca sa verific versiunea de soft dar nu merge combinatia de mai sus. Sa ma duc iar la AB doar pt update mp3?
Link to comment
Share on other sites

ok am folosit combinatia de mai sus si am ajuns la I-06-03-510_051122 asta insemnand ca am versiunea 21.00.00 instalata pe masina. MP3 retorfit a aparut pe 20.00.00. asta inseamna ca imi va citi MP3? si eu nici nu am stiut pana acum ...nu prea imi vine sa cred ... dar merg sa incerc.

 

 

:twoup: merge ... nu pot sa cred ... si nici nu am stiut. ce bine cu forumul asta. mersi baieti !!!

Edited by sos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.