Jump to content

E46 320i


SWEN

Recommended Posts

las-o cu usile si geamurile deschise si o gasesti chiala

acu' fara bascalie, tu vrei sa gasesti pe net ajutor la "cum ciordim o navigatie"?

ĂŽs convins ca nu asta este intentia ta dar, pe net vei gasi cu siguranta ceva ...

cauta la "cum fac upgrade la navi" ... si e plin iutubu :)

 

Sent from my EiFĂśhn using fingers!

Link to comment
Share on other sites

bascalie sau nu, pe mine ma interesa sa aflu daca exista cineva care sa ma poata ajuta cu acel software. Am vazut clipuri pe youtube cu update-ul, este banal. Am descarcat 4 softuri pt navigatie mk3 insa nu-l pot scrie pe niciunul dintre ele pe cd/dvd.....aici e marea mea problema.

 

p.s. Nu stiu de unde ai dedus chestia cu ciordeala. Masina mea a avut monitor mic de navigatie (4:3) si am cumparat unul mare(16:9). Ideea era ca interfata de la navigatia mica, a ramas pe navigatia mare, asa cum a precizat si un coleg in posturile precedente. De asemenea, am incercat sa fac totul pas cu pas, asa cum "ne invata" tipul cu m5 din linkul de mai sus, insa nu pot scrie softul pe cd.

Edited by SWEN
Link to comment
Share on other sites

departe de mine gĂŽndul de a crede ca vrei sa ciordesti ceva

ASA SE POATE INTERPRETA

tu, ai spus de fapt, pentru ce-ti trebuie

vrei sa dai tv-ul jos sau vrei sa schimbi doar softul?

te bĂŽlbĂŽi ðŸË⏠intre schimb de hard Ăâ˘i soft

 

 

Sent from my EiFĂśhn using fingers

Link to comment
Share on other sites

Stimate Shu, nu stiu daca eu ma balbai sau tu nu intelegi ce spun. Mai sus cateva posturi am pus o intrebare: Cum se scoate un monitor 4:3 din bord? Nu mi-a raspuns nimeni, am reusit singur, asa ca am raspuns "problema rezolvata, avem navigatie mare". Apoi a aparut problema cu softwareul, ramanand pe navigatia mare cel de navigatie mica!!!! Clar pana aici? Bun, mergem mai departe: Intrebarea mea la care astept raspuns, ARE CINEVA SOFTUL DE UPDATE PT SISTEMUL DE NAVIGATIE MK3 CU ECRAN 16:9?? Sper ca acum este mult mai limpede pt tine!
Link to comment
Share on other sites

Sper sĂŁ fi ĂŽnțeles corect.

DacĂŁ tu aveai bordmonitor 4:3 și modul TV ĂŽncorporat ĂŽn mașinĂŁ, formatul imaginii ĂŽl dĂŁ modulul TV.

ExistĂŁ și mașini cu bordmonitor format 16:9, fĂŁrĂŁ modul TV la care formatul imaginii este dat de modulul de navigație (așa am avut eu original pe mașinĂŁ).

Așa dacĂŁ tu vei monta un bordmonitor 16:9 dar nu vei schimba modulul TV atunci imaginea va rĂŁmâne ĂŽn formatul 4:3.

Mai departe, am ĂŽntâlnit 2 tipuri de module TV format 4:3, unele care acceptĂŁ upgrade de firmware pentru modificarea imaginii la formatul 16:9 și altele care nu acceptĂŁ.

Și eu am avut la ĂŽnceput un modul TV format 4:3 care nu putea fi upgradat și singura soluție a fost sĂŁ cumpĂŁr altul.

Eu unul nu am gĂŁsit un update de firmware de la 4:3 la 16:9.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salutare,

Ce parere aveti de utilizarea unor arcuri Eibach sportline cu amortizoarele sport oem ale masinii? va cobora mult sau va cobora exact cat trebuie pt un fitment frumos si util in acelasi timp?

arcurile au drop 45/45

Edited by SWEN
Link to comment
Share on other sites

Salut

Am amortizoarele sport de fabrica, garda la sol este deja mai mica decat stock cu suspensie confort. Legat de arcuri o sa vad in final ce voi pune.

 

 

!!!!!!!!!!! Caut motor 2.5i dubluvanos in mintile lui. Ma intereseaza doar motorul, fara anexe. Astept oferte!

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

Intre timp, am achizitionat pentru masina jantele mult dorite, nu le pot atasa aici pt ca sunt prea mari. Este vorba de M Parallel 18" 8j cu 9j et20. In continuare, in urmatoarele zile sunt sanse sa urc pe masina un 2.5 :) Abia astept :D Lista este oarecum la inceput si va ramane deschisa pana cand nu voi putea sa mai fac vreo modificare placuta :D

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.