Jump to content

F10 530d xdrive


ionutvirlan

Recommended Posts

multumesc. Am condus ocazional o astfel de masina, m-a impresionat cel mai mult dintre cele trei pe care le-am mentionat. sper sa fie ok.

eu caut o masina confortabila si cu multe tehnologii care sa imi usureze munca din spatele volanului si sa imi tina de urat la drumurile lungi.

in acest moment conduc o skoda superb (family guy).

revin cu impresii dupa ce va ajunge si poate ma primiti si in clubul/ intalnirile pe care le aveti.

I.

Link to comment
Share on other sites

multumesc

 

am emotii cu privire la culoare. am inteles ca nu se spala decat cu spuma si sters cu o laveta din material nesintetic. nu se da cu polish, ceara, nu se spala la tunel. alte restrictii, probabil le voi primi la dealer.

Nu prea am grija de masini. merg foarte mult cu ele. 50% in oras si 50% in afara.

cine are f10? este o masina de oras ori ba? am atatea intrebari... cu siguranta raspunsurile le voi afla cand va ajunge. pana atunci... doar astept.

I.

Link to comment
Share on other sites

nu mi-as lua masina cu vopsea mata...in veci , parca erau nasoale daciile cu vopseluri d-astea candva , ne bucuram de "metalizate"

 

chiar am un seria 6 grandcoupe in cartier cu vopsea mata..parca-i ia din stralucire, la propriu :)

 

in rest masina este misto

  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos, dar asta cu "top secret" nu prea ma incanta.

Anyway, chiar daca e de la dealer luata eu zic sa ceri un istoric al ei.

 

Au fost cazuri de masini cumparate de noi sau tot asa aproape noi si apoi s-a constatat ca de fapt fusesera trosnite inainte.

Nu vreau sa te sperii ci doar te pun in tema.

 

 

Uite aici tema de lectura.

Edited by kma
Link to comment
Share on other sites

Noroc. pretul a fost putin peste 50.000 eur.

Unde am gasit masina:

Orice dealer bmw poate vedea orice masina din europa care se afla pe stoc, la dealeri ori la producator.

Masina a fost gasita pe stoc la producator. a fost o masina de prezentare, dupa 11,5 luni a fost scoasa din circuit si parcata pe undeva. Unde? habar nu am, nici ei. S-au retinut datele in sistem, i s-a pus un pret si asta e.

Nu apare ca si cand ar fi fost lovita etc. Tipul care a identificat-o imi este prieten, sper sa nu isi bata joc.

Ideea cu "top secret" mi s-a parut amuzanta, deoarece, nefiind localizata la vreun dealer ci direct la depozitul fabricii, nu a existat posibilitatea sa obtin mai mult decat datele tehnice pe care vi le-am prezentat la inceput.

Daca masina s-ar fi aflat la vreun dealer, atunci am fi avut pe cine sa rugam sa mearga sa ii faca niste fotografii, sa ne dea mai multe date etc.

Totusi, dupa ce va ajunge si o vor verifica, o pot refuza daca exista probleme si evident o vor returna producatorului. M-as bucura sa nu fie asa.

 

Multumesc

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Va fi ok masina, nu-ti face probleme ;)

 

Asteptare usoara iti doresc...sunt convins ca esti deja foarte nerabdator. Masina are motor ok, dotari faine si culoarea e misto, desi e putin mai pretentioasa. Am vazut live culoarea asta pe un M5 si arata demential.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.